Oszczędzanie, nie dla leniwych…


piątek 27/01/2012

Wyprawy na stacje paliw, dziś urastają do rangi wydarzenia, które zapiera dech w piersiach. 10, 20, a może więcej dodatkowych groszy, zapłacę dziś za litr paliwa – takie myśli pojawiają się w głowie prawie każdego zmotoryzowanego człowieka.   I nie ma co się dziwić, gdy porównujemy ceny paliw „kiedyś”  i „dziś” sytuacja wydaje się skrajna. Drogie paliwo? Trzeba oszczędzać.   Nie zawsze na jeździe autem, bo z tej często nie można zrezygnować. Oszczędzać więc można na… zakupach. Cel : Jeden z tańszych dyskontów w mieście i zakupy, które pozwolą „zaoszczędzić”.

Tu przypomina mi się wpis jednego z użytkowników serwisu wykop. pl (link) który, zadał pytanie: (parafrazując) „Dlaczego w Polsce jest źle?”. Odpowiedź: „Polacy dokonują złych wyborów”.   W praktyce wygląda to tak:

Kupujemy ser żółty… najtańszy… serem dla niepoznaki zwanym…
Kupujemy buty… najtańsze… pękająca podeszwa, śmierdzące tworzywa…
Kupujemy wino… do 15zł… eleganckie, w praktyce nie nadaje się do wypicia…

Podobnych przykładów może być oczywiście więcej. Wnioski są jednak takie, że producent po sprawdzeniu wyników sprzedaży inwestuje w to, co się sprzedaje, a w praktyce, znów parafrazując autora oryginalnego tekstu, jest złe.

(…)

Wrócić jednak warto do samej podróży po zakupy, wszak niej tyczy się mój wpis. Jedziemy do dyskontu i próbujemy zaparkować… wiadomo… jak najbliżej sklepowych drzwi. Dalsze parkingowe miejsca dla nas, nie istnieją. Jest tylko pierwszy rząd miejsc, dziwacznie ograniczony strefą parkowania przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych. kluczymy.

…. 5 minut …. 10 minut….

W głowie wizualizujemy sklepowe rzędy półek i wypełniamy koszyk, jakże oszczędnymi towarami, towaro-podobnymi.  

… 15 minut …

Miejsce nieopodal wejścia zwalnia się. Parkujemy. Gasimy silnik, wybiegamy po zakupy. W euforii oszczędzania pomijamy jednak mały, bursztynowo podświetlony, wyświetlacz komputera pokładowego w naszym aucie. Kluczenie przed marketem sporo nas kosztowało, spalanie w ruchu miejskim, brak wolnego miejsca parkingowego blisko wejścia, plus obecne ceny paliwa i już wszystkie oszczędności wzięły w łeb…

Oszczędzanie dla Polaka to wbrew pozorom trudna sprawa…

.


Moje najnowsze wpisy

 

Internauci aktywni? Pytanie czy na pewno….

środa 25/01/2012

Mówi się, że protest przeciwko ACTA, to jeden z ruchów, który najbardziej zaangażował Internautów do działania zogniskowanego wokół wspólnego celu. A i owszem według niektórych…