Canal+ sprzedaje platformę satelitarną. Skupi się na streamingu
Grupa Canal+ podpisała umowę o strategicznym partnerstwie z 4iG, właścicielem platformy cyfrowej Digi. Francuska firma sprzeda swój biznes satelitarny na Węgrzech. W 2025 roku uruchomi w tym kraju serwis streamingowy z treściami wideo na żądanie i kanałami linearnymi.
Jak informuje Broadband TV News, w wyniku transakcji dojdzie do fuzji platformy satelitarnej Direct One (wcześniej UPC Direct) z Digi. Ten ostatni dostawca płatnej telewizji zyska na Węgrzech 155 tys. abonentów. - Przejęcie bazy klientów satelitarnych Direct One to doskonała okazja do zwiększenia naszej liczby abonentów na Węgrzech. Dzięki tej transakcji Grupa 4iG umocni swoją pozycję lidera na węgierskim rynku telewizji satelitarnej. Będziemy mogli w przyszłości zaoferować byłym klientom Direct One wyższą jakość i bardziej kompleksowe usługi, wykorzystując konwergentne portfolio telekomunikacyjne grupy – powiedział Péter Fekete, prezes Grupy 4iG.
Canal+ był właścicielem UPC Direct/Direct One poprzez M7 Group od 2019 roku. Niedawno firma podjęła decyzję o cięciach w usłudze satelitarnej. Dzięki zmniejszeniu rozdzielczości z HD do SD 12 stacji telewizyjnych, M7 Group mogła zrezygnować z dzierżawy dwóch transponderów, co przyniosło oszczędności. W przypadku Węgier zmiany objęły: Film+1, M1, M2/Petöfi, M4, M5, RTL i Duna. 22 sierpnia spółka należąca do Canal+ chce zrezygnować z emisji satelitarnej niektórych stacji (będą oferowane tylko w streamingu). Chodzi m.in. o węgierskie: Galaxy 4, ATV, Zenebutik, TV4, Nickelodeon Hungary i Nick Jr. Hungary.
W 2025 roku nowy serwis streamingowy
Nowa usługa streamingowa, która na Węgrzech ma zadebiutować w 2025 roku, będzie dystrybuowana przez 4iG. Ma przypominać serwisy streamingowe MyCanal (Francja), Canal+ online (Polska) czy Canal+, wprowadzone w ostatnich latach w Austrii, Czechach, Holandii i na Słowacji. W ofercie nowej węgierskiej platformy będą telewizja na żywo, filmy, seriale i transmisje sportowe. Treści mają dostarczać m.in. dwie spółki zależne grupy, czyli StudioCanal czy SPI International.
- Jestem bardzo zadowolony z planów uruchomienia usług pod marką Canal+ na Węgrzech. To ilustruje strategię cyfryzacji naszej oferty, jeszcze bardziej wzmacniając naszą pozycję w Europie. Węgry są dynamicznym rynkiem usług SVoD, a Canal+ chce zająć znaczące miejsce na tym rynku. 4iG jest odpowiednim partnerem, który wesprze tę premierę. Wierzymy, że wprowadzimy na rynek węgierski coś komplementarnego, łącząc to, co najlepsze w kanałach linearnych, sporcie, filmach i serialach - stwierdził Jacques du Puy, dyrektor generalny Canal+ International.
Vivendi, główny udziałowiec Canal+ podał niedawno aktualne dane odnośnie liczby abonentów firmy. Na koniec czerwca Grupa Canal+ miała łącznie 25,696 mln abonentów. Oznacza to, że baza poszerzyła się o 553 tys. osób w porównaniu z tym samym okresem 2023 roku. Na koniec ub.r. abonentów było blisko 26,4 mln, co oznacza spadek o około 700 tys.
Na koniec kwartału na rynkach europejskich z wyłączeniem Francji klientów było 6,706 mln. Tym samym baza poszerzyła się o 234 tys. w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku. Canal+ od kilku lat nie podaje dokładnej liczby abonentów w Polsce. 31 grudnia 2020 roku z usług firmy nad Wisłą korzystało 2,7 mln klientów.
Dołącz do dyskusji: Canal+ sprzedaje platformę satelitarną. Skupi się na streamingu
Mało etyczne :-(
Aha. No tak - bo wtedy już tak dobrze by się nie klikało.
News mocno nieświeży, więc wpadłem tylko dodać ten komentarz.
I Wy się zwiecie poważnym portalem branżowym? Żenada.