Vega w sieci polityki?


czwartek 05/09/2019
334

https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/nr+1-51023

CHWILA AUTOTEMATYZMU

Z promocyjnym Przytupem wszedł właśnie do kin najnowszy film PATRYKA VEGI„Polityka”.

Premiera przypadła na dzień powszedni, środek tygodnia. Ostatni bilet zdobyłam na ostatni, późny seans w jednej z warszawskich galerii handlowych.

Obejrzałam film przy pełnej sali. Podczas projekcji opuściło ją kilkoro widzów.
Po jednej z ostrych, homoseksualnych w podtekście, scen erotycznych – dwóch panów – trzymając się w ciemności za ręce.
Byli dość wzburzeni, ale empatyczni, bo prawdziwe powody swego zachowania komentowali szeptem, aby nie przeszkadzać reszcie Widzów.

Pan na prawo ode mnie, NA MINUTĘ PRZED SCENĄ FINAŁOWĄ, zerwał się gwałtownie z miejsca i teatralnie wybiegł, wznosząc niezrozumiałe okrzyki … bodajże po polsku… niech żałuje, że nie wytrwał… ale… chyba był samcem Alfa w swojej kilkuosobowej rodzinie, bo po chwili wystudiowanej i hałaśliwej w formie, konsternacji, jego rodzina podążyła za nim. Wolno, ostentacyjnie, z energicznym trzaskaniem foteli…
Co ciekawe, Państwo ci, zaopatrzeni we wszystkie dostępne w kinowym barze, produkty, spóźnili się na początek seansu… w trakcie projekcji zachowywali się na tyle hałaśliwie, że co chwila ktoś z sali ich uciszał, oczywiście – na cały głos… może pomylili sale, bo planowali obejrzeć na zniżkę RodzinaPlus „Ralpha Demolkę”?… a może ja histeryczka jestem jakaś i mnie poniosło w tym ciemnym kinie, na ostatnim seansie, bo się potem bałam latać samotnie po parkingu w poszukiwaniu własnego samochodu, po północy, na Pradze… i coś przeoczyłam?…

W każdym razie – reszta Widzów, w tym ja, wytrwała do napisów końcowych, w zupełnej ciszy. Pełnej napięcia. Oczywiście, o ile było to możliwe pomiędzy kolejnymi falami złego nastroju ww Państwa z Prawej…

RECENZJA WŁAŚCIWA
nieco autotematyczna

Cokolwiek nie działoby się w przyszłości na salach projekcyjnych – zapewniam Państwa – warto wytrwać na „Polityce” Vegi od początku do końca.
Dobrze przy tym pamiętać, że ten film to nie jest ani kino akcji, kabaret polityczny, czy komedia romantyczna.

I proszę się przygotować, że będzie bolało. Nawet bardzo momentami, aż do gorzkich łez. Mnie to spotkało. Pierwsza myśl na widok napisów końcowych to:
„Dlaczego my to wszystko znosimy? I w jakim celu?”.

Nie zdradzę puenty, jak zwykle wychodząc z założenia, że zbytnia drobiazgowość w opiniach o jakimkolwiek dziele sztuki tuż po premierze, to rodzaj estetycznej zbrodni… jednak nie byłabym sobą, gdybym nie ostrzegła:

MOIM ZDANIEM – W SENSIE ROBOTY FILMOWEJ I JĘZYKA FILMU – TO NJIE JEST NAJLEPSZY FILM PATRYKA VEGI!

Szczególnie zawiodły mnie zdjęcia.
80-90- procentowa przewaga bliskich planów przynosi nużący efekt serialowy. Tym razem Norbert Modrzejowski mnie zawiódł. Z wyjątkiem nielicznych scen zbiorowych czy formy ukazania basenu – genialnych w realizacji i wymowie. Tu – szacun!

