radio i TV żegna się z abonamentem


środa 04/11/2009
11

Żegnajcie radiowcy i TVPowcy – idą ciężkie czasy dla was w końcu. No bo kto teraz będzie płacić za tą nędzę, którą serwujecie? To gilotyna w wydaniu parlamentarnym i wreszcie zetnie z nas ten bagaż. Prawdopodobnie już za dwa lata nasze narodowe radio i telewizja zacznie potykać się o własne długi i możliwe będą wreszcie rozwiązania nieco bardziej drastyczne, a może wreszcie jakaś redvolutionPL przyjdzie na woronicza i malcza? ;)

czego życzę wszystkim starszakom z całego serca oczywiście – czas zamknąć ten rozdział naszej narodowej nadawajni i otworzyć się na młodzież, która postawi z pewnością media publiczne na nogi – ale już na innych mam nadzieję zasadach


Komentarze 11 Dodaj komentarz

 
 1. Czerwony kapturze, tvpis juz straciła płynnosc finansowa… ale kogo to poza Toba czy mna obchodzi? a tak baj te łej o jakich zasadach piszesz i tej maładioży co to przyjdzie i jak z bata ukreci coś z tej nadawalni… no ciekaw jestem jaki mialbys ,Czerwony Kapturze pomysł na to przedsiewziecie. bez abonamentu… bez dotacji panstwowej bez reklam? he , he he mialenm Cie za rozsadnego goscia a szybciej piszesz jak myslisz… co internetem obskoczysz wszystkich… he, he he. chyba jaja sobie robisz… ;) co Ty Kaptur chcesz mnie skazac na dyktature durczoków, pochankow i innych kuzniaków. czy ty chcesz mi powiedziec ze idealem telewizji jest polszmat, z tymi cinderellami a la ibisz i inne bombki choinkowe, czy ty chcesz powiedziec, ze gugala robi dobry dziennik tiwi ???? jaj soobie Kaptyr robisz czy o droge pytasz. to prawda, za Pis-dzielc serwuja bull shit z woronicza i placyku powstancow, ale kiedy sie to zaczelo w tiwi a znam ja nader dobrze, wiesz kiedy ? Kaptur kiedy z reki kaczora pojawil sie ten gminny głupek bronek na woroniczu od tego ta zaraza sie zaczela, nie trybisz Kaptur, ??/ chyba troche jednak trybisz. no przestanże chlopie, jakie rozwiazania drastyczne, chcesz likwidacji mediow publicznych ? chcesz zyc tylko faktem supoerakiem i innym kretynobadziewiem, chcesz. wyjrzj za okno kaptur gdzie Ty zyjesz, na ksiezycu. ??????????????????

     Odpowiedz
  4
  4
  • Tak, chcę likwidacji mediów publicznych (w dotychczasowej formie i koncepcji ich utrzymywania).

   Tak, żyje na księżycu – moim własnym (czerwonym), bo tylko z księżyca widać dobrze ziemię i można planować odważnie z odrobiną wizjonerstwa.

   Tak, wepchnąłbym w nowe media publiczne wspierane przez Państwo (na innych zasadach) ludzi młodych – studentów dziennikarstwa i tych tuż po studiach. Niech się bawią i zapewniam, że zrobiliby coś naprawdę wartościowego dla wszystkich.

   a na margo, to chcesz powiedzieć, że ta banda podstarzałych, zasiedziałych, nie rotowanych od lat dziennikarzy z TVP, czy PR daje Ci jakąś alternatywę dla Durczoków i Pochanków?

   Błagam – to żadna alternatywa

   czas na zmiany – odważne!!

