Znany reporter po prawie 25 latach odchodzi z Radia ZET. „Nowe wyzwanie”
Jacek Czarnecki odchodzi z Radia ZET - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Reporter związał się ze stacją w 1992 roku na osiem miesięcy. Powrócił w 2000 roku i pracuje w rozgłośni do dzisiaj. To w sumie prawie 25 lat. Dziennikarz potwierdza, że odchodzi, ale nie ujawnia nowego miejsca pracy.
Czarnecki to jeden z najbardziej doświadczonych reporterów w Polsce. W czasach PRL-u był działaczem opozycji antykomunistycznej. Jako członek Federacji Młodzieży Walczącej wchodził w skład redakcji „Naszych Wiadomości”. Od maja do grudnia 1992 roku był korespondentem Radia ZET w Paryżu. Od stycznia 1993 roku do maja 1995 roku pracował jako dziennikarz i korespondent Radia Kolor. W latach 1990-1995 współpracował z RFI (Radio France Internationale).
Pracodawca chciał zatrzymać wieloletniego reportera
W czerwcu 1995 roku Czarnecki przeszedł do Polskiego Radia. Do 2000 roku pracował jako reporter polityczny i korespondent wojenny Trójki. Relacjonował m.in. konflikty w Afganistanie, Iraku, Izraelu, Libanie, Bośni, Rwandzie i Kosowie. Do Radia Czarnecki Zet wrócił w czerwcu 2000 roku. Jako reporter zajmuje się głównie tematyką polityczną. Czarnecki skończył stosunki międzynarodowe na Université Panthéon-Sorbonne, uzyskał też doktorat archeologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2012 roku prezydent Bronisław Komorowski odznaczył reportera Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
Dziennikarz nie chce zdradzić, czy wybiera się do któregoś z mediów publicznych (Polskie Radio, Telewizja Polska), czy komercyjnych (np. RMF FM).
– To jest nowe wyzwanie, które chce podjąć po prawie 25 latach pracy w Radiu ZET. Choć firma próbowała mnie przekonać, żebym został, to bardzo miło się ze mną rozstali, bez stawiania jakichś zaporowych warunków. Wszystko jest super. Jeszcze jestem na antenie Radia Zet i jestem pracownikiem Radia Zet. To jest kwestia dokończenia mojej pracy i rozwiązania stosunku pracy z pracodawcą – mówi Wirtualnemedia.pl Czarnecki.
Fala odejść ze stacji radiowych
Kilka dni temu po blisko sześciu latach pracę w Radiu ZET zakończyła reporterka Joanna Mąkosa. Po niespełna dwóch latach z pracy w stacji zrezygnował także Rafał Miżejewski, który jest teraz reporterem kanału informacyjnego TVP Info.
Z konkurencyjnym RMF FM rozstał się dyrektor działu informacji Marek Balawejder. Powodem miały być nieprawidłowości w sposobie zarządzania. - Prowadzone w dziale informacji RMF FM postępowanie nie potwierdziło zarzutów mobbingu, ale stwierdziło jednak, że miały miejsce zachowania uznane za naruszenie kodeksu postępowania firmy - podała Grupa Bauer Media.
Na odejście z RMF FM do TVP Info zdecydował się z kolei po 17 latach reporter Mariusz Piekarski. Wcześniej na taki sam transfer zdecydował się Roch Kowalski. W poprzednich miesiącach z RMF FM pożegnali się także reporterzy krajowi Krzysztof Kot, Marek Wiosło, Kuba Kaługa. Na odejście z Radia Eska zdecydowali się natomiast: Piotr Bukowski, Damian Wilczyński i Daniel Chaliński. Ten ostatni został reporterem politycznym „Panoramy” TVP2.
Z badania Radio Track Kantar Polska wynika, że Radio Zet miało od listopada ub.r. do kończa stycznia br. 14,5 proc. udziału pod względem słuchania w grupie wiekowej 15-75 lat. To najlepszy wynik od blisko 10 lat.
Dołącz do dyskusji: Znany reporter po prawie 25 latach odchodzi z Radia ZET. „Nowe wyzwanie”