Montażysta – Tomasz Widarski – jak zawsze balansował z efektem swojej ciężkiej i – jakże żmudnej pracy – na pograniczu brawury. To trochę widać. Współczując – jestem z Panem!

I to jedyne zarzuty, jakie mam do tego obrazu.

Muzykę Łukasza Targosza uważam za bardzo dobrą, a przede wszystkim ADEKWATNĄ.
Czyli – odpowiednio dyskretną, nienachalną, nie narcystyczną, czyli na swoim miejscu w kompozycji filmu – przedstawiciela sztuki kolektywnej, gdzie każdy twórca powinien znać swoje miejsce.
I słychać, że autor muzyki do „Polityki” perfekcyjnie zrealizował tę zasadę w praktyce.

Autora dźwięku po prostu podziwiam! Maciej Pawłowski pokazał, że w polskim filmie MOŻNA zrobić genialny dźwięk! Gratuluję efektu ekranowego! Podziwiam Pana pracę i zapewniam, że – gdyby było mnie na Pana stać – to kiedyś w ciemno powierzyłabym Panu pracę nad dźwiękiem :)

Autorem scenariusza „Polityki są Patryk Vega i Olaf Olszewski.
Reżyseria: Patryk Vega
.
W obu rolach w dobrej formie.

W filmie czuć, że scenariusz jest wyjątkowo precyzyjny, a reżyser konsekwentny i świetnie współpracujący z aktorami.
Tu nie ma przypadkowej roli! Nie ma także efektu kabaretowego, o co byłoby nietrudno w obecnej sytuacji, np. po doświadczeniach Widzów z serialem „Ucho Prezesa” Roberta Górskiego.
Jako największy sukces tego filmu, na poziomie gry aktorskiej, uznaję fakt, że wszyscy zagrali u Vegi poza swoim dotychczasowym emploi!

Aktorzy w „Polityce” może nie stworzyli wybitnych postaci na miarę Oskara, ale zagrali wyjątkowo.
Jestem pewna, że bardzo trudno w filmie dotyczącym bieżących wydarzeń, zwłaszcza politycznych, nie popaść w nonszalancję publicystyki, przedrzeźniania, mrugania okiem.

Mam wrażenie, że Vedze i jego obsadzie „Polityki” udało się uniknąć podobnej brawury, wyważyć proporcje, zachować dyskretny dystans do wydarzeń i postaci, dać Widzom oddech na wspólne, momentami bardzo bolesne, przeglądanie się polskiej rzeczywistości w krzywym zwierciadle.

Andrzej Grabowski udowodnił w „Polityce” klasę mistrzowską.
Jako Prezes jest jednocześnie stonowany, zdystansowany, refleksyjny, rzutki co nieprzewidywalnie niebezpieczny… magnetycznego uroku dodało mu nieco diaboliczne spojrzenie.
Zauważyłam, że efekt tego spojrzenia spotęgowały wyjątkowo duże i wypukłe soczewki kontaktowe.
Kto nie wierzy – może przeprowadzić drobny eksperyment i porównać kolor oczu Grabowskiego: zazwyczaj rzeźko zielonkawe, w „Polityce” prawie czarne, z mglisto-granatowym połyskiem na obwódkach.

Intuicja podpowiada mi, że to może być zasługa współpracy reżysera, operatora i ekipy scenograficznej, zawiadywanej częściowo przez kobietę – Agatę Stróżyńską, obok Gwidona Busido.

A skoro o zabiegach scenograficznych mowa – polecam Państwu nowy wizerunek Janusza Chabiora, w roli Alojzego.
Chabior w pierwszej swojej scenie w tym filmie jest po prostu nierozpoznawalny, a przecież od lat nosi nieznośną łatę Aktora Charakterystycznego!
Przywołując Chabiora – natychmiast polecam zwłaszcza jego sceny dwójkowe z Antonim Królikiewiczem. Należą one, moim zdaniem, do kategorii mistrzowskich pojedynków aktorskich.

