„Fakty” najchętniej oglądane w województwie opolskim, „Wiadomości” w podlaskim, a „Wydarzenia” w lubelskim
Liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w I kwartale br. były „Fakty” TVN, które były najchętniej oglądane w regionie opolskim. „Wiadomości” najbardziej przyciągają widzów w podlaskim, a „Wydarzenia” - w lubelskim. "Fakty" miały najwyższy udział w rynku w dziewięciu województwach, a "Wiadomości" TVP w siedmiu - wynika z analizy agencji mediowej Wavemaker na podstawie danych Nielsena.
Średni widownia „Faktów” TVN i TVN24 BiS w I kwartale 2021 roku wśród wszystkich widzów wyniosła 3,18 mln widzów, co przełożyło się na 22,58 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej zmniejszyła się o 190 tys. - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę
Konkurencyjne „Wiadomości” TVP1 i TVP Info w analizowanym okresie oglądało 3,07 mln widzów (21,16 proc. udziału). Dziennik zanotował spadek wynoszący 234 tys. osób.
Z kolei „Wydarzenia” Polsat i Polsat News śledziło 2,02 mln osób (SHR% na poziomie 14,53 proc.), po spadku o 436 tys.
„Fakty” najchętniej oglądane w województwie opolskim
Agencja Wavemaker przeanalizowała dane oglądalności serwisów w rozbiciu na województwa, w których uwzględniono wszystkich dorosłych widzów (grupa 18+). Wynika z nich, że wszystkie trzy dzienniki w zależności od regionu cechują się dużymi dysproporcjami udziałów w rynku telewizyjnym.
„Fakty” TVN i TVN24 BiS najwyższe udziały notują w województwie opolskim (SHR% wyniósł 30,6 proc.), małopolskim (27,6 proc.) i wielkopolskim (26,6 proc.). Dziennik TVN i TVN24 BiS najsłabiej wypada w woj. lubelskim (14,9 proc.) i lubuskim (18,9 proc.).
„Wiadomości” TVP1 i TVP Info najlepiej sobie radzą w trzech województwach: podlaskim świętokrzyskim i podkarpackim, w których mają po odpowiednio 31,1 proc., 28,2 proc. i 26,6 proc. udziału. Najgorszy wynik serwis Jedynki i TVP Info zanotował w województwie dolnośląskim (16,9 proc.) oraz śląskim (17,3 proc.).
Z kolei „Wydarzenia” Polsatu i Polsatu News najwyższy udział miały w województwie lubelskim (21,9 proc.) i świętokrzyskim (20,7 proc.). Serwis Telewizji Polsat najgorsze wyniki zanotował w województwie opolskim (10,2 proc.) oraz lubuskim (11,1 proc.).
Dziennik TVN w badanym okresie względem analogicznego okresu rok wcześniej zanotował wzrosty udziałów w 5 województwach, a spadki - w 11 regionach.
Serwis Telewizji Polsat zyskał w 1 województwie, a w 15 regionach nastąpił spadek. Z kolei czołowy dziennik Telewizji Polskiej we 6 województwach zanotował wzrosty, a w 10 - spadki.
Liderem TVP1
Liderem oglądalności w pierwszym kwartale br. była TVP1. W grupie 16-49 pierwsze miejsce zajął Polsat. Największą widownię zgromadziły „Teleexpress” oraz konkursy skoków narciarskich.
W marcu br. na czele była TVP1, a w grupie 16-49 pierwsze miejsce zajął TVN. Największą widownię w zeszłym miesiącu zgromadził serial „M jak miłość” i eliminacyjne mecze piłkarskiej reprezentacji Polski do MŚ 2022.
W pierwszym kwartale br. liderem oglądalności wśród programów informacyjnych były „Fakty” emitowane w TVN i TVN24 BiS. Wszystkie serwisy odnotowały duże spadki względem pierwszego kwartału ub.r., a na czele pod tym względem znalazły się „Wydarzenia” Polsatu i Polsatu News.
Dołącz do dyskusji: „Fakty” najchętniej oglądane w województwie opolskim, „Wiadomości” w podlaskim, a „Wydarzenia” w lubelskim
Gdyby nie TVN, pewnie sądzilibyśmy, że w Polsce jest wszystko ok i kraj nasz się rozwija a ludziom żyje się lepiej. Dziękujemy, że jesteście.