Gdzie jest Putin?


sobota 14/03/2015

Wowka przepadł jak kamień w wodę… Szukają go dziennikarze. Zaniepokojeni politycy. Rosjanie obserwują Kreml, nad którym nerwowo latają helikoptery. Co wywożą / przywożą/ białe ciężarówki parkujące pod ściana moskiewskiej twierdzy?  Media światowe spekulują  o nieuleczalnej chorobie a Internet pogrzebał już rosyjskiego przywódcę. I można nawet odsłuchać tam  piosenkę „Putin pomierł, Putin zdoch!”

Pół wieku temu armia sowietologów koncentrowała się na języku ciała kremlowskich bonzów: kto kogo i  jak uścisnął i czy pocałował w usta ( słynny namiętny pocałunek Breżniewa z Honeckerem) czy tylko poklepał po ramieniu, kto, na kogo spojrzał i gdzie stał na trybunie – z tego wywodzono skomplikowane  teorie, co dzieje  się  za kremlowskim murem…. Dziś trochę pod tym murem  jaśniej, ale niezupełnie. Personalny dance macabre  też może wiele znaczyć. Sowietolodzy zauważyli np. że nagle  w  Rosji wzmocniła się pozycja trzygwiazdkowego generała  FSB (Federalnej Służby Bezpieczeństwa)  Andrieja Iwanowa, który do tej pory pozostawał w cieniu…  Przepadł Prezydent Czeczenii, zmiotło ze stanowiska prezesa koncernu naftowego a dymisja Ministra Spraw Wewnętrznych… bliska,  za to wyraźnie w górę idą akcje polityczne Ministra Obrony!   Były doradca Prezydenta Illarionow  ( żyje na emigracji) wysnuł nawet wniosek, że mamy do czynienia ze „spiskiem generałów” i właśnie  w marcu „po dwóch tygodniach ciężkiej walki „partia przemocy i mamony” ( w  domyśle Putin i reszta), wycofuje się na całej szerokości frontu pod naciskiem „partii wielkiej krwi”. Okropnie to zabrzmiało!

Wszechmocny  Putin rządzi opierając się o  forum oligarchów a ścisłej o mafie i gangi, które w Rosji są  z władzą za pan brat! Słynna rosyjska  mafia „Wory w zakonie” w całości znalazła miejsce w FSB !  Czerpie  dziś zyski nie tylko z narkotyków i prostytucji, ale przede wszystkie z państwowej  energetyki i zbrojeniówki!  Zawsze tak było. Jeszcze za Sojuza KC wysuwało z siebie słabeusza -  najlepiej chorego i niesprawnego aby móc za plecami robić ciemne interesy. Straszny  Breżniew był manekinem, wszystko czytał z kartki bo  i  nie bardzo wiedział co się do niego mówi. Czernienko i Antropow, dwie kanalie które przyszły po Breżniewie, osadzono na Kremlu w stanie  śmiertelnej choroby…. Rosja nie jest normalnym państwem  - twierdzi hiszpański sędzia Maxim Gladky, ekspert od mafii – Rosja to w całości państwo mafijne.  Tak wygląda w praktyce putinowska „suwerenna demokracja”!.

Za naszą wschodnią granicą coś się jednak  kończy, coś się zaczyna –  tylko, co?

Oto Wowka… Samotne,  dziecko spragnione miłości. Wcześnie  postradał ojca a matka zmuszona była oddać syna  rodzinie zastępczej.  Wowa  był mały  i cherlawy więc  leningradzkie łobuzy  lały go gdzie popadło i  wcześnie  zrozumiał że tylko SIŁA ma sens i zaczął ćwiczyć judo. Kult siły skierował go  potem do KGB – a tam przecież jest strasznie zimno miedzy ludźmi: tam każdy może być wrogiem i  trzeba stłumić odruchy serca i  wyrzec się zasad moralnych aby  przetrwać! Ożenił się, bo   wymagano ( KGB-ista wysyłany na Zachód musiał mieć żonę, żeby mu szpiega nie podrzucono). „Mój mąż jest wampirem – zwierzyła się Ludmiła Putin  swojej niemieckiej przyjaciółce Irenie Pietsch.”Mój mąż ma oczy tak zimne jak dwa głodne, drapieżne wilki. Nigdy nie widziałam w nich  miłości…”