Stwierdziłam wcześniej dystans aktorów Vegi do rzeczywistości, wydarzeń i własnych postaci w tym filmie. Dodałabym do tego subtelność – czyli skłonność do ogrywania tzw. cienizn psychologicznych, rodzaj mentalnych detali?… najlepszy przykład tej opinii to najprawdopodobniej Marcin Bosak i jego Bangster.

Polecam także pojedynek aktorski pomiędzy Andrzejem Grabowskim i Maciejem Stuhrem, grającym Bartka – rehabilitanta Prezesa.
Myślę, że takiego Stuhra jeszcze nie znacie! Już więcej nic ie napiszę, aby nie zepsuć Wam przyjemnosci oglądania i analizy zachowań tej postaci…

Rekomenduję też rolę Jadwigi – wykreowaną przez Ewe Kasprzak, a przed jej filmowym mężem stworzonym w epizodach przez Tadeusza Chudeckiego chylę czoła.
Scena rozgrywająca się pomiędzy tymi aktorami dwukrotnie – wspólne obieranie kartofelków – chyba nie przypadkiem stała się, wyjątkowo symboliczną, montażową klamrą tego wątku?

Bartosz Obuchowicz także zagrał w „Polityce” Vegi wbrew swemu dotychczasowemu emploi.
Jako lewicujący aktywista jest wyjątkowo przekonujący, pełen subtelnych nieoczywistości. W pewnym sensie „Obuchowicz, jakiego nie znacie”- zanęcam…

Jako zawodowa KinoManiaczka wielkie nadzieje łączę z rozwojem i przyszłością talentów typu „Pięknych Blondynek” z filmu Vegi- czyli Karoliną Szymczak i Anną Karczmarczyk. W obu aktorkach wyczuwam wielkie pokłady autentycznego talentu i wyczucia dramatyzmu.

Z przekonaniem rekomenduję Państwu także nietuzinkowe aktorstwo Tomasza Sapryka, Zbigniewa Pruszyńskiego, Tomasza Oświecińskiego, czy Kordiana Rekowskiego.

Przyznaję, że trochę rozczarowała mnie gra Iwony Bielskiej jako posłanki Piotrowicz, a także Zbigniew Zamachowski jako Ojciec Dyrektor.
W ich postaciach wkradło się kilka fałszywych nut. Może z powodu nadmiernej dosadności zastosowanych środków wyrazu?…

Mam też pewien kłopot z postacią Daniela Olbrychskiego – filmowego Stefana… niby jest mistrzowski i parę klas z przodu, jak zwykle… a jednak czegoś mi zabrakło w tej roli… może zanadto rozproszyła mnie nadmierna ostentacja Widzów z Prawej Strony, czyli wspomnianych na początku tej recenzji Niezadowolonych Widzów?
Mam teraz pretekst do ponownego obejrzenia ‚Polityki’ Patryka Vegi, co na pewno skrupulatnie uczynię. Nauczona doświadczeniem z „Człowiekiem z Żelaza” Andrzeja Wajdy?

Pierwszy raz obejrzałam ten film w Polsce, w przerwie przygotowań do „wyjazdu na zawsze do Paryża”. Wyszłam z kina obrażona na Wajdę za ten film. Wydawał mi się zbyt publicystyczny, za bardzo na pograniczu dokumentu, zbyt chropowaty i szorstki wobec „wielkich wydarzeń”, jakich dotyczył w bieżącej chwili. A może byłam wtedy zbyt niedojrzała?

Po paru miesiącach od tego premierowego pokazu w Polsce, w Paryżu ludzie stali na Champs-Élysées do najlepszych kin we Francji, aby obejrzeć „ostatniego Wajdę”.
Byli bardzo przejęci. Widziałam jak bardzo chcą ten film zobaczyć, najlepiej natychmiast po wejściu tytułu na ekrany.

