Pochwała dziadostwa


środa 29/08/2012

Na popularnym serwisie wykop.pl furorę zrobiło znalezisko w postaci loga gminy Przemyśl.  

Zapewne informacja początkowo skojarzona została z miastem Przemyśl, co dodatkowo dodawało jej pikanterii. Później, co bystrzejsi, rozpoznali różnicę pomiędzy miastem a gminą, co jednak nie zmieniło faktu, iż logo jest po prostu bardzo słabe.

I nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego, ponieważ małe miejscowości często posługują się logami słabymi. Spowodowane jest to być może przyzwyczajeniem do nich, być może brakiem zrozumienia, iż można zrobić to lepiej. Jednak głos w sprawie nagłego wzrostu zainteresowania logiem zabrał sam wójt gminy, Pan Witold Kowalski.

W oficjalnym stanowisku podziękował za zainteresowanie i wyraził swoje zadowolenie, ponieważ „ z analizy odwiedzin naszej strony w ostatnich dniach wynika, że logo spełniło swoją rolę”. Spełniło jaką rolę? Wystawiło gminę Przemyśl na pośmiewisko i stało się przyczyną kpin z niej! To nie jest rola loga! W innym zdaniu tego samego oświadczenia wójt chwali się, iż „na logo nie wydaliśmy ani złotówki – co być może dla niektórych jest dziwne”. To kwintesencja pochwały dziadostwa. Nie wydać ani złotówki – to najważniejsze kryterium. A efekt? Nieistotny.

Więcej:

http://www.wykop.pl/ramka/1241537/oficjalne-logo-gminy-przemysl/
http://www.gminaprzemysl.home.pl/logo_pierwsza.htm