Kto chce niech czyta


piątek 16/03/2018
13

Napisze dziś o przygodzie mojego życia, o potrawach z raju niebieskiego, o tajemnicy raka i o zagubionych śladach naukowych ścieżek…

Kiedyś, kiedyś, jako młoda dziennikarka wylądowałam przez pomyłkę w Pradze Czeskiej. Przez pomyłkę :) · Wysłano mnie  z kamerą na Międzynarodowy Kongres Psychotroniki, bo  nikt w TVP nie wiedział, co to takiego i jechać nie chciał. · Wylądowałam więc w  Pradze  mocno wystraszona a gdy zobaczyłam salę obrad pełną posiwiałych i utytułowanych głów z różnych krajów załamałam się zupełnie: i jak ja opowiem o tym wszystkim polskim  telewidzom?   Przyjechali wtedy  ze Wschodu i  Zachodu by wymienić opinie  na tematy absolutnie niezwyczajne w nauce. Padały pytania:  czy rośliny czują?  Jak zwierzęta przewidują?  Czy ludzie mogą widzieć w czasie i porozumiewać się myślą na odległość?   Jaka siła bezdotykowo przesuwa  przedmioty?   Sprawy, rodem z kuchennych opowieści,  traktowano tam zupełnie realnie! Byłam zdumiona,  zaciekawiona,  zauroczona – i tak  pozostało do dziś.

Wtedy, a lat już minęło czterdzieści, mówiło się odważnie w naukowych gremiach, że w zjawiskach życia mamy do czynienia z  energią, której nie znamy. Można nazwać ją biologiczną, psychiczną, duchową lub jak kto woli…. Ta energia nie jest rejestrowana przez nasze instrumenty  ale  potrafi działać na dalekie odległości ( eksperyment Ziemia-Księzyc na pokładzie Apollo XIV), jest wszech-przenikająca ,nawet przez warstwy wód oceanu (eksperyment w łodzi podwodnej Nautillus) swobodnie porusza się w czasie,,,. To jakby  piąta interakcja w fizyce  -   hipoteza tylko lecz nauka porusza się odważnie do przodu poprzez hipotezy.

Rosjanie przywieźli do Pragi w 1974  swych „sensorów”, czyli telepatów,  psychokinetyków i jasnowidzów, których istnienie naigrywa się z nauki.. Poważnym naukowcom aż   wstyd się przyznać, ze zajmują ich te zagadki!   Fakty są jednak  faktami i nie sposób ukryć, że istnieją tacy ludzie jak Ojciec PIO, Andrzej Klimuszko, Baba Wanga w Bułgarii czy Stefan Osowiecki, przyjaciel samego Marszałka Piłsudskiego przed kilkudziesięciu laty, TAK…, tyle, że nauka jest bezradna wobec takich fenomenów. Nie ma instrumentów, by badać,  nie ma kompetentnych badaczy: fizycy nie znają biologii, biologowie nie maja pojęcia o fizyce! Tynczasem nasze pozazmysłowe doświadczenia miga być dla nauki bardzo  płodne i otworzyć zupełnie niwa kartę medycyny.

W Pradze wystąpił  pewien czeski fizyk czy biolog – nie pamiętam …  Przekopuje teraz  swoje notatki sprzed lat w poszukiwaniu jego  nazwiska..  Dr.  Matej? Nie wiem –  imię to czy nazwisko?  Ten człowiek próbował przed nami  rozszyfrować tajemnice raka –  największego  wyzwanie medycyny  współczesnego świata!

Dr. Matej  zaczął od tego, ze Słonce dźwiga życie na naszej planecie. Brzmiało to bardzo dobrze, bo były to czasy kosmizacji nauki. Popularna książka Hoimara von  Ditfurtha  „Dzieci Wszechświata” pozwalała rozumieć, że wszystko na Ziemi jest częścią kosmicznego mechanizmu  - my, jako ludzie, też!  Niewątpliwe jest, z gdy zgaśnie słonce zgaśnie na Ziemi życie. Jeśli tak – to znaczy, ze promieniowanie słońca zasila życie. Stwierdzenie banalne ale czeski badacz dostał tu  aplauz sali  choć do dziś  przecież nie wiadomo które pasmo słonecznego widma jest życiodajne – nie tylko o ciepło tu chodzi… „  Każda żywa  komórka – ciągnął dalej swój wywód dr. Matej –  jest  mini-siłownią energetyczną na miarę swojego ewolucyjnego rozwoju. To fabryka chemicznych przemian choć  nie wiemy na jakiej energii pracuje i skąd tę energię bierze”.