Nie miałam ani czasu ani siły stać po bilety do kina w kolejkach długości tych, od których uciekłam z Polski.

Kiedy ten Wajda-Boom trochę się uspokoił – obejrzałam „Człowieka z żelaza” ponownie.
Francuzi oglądają w kinach zagraniczne filmy z dubbingiem (co ciekawe gwiazdorzy kina światowego mają stałych lektorów, a w tamtejszym aktorskim świecie być lektorem Clinta Eastwood np. TO JEST COś. A jaki szacunek publiczności!)

I słuchając tych francuskich gwiazdorów dubbingu kinowego, patrząc na tych podekscytowanych paryżan… chyba trochę nabrałam pokory, spuściłam z siebie powietrze, zniknęła mi nawet z oblicza podkówka – typowa dla niezadowolonej KinoManiaczki… bo czasem dobrze zmienić zdanie… czego sobie i Państwu życzę podczas kolejnych seansów :)


Komentarze 334 Dodaj komentarz

 
 1. 328609 507325Thank you pertaining to giving this outstanding content material on your web-site. I discovered it on google. I may possibly check back once more if you publish extra aricles. 994407

     Odpowiedz
  0
  0
 2. 780395 889874The truth is and see if the Hcg diet protocol and as a consequence HCG Drops surely are a in fact quick strategy to be able to shed pounds; whilst the healthy diet has a strong will most likely moreover sizable focus to undertake positive. hcg diet drops 531541

     Odpowiedz
  0
  0
 3. 432308 379908Its incredible what supplementing can do for your body and your weight lifting goals! 179740

     Odpowiedz
  0
  0
 4. 643146 3466Must tow line this caravan together with van trailer home your entire family fast get exposed towards the issues along with reversing create tight placement. awnings 286888

     Odpowiedz
  0
  0
 5. 520507 350993Keep in touch whilst functioning from your personal home office with out all of the hassle of purchasing or procurment costly workplace equipment. Debtors are allowed to apply with their a bad credit score background whenever. 717440

     Odpowiedz
  0
  0
 6. 770811 49732Just a smiling visitant here to share the love (:, btw outstanding style . 832191

     Odpowiedz
  0
  0
 7. 497667 700733bless you with regard to the particular blog post ive actually been looking regarding this kind of information on the web for sum time appropriate now as a result cheers 497004

     Odpowiedz
  0
  0
 8. 453775 993529Excellent day! This post could not be written any better! Reading this post reminds me of my previous room mate! He always kept chatting about this. I will forward this write-up to him. Fairly certain he will have a great read. Thanks for sharing! 758719

     Odpowiedz
  0
  0
 9. 379639 590181You produced some decent points there. I looked on the net towards the concern and discovered many people go together with together together with your web website. 44143

     Odpowiedz
  0
  0
 10. 415423 949638Many thanks I ought say, impressed with your site. I will post this to my facebook wall. 984901

     Odpowiedz
  0
  0
 11. 660445 772617I want seeking at and I believe this internet site got some truly helpful stuff on it! . 625338

     Odpowiedz
  0
  0
 12. 615082 905745I was reading some of your content material on this website and I conceive this internet site is really informative ! Maintain on putting up. 342247

     Odpowiedz
  0
  0
 13. 549547 710207If your real friends know you as your nickname, use that nickname as your initial name online. When you very first friend someone, focus on producing a personal comment that weaves connection. 750529

     Odpowiedz
  0
  0
 14. 105450 59254Some genuinely fascinating information, well written and broadly user pleasant. 964648

     Odpowiedz
  0
  0
 15. 580658 915181Hiya! awesome weblog! I happen to be a day-to-day visitor to your site (somewhat much more like addict ) of this site. Just wanted to say I appreciate your blogs and am looking forward for much more to come! 619724