Ale trzeba przyznać ze Wowce fantazji  nie brak !   Zdaje się niekiedy, ze to  nie twardy władca lecz  sybaryta i smakosz życia, który pragnie osobiście poznać  wszelkie ludzkie rozkosze.     Świat podziwia jego wyczyny: zastrzelił tygrysa w tajdze, pływał w lodowatej wodzie Bajkału, nie bał się nurkować w batyskafie na Bałtyku, latał po niebie razem z żurawiami i strzelił aż 6 bramek hokejowych na ostatnich Zimowych Igrzyskach! Jest mistrzem wschodnich sztuk i każdego położy na łopatki ów jedyny na świecie polityk, posiadający Czarny Pas Judo. Każdego też rozkłada na łopatki w polityce .  Na Ukrainie dopiął swego.  Blefuje z rozejmem i łże światu w żywe oczy bezczelnie jak pies!

Pan na Kremlu, gdy  wchodzi przez złocone kremlowskie podwoje, wydaje się być młodym, wysportowanym człowiekiem. Prawda czy fałsz?  Zwolnione zdjęcia wykazują kompletny brak koordynacji: lewa ręka jest aktywna, stale w ruchu, prawa sztywna, często zaciska się jakby w złości a nogi plączą. Ukryte choroby czy brak równowagi emocjonalnej pana na Kremlu? Może pamięć po udarze – chorobie bogów władzy?

Czy trzeba się bać Putina…? Ja się boję. Agencja wywiadowcza „Stratfor” twierdzi, że potęga Rosji nie przetrwa dekady. Co robi bankrut? Podpala dom. Śmiertelnie chory człowiek tez nie ryzykuje zbyt wiele… Czy Putin  ma dostateczne horyzonty by udźwignąć obraz świata? Wątpię…  Zacofany umysłowo, zakompleksiały psychicznie, zwichrowany moralnie czekista jest nie-do-przewidzenia! Boję się też głupoty zachodniego świata. który nie docenia inności Rosji i nie umie z nią kooperować.  Wciąż jednak mam nadzieje, ze Putin nie jest szaleńcem, który chce rozłupać planetę zmasowanym jądrowym atakiem! Jeśli nie jest szaleńcem to…kim jest?

Pan na Kremlu jest po prostu małym człowieczkiem, małą urzędniczą kreaturą, oddaną wiernej służbie. Nawet wtedy, gdy zamaszyście idzie po czerwonym kremlowskim dywanie wygląda na przeciętniaka, który dziwnym trafem został najważniejszą osobą w największym państwie świata. I obnosi teraz tę swoją twarz-maskę bez wyrazu, bez uczuć… Czy ktoś widział śmiejącego się Putina, bo ja nie   Wielki Pan niby  na Kremlu a  zarazem niepewny w ruchach,  zamknięty w spojrzeniu, nieswój jakiś i bez postury ( 1m 70 cm na obcasie),  sztywniak z dolnej półki, który się zaplątał w carskie pałace…

Wielki Samotnik…. Nie  traci czasu na romantyczne spotkania, nie ma czasu dla przyjaciół bo i przyjaciół też nie ma ale codziennie rano ma czas na pływanie, biegi i sporty. Uważa się za misjonarza Matuszki Rosji, wiec musi dbać o kondycję! Gdy ze swej rezydencji pod Moskwą jedzie do Biura na Kremlu – ruch kołowy w Moskwie jest wstrzymany a przechodnie na chodnikach biją pokłony. Podniósł  ich z kolan po zapaści transformacji w latach 90tych, wiec teraz witają go na kolanach…  Władimir Władimirowicz zamyka się potem w swoim gabinecie i czyta raporty, sprawozdania…Czyta i czyta i chyba ufa autorom, bo pełno wśród nich  dawnych jego kolegów – funkcjonariuszy  służb specjalnych.