Tu muszę wtrącić, że w połowie ubiegłego wieku w tzw. ZSRR trwały intensywnie badania tego problemu.  Prof Dubrow z Moskwy, twórca teorii biograwitacji powiedział  naeet wówczas,  że nie ruszymy z miejsca jako badacze w podstawowych kwestiach jak np powstawanie raka – póki nie zrozumiemy energii, która uruchamia życie…. Rosjanie przywieźli wtedy do Pragi  swoich „sensorów”:  telepatów, jasnowidzów, psychokinetyków czyli ludzi  posiadających umiejętność manewrowania przedmiotami na odległość.. Wykłady ilustrowane były eksperymentalnymi pokazami.. Rosjanie chcieli użyć ludzi o paranormalnych właściwościach do zadań wojskowych i straszyli Zachód psychotroniczna bronią. W ZSRR kontynuowano  badania nad tzw. „aurą”. Małżeństwo Kirlianów z Krasnodaru ujawniło,  że w polach wysokiej częstotliwości żywe organizmy promieniują, co wydawało się potwierdzać istnienie pola energii biologicznej. Wykładowca z Czech z pewnością pracował na takiej aparaturze i widział jak świecą żywe komórki, połączone w żywy organizm.

A co się stanie jak w jakimś ogniwie energii zabraknie?  No właśnie! Komórka nie może być już wtedy „ludzka” bo nie ma wystarczającej ilości energii i zaczyna sama z siebie rozwijać inny jakby organizm, zaczyna nowo-tworzyć, powstaje rak – twierdził dr. Matej  -  formuje się guz, który wysuwa wokół „łapki” i wysysa  siły życiowe.  Tak to tez skądinąd  opisał Hipokrates i on tez nazwał guz krabem, czyli rakiem.  No tak, ale dlaczego tak się dzieje? Dlaczego?!   Oklaski umilkły na sali, gdy dr, Matej zadał to zasadnicze pytanie: dlaczego występują czasem w nas energetyczne deficyty?  Zapadło milczenie. Ba…

Czeski badacz stwierdził, ze prostym przełożeniem energii słońca na zjawiska życia są… rośliny! Spożywając rośliny dostarczmy sobie samym czystej,   życiodajnej energii słońca. Mięso zwierząt to już  przetworzenie energii roślin – jest  dalej w łańcuchu pokarmowym.

W myśl tej hipotezy rozprzestrzenianie się raka jest, więc głównie związane z przetworzoną żywnością, którą wszyscy spożywamy…  Nawet warzywa i owoce , zanim się znajdą na naszych stolach, miesiącami leżą w chłodniach i magazynachNapakowane chemią wyglądają świetnie i nieźle nam smakują – maja kalorie, ale… nie maja energii!   Badania Kirlianowskie wykazały, że marchewka zerwana prosto z grządki  świeci w polu wysokiej częstotliwości, ma specyficzna marchewkową aurę… Jak poleży dłużej w chłodni promieniowanie znika, choć  marchew wygląda tak samo, smakuje tak samo..Co się stało? Znak zapytania.

Kiedy uświadomimy sobie to wszystko zrozumiemy lepiej przezorną mądrość wegetarian oraz usłyszymy głos Pana z ksiąg Starego Testamentu: „Oto daję wam wszelką roślinę wydającą nasienie na całej ziemi i wszelkie drzewa, których owoc ma w sobie nasienie: niech będzie dla was pokarmem?

W raju niebieskim nie jadano zwierząt – dieta Adama i Ewy była ściśle wegetariańska.  Zakazy i nakazy stosowały potem różne religie i przez tysiąclecia przekonywano się, ze wegetarianie mniej chorują….  Od lat Amerykanie drążą temat występowania  raka i innych chorób cywilizacyjnych i ich związku z dietą.  W 2015 roku przebadana 70 tysięcy wegetarian w ramach programu Lama Linda University w Kalifornii a wyniki opublikowano w z American Journal  of Clinical  Nutrition . Zdumiewające wyniki! Statystycznie, niepodważalnie, czarno na białym  stwierdzono, ze  wegetarianie mają większą odporność, silniejsze zdrowie, dłużej żyją a rak i inne choroby degeneracyjne-cywilizacyjne  nie są dla nich groźne Zbilansowania . dieta nabiałowo-roślinna wydaje się więc być  wystarczająca dla człowieka i jest gwarancja jego  długowieczności.