     Odpowiedz
  0
  0
 16. Pingback: mksorb.com

 17. Pingback: cbd cats

 18. Pingback: cbd oil

 19. Pingback: french bulldog puppies for sale

 20. Pingback: maltipoo puppies for sale

 21. Pingback: great dane puppies for sale

 22. [url=https://furosemidelasix.com/]furosemide online[/url] [url=https://celebrexcelecoxib.com/]celebrex rx[/url] [url=https://ciprofloxacin24.com/]ciprofloxacin 250mg price[/url] [url=https://wellbutrinbupropion.com/]wellbutrin sr[/url] [url=https://singulair.us.org/]singulair buy online[/url] [url=https://ventolinh.com/]ventolin inhaler non prescription[/url] [url=https://levitra36.com/]generic levitra[/url] [url=https://priligytab.com/]buy priligy[/url] [url=https://sildenafil36.com/]sildenafil 100mg[/url] [url=https://cymbaltaduloxetine.com/]generic for cymbalta[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 23. Pingback: chihuahua puppies for sale

 24. Pingback: beagle puppies for sale

 25. [url=http://doxycycline36.com/]doxycycline iv[/url] [url=http://wellbutrinbupropion.com/]wellbutrin buy[/url] [url=http://xenical24.com/]medicine xenical capsules[/url] [url=http://dapoxetinetabs.com/]cost of dapoxetine[/url] [url=http://furosemidelasix.com/]furosemide buy[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 26. Pingback: pdr cluj

 27. Pingback: reparatii indoituri

 28. Pingback: auto grindina

 29. [url=https://valtrex.us.org/]can i buy valtrex online[/url] [url=https://levitra36.com/]levitra over the counter[/url] [url=https://furosemidelasix.com/]buy furosemide[/url] [url=https://priligytab.com/]buy priligy[/url] [url=https://sildenafil36.com/]price for sildenafil 20 mg[/url] [url=https://singulair.us.org/]singulair for chronic hives[/url] [url=https://baclofen24.com/]buy baclofen[/url] [url=https://doxycycline36.com/]doxycycline hyclate[/url] [url=https://silagra24.com/]buy silagra[/url] [url=https://buspar.us.com/]buspar 10mg[/url] [url=https://xenical24.com/]buy xenical[/url] [url=https://ventolinh.com/]buy ventolin[/url] [url=https://kamagratb.com/]kamagra soft[/url] [url=https://isotretinoinacutane.com/]accutane online canada pharmacy[/url] [url=https://tadalafilsale.com/]generic tadalafil[/url] [url=https://erythromycinz.com/]erythromycin cream over the counter uk[/url] [url=https://clonidinenorx.com/]clonidine drug[/url] [url=https://vermox.us.org/]vermox 500mg[/url] [url=https://avanatop.com/]avana india[/url] [url=https://hydroxychloroquine.us.org/]buy hydroxychloroquine over the counter[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 30. [url=http://isotretinoinacutane.com/]buy accutane[/url] [url=http://amitriptyline365.com/]buy amitriptyline[/url] [url=http://cymbaltaduloxetine.com/]buy brand cymbalta[/url] [url=http://ventolinh.com/]ventolin inhalers[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 31. [url=https://levitra36.com/]levitra drugstore[/url] [url=https://erythromycinz.com/]erythromycin phosphate[/url] [url=https://vermox.us.org/]buy vermox online[/url] [url=https://amoxicillinz.com/]amoxicillin 500 mg[/url] [url=https://singulair.us.org/]buy singulair[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 32. [url=https://celebrexcelecoxib.com/]celebrex generic[/url] [url=https://chloroquine.us.com/]chloroquine 900 mg[/url] [url=https://finpecia911.com/]finpecia 1mg[/url] [url=https://silagra24.com/]buy silagra[/url] [url=https://erythromycinz.com/]buy erythromycin[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 33. [url=https://priligytab.com/]buy cheap priligy uk[/url] [url=https://hydroxychloroquine.us.org/]plaquenil generic name[/url] [url=https://amitriptyline365.com/]buy elavil[/url] [url=https://buspar.us.com/]buy buspar[/url] [url=https://valtrex.us.org/]buy valtrex[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 34. [url=https://finpecia911.com/]finpecia 1mg price in india[/url] [url=https://celebrexcelecoxib.com/]celebrex generic canada[/url] [url=https://ciprofloxacin24.com/]ciprofloxacin hcl 500 mg[/url] [url=https://xenical24.com/]buy xenical 120[/url] [url=https://avanatop.com/]super avana[/url] [url=https://isotretinoinacutane.com/]accutane isotretinoin[/url] [url=https://cymbaltaduloxetine.com/]buy cymbalta[/url] [url=https://vermox.us.org/]buy vermox[/url] [url=https://tadalafilsale.com/]tadalafil online sale[/url] [url=https://wellbutrinbupropion.com/]wellbutrin xl[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 35. Pingback: Commercial pest control service