Ten mały człowiek wydaje się  po prostu UZALEŻNIONY. Stał się zakładnikiem milionów Rosjan, pragnących powrotu mocarstwa.  Putin jest dla nich ikoną, jest ubóstwiany a ślady jego stóp na rosyjskiej ziemi są traktowane jak pielgrzymowanie świętego…. Siostrzyczki  Zakonne z Niżniego Novgorodu modlą się przed portretem Wodza, bo uważają, że w postać Putina wcielił sie sam Apostoł Paweł, zesłany przez Boga by zbawić świat.  Ale Patriarcha Kijowskiej Cerkwi Prawosławnej, Filaret   głosi, że jest wprost przeciwnie: „To diabeł wcielony – mówi  o Putinie – zły duch kieruje jego czynami i jak biblijny Kain przelewa krew swych braci.  Wieczne potępienie go czeka  i  nie uniknie piekielnego ognia!”.

Władimir Putin nie boi się jednak piekła.   Widowiskowo i na kolanach modli się w pobożnym tłumie  Cerkwii Św. Zofii  i zawsze dostaje błogosławieństwo.   Kochają go i podziwiają. Są jego wielką plemienną rodziną. Ostatnie wydarzenia w Rosji spowodowały, ze 87% Rosjan bije brawo i akceptuje szatański plan Putina, by wokół Rosji stworzyć satelitarny krąg uzależnionych państw: Osetia, Naddniestrze, Abchazja, Noworosja a potem naprzód i   dalej -  na Ukrainę, na kraje bałtyckie.… na Polskę…  A Rosjanom niestraszne żadne sankcje! Mogą jeść kartoszkę z pokrzywą, by tylko odczuć jak pierś rozpiera im duma wielkorusów i  że rakiety z głowicami jądrowymi są ustawione na dalekie cele. A niech nas się boją! Boja się nas, bo jesteśmy SILNI a znaczy to ze jesteśmy od nich (obcych) lepsi!

Świat wytrzeźwiał nagle i musi teraz zmienić wojenną doktrynę. Królestwa i państwa wypowiadały sobie kiedyś wojny  honorowo uprzedzając o ataku. 13 lat temu islamiści  pokazali, że dwa samoloty mogą obalić potęgę World Trade Center i za jednym zamachem zabić 3.500! Wojna się sprywatyzowała. Wariat z walizeczką kodową może dziś wywalić całe miasto i zatruć okolice. Dziś przez otwarte granice mogą przejść bezkarnie tysiące przebierańców i jątrzyć: wysadzać i burzyć od środka. Tyle, że w XXI wieku nie walczy się już o terytorium. To nie obszar decyduje o potędze państwa ale pozycja gospodarki. To już wiemy. Świat cały już to wie…

Ale za wschodnią, naszą granica rozciąga się jakby Park Jurajski i mieszka tam 150 milionów ludzi, którzy co innego mają w głowach. Park Jurajski, zwany Rosją inną bowiem miał historię jak reszta świata….

Antropologicznie w milionach Rosjan pulsuje domieszka krwi mongolskiej i tatarskiej – te dwa agresywne narody  przez stulecia napadały i gwałciły. Ich imperia żywiły się grabieżą. Mordy i bestialstwa nie miały sobie równych!  Powstawała w genach szczególna mentalność  - znamiona  INNEJ CYWILIZACJI, o której 20 lat temu pisał już Samuel Huntington prognozując ze UE zatrzyma się na Bugu…  Gdy Europa Zachodnia już  w czasach Oświecenia rozwijała   cechy rzemieślnicze, stowarzyszenia religijne  i instytucje obywatelskie – wielka Rosja pozostawała w feudalnym uśpieniu. Gdy Zachód budował świadomość indywidualizmu i niezbywalnych praw jednostki ludzkiej – na Wchodzie rozwijało się społeczeństwo wspólnotowe. Pozycja człowieka w przestrzeni  tworzy jego psyche… Od chutoru do chutoru było daleko wiec musiała rozwijać się świadomość zbiorowa, plemienna, w myśl, której są na świecie  swoi i są obcy za miedzą, których się zwalcza, grabi i odmawia praw do życia. Putin wie, że będą go kochać i uwielbiać tylko wtedy, gdy spełni oczekiwania swoich, gdy innych nastraszy siłą i będzie ciemiężył narody innej tradycji i wiary… Gdyby zawiódł swych współplemieńców– będą okrutni. Niejeden już Pan na Kremlu zginął otruty, uduszony czy zasiekany ( nawet na posiedzeniu KC jak Beria)