Oczywiście, jedzenie nie  jest jedynym czynnikiem chroniącym. Stresy – nasza psychika, jest  bardzo ważna.  Niebezpieczne jest np., gdy gryzie nas sumienie, głownie poczucie winy wobec siebie i innych – jak twierdza zastępy psychoonkologów. Co wtedy dzieje się z naszą energią życia?. Badania Kirlianowske pokazują, że w stresie cale połacie ciała ludzkiego są pozbawione promieniowania. Czy znaczy to może,  ze  kumulujemy w sobie, kierujemy do wewnątrz energię i w ten sposób sami się uszkadzamy ? Nie wiadomo.  Stan relaksu i dobrego samopoczucia wyraża się natomiast  świetlistą aurą wokół naszej postaci, sugerując, ze człowiek wymienia energie z całym swoim otoczeniem. Czy o to właśnie  chodzi? I znów znak zapytania. Ale problem badawczy jest szkoda, z nie ma kontynuatorów…

Nie chodzę po cmentarzach, ale w ubiegłym roku pożegnałam tam wielu znajomych: Wiktor Osiatyński, Janusz Głowacki, Ania Przybylska, Małgosia Braunek, Małgosia Bocheńska, Marta Piszczatowska, Grzegorz Miecugow – lista tych, co przegrali z rakiem jest długa…

Świat inwestuje obecnie miliardy by poznać tajemnicę chorób nowotworowych . Międzynarodowa Agencja z Lyonu, koordynująca badania nad rakiem,  donosi nam  o coraz to nowych substancjach, które nas otaczają i  mogą być rakotwórcze. Nie dajmy się  zwariować!  Trudno żyć w  XXI wieku bez kontaktu z  tym i owym. Dopiero ostatnio zajęto się metabolizmem samej  patologicznej komórki raka . Niemiecki biochemik Otto Heinrich Wartburg odkrył, że metabolizm nowotworów złośliwych jest uzależniony nie tylko od zakwaszania organizmu przez mięso, ale tez w znacznym stopniu zależy od spożycia glukozy. Cukier karmi raka?. Być może to początek nowej drogi badawczej.

Tymczasem liczba osób niejedzących mięsa  ani cukru powiększa się. Przodują mieszkańcy Izraela – 15 % deklaruje tam  wegetarianizm, w USA jest to  9 %. Ludzie profilaktycznie  chcą się ratować bo wiedzą ze medycyna nie tak wiele może im  pomóc jak ten już  guz się objawi….  W Polsce do diety wegetariańskiej przyznaje się 3 % z tym, że dla młodych Polaków  bezmięsny sposób odżywania staje się coraz modniejszy. Młodzi wysuwają rózne  argumenty religijne ( dietę bezmięsna zaleca buddyzm, hinduizm i Stary Testament) , moralne ( zwierzęta cierpią), antropologiczne ( gdyby natura uczyniła nas mięsożercami mielibyśmy kły…), ekonomiczne (dla planety wegetarianizm byłby mniejszym obciążeniem niż masowa hodowla bydła na rzeź), ale w tym, co napisałam powyżej, jest argument najważniejszy – rośliny dają nam najcenniejszą żywotna energię,  w która same są wyposażone.

Podobno mamy  obecnie w Polsce milion chorych na raka, co daje nam siódme miejsce w Europie.. Nie ogłasza się epidemii, bo wiadomo, że rak nie jest chorobą zakaźną, ale mało mówi się o tym, że ludzie sami sobie mogą pomóc i zabezpieczyć się  przez odpowiednią dietę i  harmonijny styl życia.   I –  jak to w medycynie bywa – nie wszystkie dobre zalecenia  są nagłaśniane by nie przeszkadzać interesom wielkich korporacji.::) Pomysły  najbardziej kreatywne zostają poza zasięgiem …

Pomyślałam, że napiszę, co wiem – może się komuś przyda?   Nie jest to tak, ze zjedliśmy już  wszystkie rozumy. Nauka wciąż poszukuje nowych ścieżek a czasami warto wrócić do tych dawnych śladów, które zagubiły się w gąszczu.