 36. Pingback: Flipkart Daily Trivia Answers

 37. Pingback: Oyo Quiz Answer

 38. Pingback: Flipkart FAKE OR NOT FAKE Answers

 39. [url=https://flagyl24.com/]flagyl 400mg tablets[/url] [url=https://buspar24.com/]buspar 120 mg[/url] [url=https://acyclovirzov.com/]can you buy acyclovir over the counter australia[/url] [url=https://arimidex365.com/]where can i get arimidex[/url] [url=https://wellbutrin24.com/]wellbutrin 450 brand name[/url] [url=https://cymbaltarx.com/]cymbalta without prescription[/url] [url=https://stratterra.com/]buy strattera online uk[/url] [url=https://dipyridamol.com/]dipyridamole in india brand name[/url] [url=https://ampicillin24.com/]ampicillin 500mg price[/url] [url=https://lisinopril125.com/]lisinopril 5 mg tablet cost[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 40. [url=http://lasixwtp.com/]lasix furosemide[/url] [url=http://amoxicillinab.com/]amoxicillin 850 mg capsule[/url] [url=http://trazodone911.com/]can you buy trazodone over the counter[/url] [url=http://colchicine5.com/]colchicine tablet coupon[/url] [url=http://finpecia911.com/]finpecia tablets online[/url] [url=http://elimitepermethrin.com/]elimite 5 cream price[/url] [url=http://levitratab.com/]buy levitra canada online[/url] [url=http://phenergan125.com/]12.5 mg phenergan generic[/url] [url=http://hydrochlorothiazide2.com/]hydrochlorothiazide tabs 12.5 mg[/url] [url=http://albenzamed.com/]albenza for sale[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 41. [url=https://ventolin24.com/]ventolin order[/url] [url=https://avanafill.com/]buy avana 200 mg[/url] [url=https://prednisonesr.com/]buy prednisone without a prescription best price[/url] [url=https://elimitepermethrin.com/]elimite generic[/url] [url=https://ivaltrex.com/]valtrex 500mg uk[/url] [url=https://robaxin24.com/]buy robaxin[/url] [url=https://ciproflxn.com/]cipro rx 500mg[/url] [url=https://cymbaltarx.com/]cymbalta for sale in canada[/url] [url=https://silagratab.com/]silagra 100mg price[/url] [url=https://nolvadex10.com/]can i buy nolvadex otc[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 42. [url=http://buspar24.com/]buspar generic[/url] [url=http://diclofenacg.com/]diclofenac 25mg buy[/url] [url=http://advair2019.com/]buy generic advair online[/url] [url=http://vardenafilxr.com/]buy vardenafil from india[/url] [url=http://propecia8.com/]buy finasteride online[/url] [url=http://lopressormetoprolol.com/]buy lopressor[/url] [url=http://cialis5.com/]best price for cialis[/url] [url=http://lipitor2020.com/]buy lipitor online india[/url] [url=http://zofranondansetron.com/]generic zofran coupon[/url] [url=http://amoxiltab.com/]amoxil 875 mg[/url] [url=http://robaxin24.com/]robaxin to uk[/url] [url=http://amoxicillinab.com/]amoxicillin 775 mg[/url] [url=http://prozacflx.com/]prozac medicine[/url] [url=http://xenicaltabs.com/]xenical otc uk[/url] [url=http://plavix.us.com/]clopidogrel bisulfate plavix[/url] [url=http://avanafill.com/]164 avana[/url] [url=http://zithromax360.com/]zithromax capsules buy[/url] [url=http://tretinoin365.com/]tretinoin 0.05 gel cost[/url] [url=http://estrace2.com/]estrace pills cost[/url] [url=http://lexaporo.com/]lexapro cost australia[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 43. Pingback: Intimates