      Odpowiedz
   4
   4
 2. Niestety, drogi Panie,
  nie popisał się Pan w tym przypadku elokwencją…i znajomością tematu.
  Zakładam ,że wypowiedź była z poziomu ” zwykłego oglądacza/słuchacza”
  Revolution?
  Młodość jest super-świeża, zapalona do pracy,ale kto nauczy tych młodych warsztatu , jak starych nie będzie?
  Kto jest „bazą” w stacjach komercyjnych?Coś mi się wdaje, że większość tych ludzi to byli pracownicy mediów publicznych?
  Tylko laik/konkurencja może powiedzieć, że w publicznych mediach wszystko jest do …
  Co się stanie z tymi ludźmi?
  Ale kogo to obchodzi-prawda?
  Punkt widzenia zależy od punktu …siedzenia.

  A tak na marginesie…kiedy Pan ostatni raz opłacił abonament ?

  Wierzę- głęboko wierzę, że to co się teraz dzieje z tvp i pr jest przejściowe- taktyczne zagranie ,przykrywka….niech każdy nazywa to jak chce.
  Rynek bez mediów publicznych będzie jeszcze mniej(choć wydaje się to niemożliwe ) obiektywny niż teraz-musi być alternatywa.

  P.S.
  Już jeden był w tej firmie, który był ustawiony na młodzież….szkoda tylko ,że Wszechpolską;-)

     Odpowiedz
  4
  4
  • Rynek bez mediów publicznych będzie mniej obiektywny? Przecież to są polityczne media o które od lat systematycznie toczy się walka (co wybory) i które z obiektywizmem nie mają nic wspólnego. Każdy dziennikarz tam wie jak się kończy niesubordynacja. Zwolnieniem i wygnaniem – do czasu, aż się układ zmieni!!

   O czym więc rozmawiamy? BŁAGAM!!

      Odpowiedz
   0
   0
 3. I tak i nie.
  Niesubordynacja?Ok,tak jak i w prywatnej tv.
  Tam jest inaczej?
  Zależy z kim się dogadał „szef” z tym się gra.
  Każdy ma swoją TUBĘ.
  Zazwyczaj interesy są po przeciwnych stronach.
  Im więcej podmiotów na rynku tym lepiej.

     Odpowiedz
  0
  0
  • Problem polega na tym, że nasz rynek TV nie został w zasadzie uwolniony, a co się z tym wiąże istotne na nim podmioty są jedynie trzy. Jest to Grupa TVP, Grupa ITI oraz Grupa Polsat.

   Reszta w sprawie ewentualnego wpływu na opinię publiczną w tym kraju się nie liczy. No i dzięki temu właśnie mamy upolitycznione zarówno media publiczne jak i te komercyjne, które trzymane są ustawowo na dosyć krótkiej smyczy. Wzajemny interes trzyma je blisko układów i politycznych założeń. Mają rynek dla siebie wyłącznie, ale jak przychodzi co do czego muszą być grzeczne.

   Zawsze wszystko więc zależy od układu sceny politycznej w tym kraju i tego na ile jest stabilna. Ponieważ jest z tą stabilnością dosyć słabo, więc i komercyjne stacje mogą sobie na nieco więcej pozwolić. Jednakże przy obecnym systemie ewentualna stabilizacja sceny politycznej może na media te wpłynąć mało pozytywnie.

   Staną się wówczas znacznie mniej awanturujące się, niczym klient w krawacie ;)

      Odpowiedz
   0
   0
 4. To zapytaj sie Czerwony Kapturze za co Wildstein z Legutka i Mietkowskim zwalniali dobrych dziennikarzy z nienaganną kartą zawodową i doświadczeniem, za co ? I robili to tak jak w latach 50.
  Przyprowadzili prawicowe jaczejki MŁODYCH, a i owszem tylko, żze oni jak NIC NiE UMIELI TAK NIC NIE UMIEJĄ. Bo telewizję, jakąkolwiek zaczynasz trybić , po co najmniej 10 latach praktykowania. Czerwony Kapturze, nie wystarczy być pismakiem z PIS- owskim rodowodem z czerwonego WPROST od towarzysza Króla, trzeba jeszcze mieć DRYG to tego specyficznego medium.
  Wizja krajobrazu telewizyjnego bez TVP, ale PUBLICZNEJ nie partyjnej przeraża mnie,
  Aha jeszcze jedno: powiedz mi skad doTUSK VISION NETWORK przyszedł Durczok, i LIS a skąd do Polszmatu przyszedl Gugała, Ziętkiewicz, Dobiecki ?? no skąd ?, pewnie jak zawsze wzięli się tam z Ksieżyca…, no przestańże człowieku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  W teori mocnyś, ale z praktyką gorzej. Pogadaj z NORMALNYMi praktykami. NORMALNYMI.