Komentarze 13 Dodaj komentarz

 
 1. Swietny artykul. Przekieruje na portale spolecznociowe, madrzy przeczytaja. Dodam tylko, ze od lat kilku nie jem miesa, a po przetworzonej zywnosci dostaje sraczki. o wiele lepiej sie czuje niz 10 lat temu. Ostatnio dostalam antybiotyk po wyrwaniu zeba bo mialam stan zapalny ale czailam sie kilka dni, nie poszlam do apteki i mi przeszlo przy pomocy plukania. Mam silna allergie na srodki chemiczne ale radze sobie uzywajac rekawiczek i produktow naturalnych. Co do énergii to prawda, mam jej coraz wiecej, przemierzam rowerem kilomètry, jezdze na nartach i plu wam, swietnie sie czuje, ponadto sama wyleczylam sie a cukrzycy. Marze o malym domku z ogrodkiem i gospodarstwie ekologicznym, bo chce troche pozyc dla mojej malej wnuczki. I zyje, unikajac dodatkowo stresow, a miare mozliwosci. Bo znam wiele ludzi, ktorzy wlasnie zmarli na raka po przezyciu wielkiego stressu. Medycyna alternatywna to wielka przyszlosc, bo siegnelismy dna.

     Odpowiedz
  5
  4
 2. W mojej wypowiedzi jest troche bledow technicznych zrobionych przez komputer. jak je moge poprawic?

     Odpowiedz
  4
  4
 3. Witaj Irenko, jak widzę nasze życie biegnie podobnymi ścieżkami. Jak pamiętasz zawsze interesowałam się promocja zdrowia i obie pracowałyśmy razem przy realizacji masowych kampanii. Ja mam raczej silne zdrowie, nie choruję, choć nigdy nie byłam szczepiona, ale parę lat temu trafiła mnie wysypka alergiczna (?). Oczywiście był to protest organizmu na przetworzoną żywność. Z braku czasu jadałam gotowe dania.. Teraz uważam- bardzo. Warzywa gotowane i surowe jako podstawa, bez mięsa, bez cukru. Czuje się świetnie – przynajmniej dziesięć lat do tyłu, żadnych problemowi z ciśnieniem, trawieniem, grypami, katarami, przeziębieniami – nie biorę leków, nie zawracam głowy lekarzom Wegetariańska dieta to jest swoiste panaceum. Wszystkim radzę! Napisałam, co powyżej, aby podbudować naukowo i przekonać niedowiarków. Pozdrowienia!

     Odpowiedz
  4
  4
 4. Szanowni Pani,
  Jestem Bardzo zaskoczona, mile zaskoczona, ze moglam Panie spotkac. Tak nietypowo, w internecie. Powiem Pani, ze ludzi zastanawiajacych sie – skad maja jakis szczegolny dar , jest duzo wokol nas. To prawda, sport “podszywancow”. Ogladalam Vlog p. Jackowskiego n aYoutube I Tak trafilam na wywiad z Pania. Prosze zebras wszystko I wydac ksiazke. http://rcin.org.pl/Content/29408/WA004_21890_U45203-1_Mulford-Sztuka_oh.pdf Tu jest link na ta zaginiona ksiazeczke do sciagniecia. Co do roslin: Ja wierze, ze one zyja Tak jak my tylko Nie sa mobilne. Jest tyle badan na to , ze one czuja, obawiaja sie. Mysle, ze I wegetarianizm jest w jakims stopniu Okrutny. Co do szczepien HPV – w Kanadzie, gdzie mieszkam jest ten sam problem. Przemysl farmaceutyczny postaral sie o darmowe obiekty badan , Tak strasznie zimno, bez emocji wybral dzieci I gra na emocjach rodzicow tlumaczac to chronieniem dziewczynek przed choroba. Powazna, rakiem. Teraz po 10 latach od wprowadzenia tej “szczepionki” wie le mlodych kobiet Nie moze zajac w ciaze, wiele z nich ma raka, czy uszkodzenia mozgu. Starsza Pani Profesor, noblistka, wypowiedziala sie przed wprowadzeniem tej szczepionki do wszystkich szkol podstawowych w Kanadzie : zadala pytanie “ dlaczego Tak szybko” , badania Nie sa kompletne. To byla I jest wielka akcji koncernow farmaceutycznych. Smutne. Ja mam dwie corki. Jedna byla studentka a kiedy szczepionka wychodzila w zycie, poprosilam Ja zeby sie Nie szczepila I pokazalam Jej wywiad. Drugiej corce zlozylam pisemne oswiadczenie w szkole, ze Nie zgadzam sie na to Szczepienie. Przyjeto to jakbym chciala corce zrobic cos zlego. Nie wiem co sie stalo ze zdrowym rozsadkiem. Wszystko , wszystkie wartosci sa Tak strasznie krytykowane. Mam Tutaj ksiazke o. Klimuszko. Ciesze sie, ze dotykajac ksiazki , dotykam dobra. Wracajac do Jackowskiego, on tez sie glosno pyta, skad on ma taki dar, taka umiejetnosc I co to w koncu jest. Tak jak o.Klimuszko chcial Tego dociec. Z jednej strony to dar, z drugiej przeklenstwo. Prosze wydac ksiazke, prosze pisac! Ja tu bede zaglada I czytala. Wspanialy blog!

