Hity i kity 2007


piątek 04/01/2008

W ubiegłym roku polityka zajęła miejsce show biznesu. Prawdziwymi gwiazdami stali się uczestnicy kabaretu na Wiejskiej. Z tak zwanych artystów dorównała im jedynie niezrównana Doda. A z resztą sami przeczytajcie mój subiektywny ranking dziwaków, bohaterów, wydarzeń i wpadek minionych 12 miesięcy (kolejność alfabetyczna).

DODA – jaka Doda jest każdy widzi. Skandalizująca, obsceniczna, wulgarna, przez jednych znienawidzona, przez innych kochana. Jej 5 minut trwa, ale kiedy zniechęci do siebie już wszystkich, słuch o niej zaginie. Dlaczego? O tym wkrótce.

EURO 2012 – szansa, z której nie będziemy potrafili skorzystać. I tyle.

ROMAN GIERTYCH – najbardziej znienawidzony minister edukacji w historii. Za idiotyczne pomysły z amnestią maturalną i mundurkami będzie przeklinany jeszcze przez długie lata.

JAROSŁAW KACZYŃSKI – największy manipulant i największy przegrany zeszłego roku. Poprzez swoje nieustanne podejrzenia utopił w politycznym bagnie Leppera, a sam wraz z innymi cudakami typu Dorn i Ziobro spadł do drugiej ligi. Tym panom już dziękujemy.

TOMASZ LIS – wydawać by się mogło, że to największy medialny przegrany 2007 r. , Wyrzucony z Polsatu, po prostu ofiara polityki. A jednak może okazać się największym medialnym wygranym 2008 r. Tak właśnie miałem napisać jeszcze kilka godzin temu. Teraz już wiadomo, że Lis będzie miał swój show w TVP2. Znów wygrał.

PUDELEK. PL – najpopularniejszy polski internetowy serwis plotkarski. Z zamierzenia ma chyba szokować, ale częściej wzbudza odruch litości. Wylansował jednak nowy trend wśród polskich gwiazd. Otóż wzorem Britney majtek podobno nie noszą też Justyna Steczkowska i Małgorzata Foremniak. That’s all.

NELLY ROKITA – plecie bez ładu i składu i udaje, że o coś jej chodzi. Rzeczywiście, ma coś z Dody. Zdecydowanie była gwoździem do wyborczej trumny PiS-u.

TADEUSZ RYDZYK – w ubiegłym roku ojciec dyrektor za swojego wroga numer jeden obrał sobie prezydentową Kaczyńską. Obrzucił ją wyzwiskami z "szambem" i "czarownicą" na czele. Oczywiście zostało mu to wybaczone. Przecież nikt nie ośmieli się tknąć pana największego państwa w naszym państwie.

SABA – o sukę Ludwika Dorna rozbiła się PiS-owska kampania wyborcza. Bo ważniejsze od konkretów programowych stały się pierdoły w stylu kłótni czy Saba pogryzła, czy nie pogryzła sejmowych mebli. W ten sposób polityka zeszła na psy.

PRZEMYSŁAW SALETA – podobno ledwo uszedł z życiem po komplikacjach, jakie wywiązały się po operacji wycięcia nerki, którą potem wszczepiono jego córce. Bohater czy zwykły kochający ojciec? Oceńcie sami.

BEATA SAWICKA – wzięła łapówkę, czy sama wręczyła, nieważne. Ważne, że jej płacz przed kamerami pobudził do działania kilka milionów Polaków. To był jeszcze jeden impuls, aby zagłosować za normalnością.

SEKSAFERA W SAMOOBRONIE – kto by pomyślał, że seks może wykończyć całą partię. A jednak fałszywe poczucie, że jeśli się ma stanowiska, to wszystko można, pogrążyło Leppera, Łyżwińskiego i spółkę. Samoobrona odeszła w polityczny niebyt i z pewnością już się z niego nie wydostanie.

EBI SMOLAREK – kiedy oglądałem pamiętny mecz z Belgią, podczas którego Ebi strzelił dwa gole zapewniając nam udział w Euro 2008, pomyślałem – narodził się nowy bohater narodowy. Oczywiście miałem rację. Co tam Małysz i Kubica, teraz na podziw zasługuje skromny i sympatyczny Ebi.

