InPost zmienia sposób dostarczania przesyłek. SMS-owy kod zamiast podpisu odbiorcy
Firma logistyczna InPost zapowiedziała zmiany w sposobie dostarczania przesyłek przez jej kurierów. Adresat paczki nie będzie potwierdzał jej odbioru w terminalu, ale podawał otrzymany wcześniej kod SMS. W ten sposób InPost chce ograniczyć rozprzestrzenianie koronawirusa.
Kierowana przez Rafała Brzoskę firma InPost zapowiedziała wprowadzenie zmian w sposobie dostarczania przez nią przesyłek. Według operatora nowy sposób obsługi klientów ma przyczynić się do walki z pandemią koronawirusa w Polsce i zwiększyć bezpieczeństwo pracowników firmy.
Kod zamiast podpisu
InPost informuje, że od 18 marca 2020 r. jego kurierzy dostarczający paczki do adresatów nie będą wymagali od nich potwierdzenia odbioru przesyłki podpisem składanym w przenośnym terminalu.
Odbiór przesyłki odbędzie się na podstawie unikalnego kodu, który zostanie wysłany na podany przy zakupie w sklepie internetowym numer telefonu komórkowego.
InPost wyjaśnia, że wystarczy podać kod a kurier z bezpiecznej odległości wyda przesyłkę lub pozostawi ją pod drzwiami bądź bramą niwelując ryzyko rozprzestrzeniania wirusa. Według zapowiedzi wszystkie SMS-y zostaną wysłane bezpłatnie, należy jednak zadbać o podanie przy zakupie towaru w sklepie właściwego numeru komórkowego.
Lepiej wybrać Paczkomat
Wprowadzając nowy sposób odbioru przesyłek od kurierów InPost namawia też użytkowników aby przy zakupach internetowych wybierali opcję dostawy towaru do Paczkomatu zamiast przez kuriera, co dodatkowo pomoże w walce z koronawirusem.
InPost nie jest jedyną firmą, która w ostatnich dniach zmieniła sposób dostaw zamówień do klientów. Niedawno platforma Pyszne.pl oferująca zamawianie i dostarczanie posiłków w związku z epidemią koronawirusa wprowadziła bezkontaktową dostawę obejmującą wszystkie restauracje w serwisie. Kurierzy dostarczający zamówienia będą pozostawiać torbę z jedzeniem pod drzwiami odbiorcy.
Jesienią ub.r. InPost obsługiwał w całej Polsce 6 tys. Paczkomatów. Rok wcześniej firma miała 4,3 tys. takich maszyn. W 2018 r. spółka zanotowała wzrost przychodów o 40 proc. i 20,6 mln zł zysku netto.
Dołącz do dyskusji: InPost zmienia sposób dostarczania przesyłek. SMS-owy kod zamiast podpisu odbiorcy