     Odpowiedz
  0
  0
  • No ale co to za dowód, że znani dziennikarze w prywatnych mediach biorą się z publicznych? Tam się wszystko zaczęło, tam był monopol, no i nie było kiedyś innych mediów. Dlatego tak a nie inaczej obecnie to wygląda. Jest jednak masa bardzo dobrych dziennikarzy już z młodszego pokolenia, która o TVP nie zahaczyła i zahaczać raczej nie zamierza – bowiem poziom reprezentowany obecnie przez te publiczne wylęgarnie talentów (kiedyś) jest makabryczny!!

      Odpowiedz
   0
   0
 5. Taki to jest dowód, że ten ohydny monopolista był jednak wylegarnią talentów.
  Bo gdzies sie rzemiosła te durchoki, gugały, lisy jednak uczyły… ;)
  to prawda – gwiazdy rozwinęły skrzydła w komercji bo partyjniactwo zaczęło zabijać tiwi publiczną. Kraj bez telewizji publicznej jest jak demokracja bez wyborów. A Ty Kaptur ile dni w telewizji w ogóle (dziennikarsko przy robieniu tematów) przepracowałeś, by takim autorytarnym tonem do mnie pisać ???????? I jeszcze jedno: Posłuchaj sobie komercyjnych rozgłosni radiowych, CHLEW w większości przypadków, sepleniące debile przy mikrofonach, ściek intelektualny, pudelkowanie, dodowanie, i jolorutowiczowanie i temu podobne klimaty. Człowieku ! musi byc telewaija publiczna, pytanie tylko jaka? al la PO, a la PiS, ala SLD czy ala PSL ? a tak w ogóle to „A la ma kota…”

     Odpowiedz
  0
  0
  • Nie no, błagam Cię, jakim autorytatywnym tonem? No i co to niby za kryterium wg. przepracowanych w TV dni, dopuszczające ewentualnie osobników do oceny jej jekości?

   Od kiedy to piekarzem trzeba być, żeby wypowiadać się czy bułka jest świeża i chrupiąca? To żart chyba. Media obserwuję od zawsze i pracowałem w nich trochę, ale nie przy materiałoróbstwie.

   No a żeby dostrzec profesjonalizm i te wysokie loty TVP info wystarczy zapuścić. Już wspominałem kiedyś, że niewiele się to już obecnie różni od mojej ulubionej regionalnej TV: http://redpl.wordpress.com/2009/10/22/regionalna-tv-wypas/