     Odpowiedz
  0
  1
 5. Pingback: generic 5mg cialis best price

 6. Pingback: albuterol inhaler for sale generic

 7. Pingback: buy ciprofloxacin

 8. Pingback: buy naltrexone

 9. Website JakartaPoker http://artisticlandscapes.net/ merupakan salah satu situs judi kartu IDN Poker online terpercaya dan terbaik yang memberikan beragam permainan judi kartu populer seperti poker, domino, ceme, ceme keliling, capsa, super10, omaha dalam satu akun.

     Odpowiedz
  0
  0
 10. Pingback: buy viagra no prescription required

 11. Pingback: sildenafil 100 mg price

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


pięć + 4 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Moje najnowsze wpisy

 

BIM! BOM!

czwartek 05/07/2018
166

BIM BOM!  Wybija godzina historii!  Polska rozdygotana w strajkach i protestach, obciach w Brukseli na całego, dwuwładza sądów, paraliż policji, służba zdrowia mdleje, kobiety szykują…


Zagadka nieśmiertelności

sobota 31/03/2018
334

WIELKA SOBOTA i wielka cisza. Milczą kościelne dzwony…. Czekamy na cud Zmartwychwstania.  Niby wierzymy  ale i powątpiewamy. Boimy się że kres życia jest ostateczny a…


Gorący temat

sobota 10/02/2018
132

Mamy pretensje dziś do rodziców i do dziadków za to ze nie byli aniołami! Tak, mamy im za złe! Wojny nie pamiętam. Pamiętam jednak jak…


Jak sie rodzą naziści ?

poniedziałek 22/01/2018
9

Naziści… czy jest taka nacja w Europie?  Wiek XX ujawnił ich w milionach hailujących Hitlerowi. Teraz tez są enklawy tu i tam. Zagnieździ się i…


Wolności opcja atomowa

czwartek 21/12/2017
13

 W studio TVN Kalisz i Dorn komentują na bieżąco.. „Dokonania wewnętrzne Kaczyńskiego można jakoś zrozumieć, co nie znaczy akceptować - mówi Dorn – Polityka zagraniczna…


Australijski sen

poniedziałek 27/11/2017
23

Mój Bratanek Michał Antkowski (właściciel firmy turystycznej  KIRIBATI CLUB) podróżuje  właśnie po Australii… Obejrzyjcie Jego   rewelacyjne zdjęcia! I ja tam kiedyś byłam , i…


Migration Landscape

wtorek 31/10/2017
17

Huragan Grisza hula po Europie nie zważając na granice a ja spoglądam na mapę Europy i świata i widzę jak fale migrantów, niczym  fale oceanu …


Uniwersał w kwestii zdrowia

sobota 21/10/2017
21

Młodzi lekarze głodują , Płaszczak  cynicznie chce sprawdzać ile schudli  a KurWizja rozpuszcza plotki , ze  niektórzy na wyjazdach  jedli kanapki z kawiorem a jak…


Manna z nieba

niedziela 15/10/2017
25

PiSowi leci w górę, wszyscy się dziwią a ja nie. Polska szarobura, ciężko pracująca, ma w nosie wolności, sędziów konstytucyjnych czy mianowanych, bo ważne jest…


Bracia nasi z raju niebieskiego

sobota 07/10/2017
1

Niezidentyfikowana grupa katolickich oszołomów wystosowała apel o wycofanie filmu POKOT z listy Oskarowej. „To jest film antyreligijny, który skompromituje Polskę…” Polską już jest skompromitowana tym…