 44. Pingback: Kratom near me

 45. [url=http://kamagra911.com/]kamagra pills nz[/url] [url=http://nolvadex10.com/]where to buy nolvadex 2017[/url] [url=http://diclofenacg.com/]diclofenac 1 cream[/url] [url=http://fluoxetinetb.com/]medication fluoxetine 20 mg[/url] [url=http://avanafill.com/]buy avana 50 mg[/url] [url=http://propranolol100.com/]propranolol 80mg[/url] [url=http://chloroquineav.com/]buy chloroquine phosphate online uk[/url] [url=http://lisinopril125.com/]30mg lisinopril[/url] [url=http://zofranondansetron.com/]zofran 24mg[/url] [url=http://dapoxetine911.com/]dapoxetine 30[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 46. [url=https://lexaporo.com/]lexapro price in usa[/url] [url=https://sildenafilv.com/]sildenafil 105 mg[/url] [url=https://elimitepermethrin.com/]order elimite online[/url] [url=https://albenzamed.com/]albenza canada[/url] [url=https://albendazoleotc.com/]where can i buy albendazole[/url] [url=https://indocinrx.com/]generic indocin[/url] [url=https://ventolin24.com/]ventolin 100[/url] [url=https://viagra2019.com/]buy viagra online india[/url] [url=https://plavix.us.com/]price of plavix[/url] [url=https://azithromycinp.com/]buy azithromycin tablet 500mg uk[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 47. Pingback: diamond engagement rings

 48. Pingback: Online Dispensary Shipping Worldwide

 49. Pingback: Sell jewelry

 50. Pingback: 먹튀검증

 51. [url=https://amoxiltab.com/]amoxil 500 tablets[/url] [url=https://disulfiram.us.com/]disulfiram cost in us[/url] [url=https://elimitepermethrin.com/]permethrin cream for sale[/url] [url=https://paxil10.com/]paxil liquid[/url] [url=https://vermox100.com/]vermox tablets south africa[/url] [url=https://avanafill.com/]avana drug[/url] [url=https://hydroxychloroquinecv.com/]plaquenil drug[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 52. Pingback: Corgi puppies

 53. [url=https://cialis5.com/]generic cialis cipla[/url] [url=https://diclofenacg.com/]can i buy diclofenac from mexico[/url] [url=https://cymbaltarx.com/]cymbalta 20mg[/url] [url=https://stratterra.com/]buy strattera online pharmacy without prescription[/url] [url=https://propecia8.com/]generic propecia 5mg online[/url] [url=https://estrace2.com/]estrace 6mg cost[/url] [url=https://avodart24.com/]avodart 0.5 mg tablet[/url] [url=https://prednisonesr.com/]prednisone buy online uk[/url] [url=https://dapoxetine911.com/]where can i buy dapoxetine in south africa[/url] [url=https://anafranilmed.com/]anafranil drug prices[/url] [url=https://buspar24.com/]buspar 150 mg[/url] [url=https://medrol80.com/]medrol tablet 16 mg[/url] [url=https://vardenafilxr.com/]buy vardenafil tablet[/url] [url=https://cleocing.com/]where can i buy cleocin[/url] [url=https://disulfiram.us.com/]price of antabuse[/url] [url=https://stromectol1.com/]ivermectin 6mg tablet for lice[/url] [url=https://nolvadex10.com/]can you buy nolvadex over the counter in south africa[/url] [url=https://ventolin24.com/]cost of ventolin[/url] [url=https://hydroxychloroquinecv.com/]hydroxychloroquine 100mg[/url] [url=https://ivaltrex.com/]valtrex price in canada[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 54. Pingback: Dog Collar