      Odpowiedz
   0
   0
 6. Rychu, smak bułeczki to Ty mozesz i oceniac, ale takiej samej nie zrobisz. TVp info masz racje to cienkuszkostwo, zgadzam sie z Toba w tzw. pełnej rozciągłości. Polska to kraj zmarnowanych szans. Ty wieszo tym tak samo dobrze jak ja. Ktos chce zniszczy tiwi publiczna, to fakt przepracowalem przy materiałorobstwie sporo czasu w kraju i za granica. Zniszczyli tiwi publiczna, znszczyli jej majątek po to ,by tkwiace w niej zasoby techniczne nie mogły byc nigdy uzyte do tego by robic bezkonkurencyjna, profesjonalna tiwi. Takie jest młode zdanie. Ja sie z Toba troche przekomarza, bo w sumie Ty masz racje. z tym tylko ,ze mlodzi o ktorych piszesz i słusznie SAMI sie dobrego rzemiosła APOLITYCZNEGO rzemiosla nie naucza. To jest specyficzne medium, skomplikowane. Rychu !!! Telewizja wbrew temu co mysli o tym 90 % jego praktyków nieudolnych nie jest nakładaniem slajdów na teksty !!!! zapewniam Cię. to medium aryctrudne nawet w news-ie. To prawda z tym TVP info. No, ale to się wpisuje w „poetykę” zabijania tego publicznego medium. Tyle. Zdrowia !;) Lubie Twoj zywy umysł, bez kitu.

     Odpowiedz
  0
  0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


× 1 = dwa

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Moje najnowsze wpisy

 

śmiej się śmiej - masz krew na rękach

sobota 08/12/2012
1

jeszcze parę dni temu cały świat śmiał się z pielęgniarki nabranej przez kangury podszywające się pod królową i księciunia, ale czyt to nie było zabawne pare…


Siwcze glupcze, to nie Twoja instytucja

sobota 08/12/2012
1

Siwiec dziś w poranku TVP INFO w kontekście, że czeba na lewicy szukać wspólnych inicjatyw zamiast wspólnych protestów rzekł:"w mojej instytucji - w parlamencie europejskim"…


POmysłowa POkrywka ten Bruno ,)

środa 21/11/2012
2

FAKTY 1. Bruno 2. Uprawnienia ABW ... i Freshcie PO 10 minutach FAKTÓW bo tematy rozległe 3. Waldemara POżegnanie LOL czyt. brak v-ce premiera i…


Bruno POkrywka?;P

wtorek 20/11/2012
1

NEWS za NEWS'em, serwis za serwisem Bruno wygrał dziś z Waldemarem dzięki zaskakującej konferencji ABW zaPOwiedzianej dziś o g.6:00 rano na g.10:00 z fajerwerkami w…


teleexpress powinien przeprosić PKP za drwiny?

sobota 14/01/2012
1

Nie ma to jak wpadka idiotów na państwowym garnuszku w trakcie drwin z innych idiotów na państwowym garnuszku. Polecam więc dzisiejszy "żarcik" made by TVP @…


Kasia Werner zdjęta ze śniadaniowego mostka?;)

wtorek 12/04/2011
5

no i Kasię Werner zdjęto chyba z mostka lol bo już zarówno dzisiaj jak i wczoraj prowadził Kuźniar, zaś Kasia zgodnie z moją sugestią przesiadła…


Targi Wydawców Katolickich odbędą się 10.04 pod krzyżem.

piątek 08/04/2011
1

Zorganizować dziś targi nie jest już tak łatwo jak kiedyś. Trzeba się postarać, natrudzić i znaleźć przede wszystkim odpowiedni termin i miejsce.Termin: 10.04.2011Miejsce: Arkady Kubickiego…


PO będzie teraz niszczyć nasz rynek drukarski?:/

piątek 08/04/2011
3

Czy już niedługo dzieci będą się uczyć w szkołach jak to PO zniszczyło POlskę? Możliwe, bo książki drukują drukarze, a Ci są ZASZOKOWANI tym co…


TVN24, dlaczego męczy widza? W imię parytetów?:/

środa 06/04/2011
6

TVN24 jest oglądać coraz trudniej, żeby nie powiedzieć, że ostatnio staje się to niemożliwe. Nie chodzi już nawet o ilość reklam, a nawet nie tyle…


Badania telemetryczne bez PVR?

sobota 21/11/2009
536

na forum ktoś napisał odnośnie tematu blokowania reklam w TV i w internecie oraz budżetów reklamowych: “błagam cię, nie rozśmieszaj mnie. jeszcze nigdy nie zwróciłem…