PO 15 latach kierownica wehikułu wielkiego pastwa wymyka się jakby Putinowi z rąk. Kryzys gospodarczy powoduje ucieczkę międzynarodowego kapitału, rubel szaleje w kantorach, na ulicach Moskwy panika finansowa a mafie i gangi mordują się jawnie i na oczach. Kto stoi za zabójstwem Niemcowa – dopiero się okaże…?. Niewykluczone, że chodziło o wzniecenie wewnętrznego konfliktu. Kilka miesięcy temu sam Prezydent oznajmił przecież, że jest poważnie zaniepokojony 15-procentowym wzrostem liczby przestępstw  o charakterze ekstremistycznym. „Ekstremiści zatruwają nasze społeczeństwo jadem wojującego nacjonalizmu, nietolerancji i agresji” – tak powiedział Władimir Putin.

Kto ma szanse po Putinie? Próżne spekulacje… Generałowie dumnie wypinają dekorowane medalami piersi, pewni ze prezentują największa militarną potęgę świata. Warto by popróbować tych broni!  Dla nich Putin jest zbyt łagodny, zbyt miękki.  Gdyby udało im się wykończyć Putina może się wysforować z nich jakiś większy jeszcze psychopata, nacjonalista i bezwzględny zbrodniarz, który się nie zawaha wykonać krok w przepaść dla przywrócenia   mocarstwowej potęgi Matuszki Rosji…  Ratuj nas Panie Boże!

Jak zakończyć te moje  poranne rozmyślania….?   Może tak: Pilnujcie Putina swego, bo możecie mieć gorszego!.

 


Moje najnowsze wpisy

 

BIM! BOM!

czwartek 05/07/2018

BIM BOM!  Wybija godzina historii!  Polska rozdygotana w strajkach i protestach, obciach w Brukseli na całego, dwuwładza sądów, paraliż policji, służba zdrowia mdleje, kobiety szykują…


Zagadka nieśmiertelności

sobota 31/03/2018

WIELKA SOBOTA i wielka cisza. Milczą kościelne dzwony…. Czekamy na cud Zmartwychwstania.  Niby wierzymy  ale i powątpiewamy. Boimy się że kres życia jest ostateczny a…


Kto chce niech czyta

piątek 16/03/2018

Napisze dziś o przygodzie mojego życia, o potrawach z raju niebieskiego, o tajemnicy raka i o zagubionych śladach naukowych ścieżek… Kiedyś, kiedyś, jako młoda dziennikarka…


Gorący temat

sobota 10/02/2018

Mamy pretensje dziś do rodziców i do dziadków za to ze nie byli aniołami! Tak, mamy im za złe! Wojny nie pamiętam. Pamiętam jednak jak…


Jak sie rodzą naziści ?

poniedziałek 22/01/2018

Naziści… czy jest taka nacja w Europie?  Wiek XX ujawnił ich w milionach hailujących Hitlerowi. Teraz tez są enklawy tu i tam. Zagnieździ się i…


Wolności opcja atomowa

czwartek 21/12/2017

 W studio TVN Kalisz i Dorn komentują na bieżąco.. „Dokonania wewnętrzne Kaczyńskiego można jakoś zrozumieć, co nie znaczy akceptować - mówi Dorn – Polityka zagraniczna…


Australijski sen

poniedziałek 27/11/2017

Mój Bratanek Michał Antkowski (właściciel firmy turystycznej  KIRIBATI CLUB) podróżuje  właśnie po Australii… Obejrzyjcie Jego   rewelacyjne zdjęcia! I ja tam kiedyś byłam , i…


Migration Landscape

wtorek 31/10/2017

Huragan Grisza hula po Europie nie zważając na granice a ja spoglądam na mapę Europy i świata i widzę jak fale migrantów, niczym  fale oceanu …


Uniwersał w kwestii zdrowia

sobota 21/10/2017

Młodzi lekarze głodują , Płaszczak  cynicznie chce sprawdzać ile schudli  a KurWizja rozpuszcza plotki , ze  niektórzy na wyjazdach  jedli kanapki z kawiorem a jak…


Manna z nieba

niedziela 15/10/2017

PiSowi leci w górę, wszyscy się dziwią a ja nie. Polska szarobura, ciężko pracująca, ma w nosie wolności, sędziów konstytucyjnych czy mianowanych, bo ważne jest…