Weekendowa „Gazeta Wyborcza” z dodatkiem „Nasza Europa” zamiast „The Wall Street Journal"
Od najbliższej soboty, 9 marca br. weekendowa „Gazeta Wyborcza” (Agora) nie ukaże się już z dodatkiem „The Wall Street Journal", a z „Nasza Europa”. Pojawią się w niej wybrane teksty z „WSJ” i innych zagranicznych tytułów.
Sobotni dodatek „Gazety Wyborczej" - „The Wall Street Journal" przestanie być wydawany w formie osobnego magazynu. Agora podkreśla, że "Gazeta Wyborcza" nie kończy współpracy z amerykańskim dziennikiem "The Wall Street Journal" tylko „zmienia formę wydawniczą” - zagraniczne treści będą publikowane w różnych działach dziennika. Czytelnicy "Gazety Wyborczej" nadal będą mogli także korzystać ze specjalnego pakietu prenumeraty cyfrowej na Wyborcza.pl, obejmującego oryginalne wydania „WSJ” w wersji cyfrowej.
Nadchodzi „Nasza Europa”
„The Wall Street Journal" zastąpi nowy magazyn „Nasza Europa”, który będzie ukazywać się wraz z weekendowymi wydaniami „Wyborczej”. Mają w nim ukazywać się wybrane artykuły z „WSJ”.
Na łamach 12-stronicowego magazynu czytelnicy mają w nim znaleźć treści dotyczące zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego, a także analizy, reportaże i rozmowy o tematyce europejskiej z zagranicznych tytułów prasowych, z którymi „Gazeta Wyborcza" współpracuje w projekcie LENA (Leading European Newspaper Alliance) - „El Pais", „Die Welt", „La Repubblica", „Le Figaro", „Le Soir", „Tages-Anzeiger" i „Tribune de Genéve".
Jerzy Wójcik, wydawca „Gazety Wyborczej” uzasadnia zmiany „analizą zachowań czytelniczych w papierze i internecie”.
- Wiemy, że czytelnicy „Gazety Wyborczej" codziennie oczekują kolejnych tekstów o świecie. Nowy tygodnik „Nasza Europa", który powstaje we współpracy z największymi europejskimi gazetami zrzeszonymi w LENA, odpowiada na potrzeby naszych odbiorców, oferując im więcej tematów związanych ze zbliżającymi się Eurowyborami i Brexitem - tłumaczy Wójcik.
Redaktorami prowadzącymi nowy magazyn będą Roman Imielski, Mariusz Kania, Łukasz Grzymisławski i Bartosz Wieliński.
- Tegoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego zdecydują być może o tym, jak będzie wyglądać przyszłość wspólnej Europy. Głównym celem „Naszej Europy” jest więc przybliżenie czytelnikom tematów europejskich - dodaje Roman Imielski, szef newsroomu „Gazety Wyborczej”.
Wydanie wspiera promocja w radiu (Radio TOK FM, RMF FM), internecie (Google, Facebook), a także autopromocja na łamach dziennika, w serwisie Wyborcza.pl i w mediach społecznościowych. Działania reklamowe przygotował zespół marketingu „Gazety Wyborczej”.
Dołącz do dyskusji: Weekendowa „Gazeta Wyborcza” z dodatkiem „Nasza Europa” zamiast „The Wall Street Journal"
Tak to jest jak się gra z playbacku i płyta się zatnie.