Bank Pekao SA wraca do logo z żubrem, straci prawo do marki UniCredit
W środę Grupa PZU i Polski Fundusz Rozwoju sfinalizują kupno 32,8 proc. akcji Banku Pekao SA od UniCredit Group. Bank na pewno wróci do identyfikacji opartej na wizerunku żubra, m.in. dlatego że straci prawa do posługiwania się marką UniCredit.
Grupa PZU i Polski Fundusz Rozwoju staną się właścicielami 32,8 proc. akcji Banku Pekao SA w środę, po tym jak uzyskają wszystkie wymagane zgody regulatorów. Umowę sprzedaży tych akcji podpisano w grudniu ub.r., jej wartość wynosi 10,6 mld zł.
Już wtedy prezesi PZU i PFR zapowiedzieli, że po finalizacji transakcji Bank Pekao SA wróci do identyfikacji wizualnej z żubrem. Uzasadnili to m.in. wynikami badania, w którym klienci banku żałowali, że z jego logo zniknął ten element.
W poniedziałek prezes PFR Paweł Borys potwierdził, że po 7 czerwca ruszą prace nad rebrandingiem Banku Pekao SA. Jest to związane również z faktem, że na mocy umowy bank za jakiś czas straci prawo do elementów oprawy związanych z UniCredit.
Borys nie podał żadnych szczegółów dotyczących terminów rebrandingu.
Bank Pekao SA od prawie pięciu lat ma identyfikację wizualną spójną z oprawą UniCredit. Logo banku składa się z charakterystycznego, biało-czerwonego motywu (takiego samego jak w logo UniCredit) i nazwy zapisanej czarną czcionką.
Wizerunek żubra do identyfikacji Banku Pekao SA wprowadzono z początkiem 1999 roku, po zakończeniu konsolidacji Grupy Pekao. 10 lat później u dołu logotypu dodano napis: „Member of UniCredit Group”.
W ostatnich pięciu latach żubr nie był zupełnie nieobecny w identyfikacji Banku Pekao SA. Jego wizerunek (czerwony zarys na białym tle) był na kwadratowych oznaczeniach wielu bankomatów i wpłatomatów banku.
Dołącz do dyskusji: Bank Pekao SA wraca do logo z żubrem, straci prawo do marki UniCredit
Jak się rozdaje stołki w państwowych firmach widać po przykładach kolejnych misiewiczów. Ostatni przykład Małgorzata Sadurska na w-ce Prezesa PZU z Kancelarii Prezydenta.
Za chwilę kolejni koledzy i koleżanki królika obsadzą ten bank i z firmy zarządzanej w sposób ekonomiczny zrobią sobie przyczółek do dojenia i oby nie rychłego upadku tej instytucji.