EWA SOWIŃSKA – Rzecznik Praw Dziecka, która zasłynęła stwierdzeniem, że jeden z bohaterów dobranocki o Teletubisiach "propaguje" homoseksualizm, bo nosi damską torebkę. Pani rzecznik powinna dostać nagrodę za idiotyzm nie tylko roku, ale całej dekady.

BRITNEY SPEARS – przykład, w jaki sposób popularność może wykończyć. W zeszłym roku do jej największych wyczynów należał rozwód z mężem Kevinem Federlinem, ogolenie głowy na łyso i częste pokazywanie się bez majtek. Wydała też nową płytę – "Blackout", ale ten fakt przemilczmy.

DONALD TUSK – brawurowo pokonał Kaczyńskiego w telewizyjnej debacie. Wtedy chyba po raz pierwszy pokazał, że naprawdę ma jaja. Na razie doprowadził do tego, że Sejm zaczął przypominać parlament, a nie ogłupiałe ZOO. A jak będzie dalej, zobaczymy.

YOU CAN DANCE – mój ulubiony telewizyjny show minionego sezonu. Pisałem, że będzie niewypał. Myliłem się. Nowoczesny, dynamiczny, konkretny program z utalentowanymi, świetnymi uczestnikami. Oby druga edycja była tak samo dobra, albo i lepsza.

www. patoleta. pl

.


Moje najnowsze wpisy

 

Natychmiast uwolnić Polańskiego!

poniedziałek 28/09/2009

Reżyser stał się kozłem ofiarnym służalczości Szwajcarii wobec USA. Dlaczego powinien być uwolniony:1) Sprawa miała miejsce 32 lata temu. W każdym normalnym kraju byłaby przedawniona.…


Dziennikarz poszukiwany

wtorek 01/09/2009

Więcej informacji: h ttp://www.wideoportal.pl/site/articles/8


W obronie Paulli

czwartek 27/08/2009

Paula Ignasiak krytykowana jest za to, że stała się kopią Edyty Górniak. Niesłusznie. Patrząc na to, co porobiło się z Edytą, jej sobowtór jest jak…


Madonna pokazała, gdzie jest nasze miejsce

niedziela 16/08/2009

Królowa, wbrew powszechnym oczekiwaniom, nie uznała naszego kraju ani za Mesjasza narodów, ani za zaścianek. Po prostu zrobiła swoje, zarobiła kasę i od razu odleciała.…


Madonna się z was śmieje

czwartek 13/08/2009

Pomysłodwaca protestu przeciwko koncertowi gwiazdy osiągnął odwrotny efekt od zamierzonego. Został znienawidzony. Za to na występ Madonny przyjedzie znacznie więcej osób niż się spodziewano. Nieznany…


Moje spotkanie z Michaelem Jacksonem

wtorek 30/06/2009

Zastanawiałem się, czy o tym pisać, bo nie prędko mi do ujawniania faktów z mojego życia prywatnego, nawet sprzed lat. W końcu doszedłem do wniosku,…


Aktorka ze spotu PiS-u podrywała Kurskiego

poniedziałek 25/05/2009

Jestem załamany tym, co zrobiła Anna Kotka, moja koleżanka z programu "Czarno na białym". Polityka to bagno, z którego nie wychodzi się czystym. I to…


Wojciech Olejniczak chciał Jacykowa

wtorek 12/05/2009

Lider SLD zapragnął być stylizowany przez Jacykowa, kiedy zobaczył jego wypowiedź na swój temat. Zdarzenie miało miejsce w kwietniu ubiegłego roku podczas nagrania jednego z…


Figurski i Steczkowska

niedziela 29/03/2009

Tym razem w "Hitach i szitach" przewaga szitów. Nie napiszę o przegranej z Irlandią Północną, bo polska piłka nożna jest tak denna, że nie warto…


Madonna zamknie przestrzeń powietrzną, czyli jak tworzy się plotka

poniedziałek 23/03/2009

W ubiegłą środę umieściliśmy w Wideoportalu informację o koncercie Madonny oraz wywiad z przedstawicielką organizatora koncertu. Szybko podchwyciły to inne media. Przeczytajcie, co z tego…