 55. Pingback: greek orthodox icons

 56. Pingback: Book Store Near Me

 57. [url=http://zoloft360.com/]zoloft 300 mg[/url] [url=http://ciproflxn.com/]cipro buy[/url] [url=http://prednisonesr.com/]buy prednisone online cheap[/url] [url=http://amoxiltab.com/]buy amoxil 500 mg online[/url] [url=http://atenolol25.com/]atenolol metoprolol[/url] [url=http://inderal.us.com/]cheap inderal online[/url] [url=http://medrol80.com/]medrol 16 mg cost[/url] [url=http://nolvadex10.com/]nolvadex price in india online[/url] [url=http://sumycin365.com/]generic sumycin[/url] [url=http://propranolol100.com/]propranolol 10 mg canada[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 58. [url=http://chloroquineav.com/]chloroquine otc usa[/url] [url=http://vermox100.com/]vermox 100mg uk[/url] [url=http://ivaltrex.com/]valtrex over counter[/url] [url=http://lexaporo.com/]buy lexapro cheap[/url] [url=http://medrol80.com/]medrol buy online[/url] [url=http://lipitor2020.com/]lipitor 10[/url] [url=http://chydroxychloroquine.com/]plaquenil eye exam[/url] [url=http://clomid150.com/]cheap clomid canada[/url] [url=http://sildenafilv.com/]generic sildenafil 40 mg[/url] [url=http://toradoliv.com/]toradol 100mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 59. Pingback: Pass CRISC

 60. [url=https://cymbaltarx.com/]buy cymbalta in mexico[/url] [url=https://azithromycinp.com/]how much is azithromycin in south africa[/url] [url=https://clomid150.com/]medicine clomid 50mg[/url] [url=https://chydroxychloroquine.com/]plaquenil price us[/url] [url=https://dapoxetine911.com/]buy dapoxetine uk online[/url] [url=https://prazosin.us.com/]prazosin 6 mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 61. [url=http://phenergan125.com/]buy phenergan 25mg online[/url] [url=http://ciproflxn.com/]can you order cipro online[/url] [url=http://plavix.us.com/]plavix cost 300 mg[/url] [url=http://zofranondansetron.com/]zofran over the counter[/url] [url=http://albendazoleotc.com/]buying albendazole online without a prescription[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 62. [url=http://trazodone911.com/]buy 100 mg trazodone[/url] [url=http://arimidex365.com/]arimidex cost usa[/url] [url=http://propranolol100.com/]propranolol 20 mg[/url] [url=http://propecia8.com/]propecia 1mg tablet cost[/url] [url=http://motilium10mg.com/]where to buy motilium in canada[/url] [url=http://anafranilmed.com/]anafranil generic price[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 63. Pingback: mksorb.com

 64. [url=https://silagratab.com/]silagra 11[/url] [url=https://finasteridealop.com/]finasteride 1mg no prescription[/url] [url=https://hydrochlorothiazide2.com/]30 hydrochlorothiazide 25 mg[/url] [url=https://ampicillin24.com/]ampicillin for sale[/url] [url=https://prozacflx.com/]prozac price[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 65. [url=http://advair2019.com/]advair 2018 coupon[/url] [url=http://clomid150.com/]clomid 400mg[/url] [url=http://lasixwtp.com/]lasix online purchase[/url] [url=http://allopurinol24.com/]rx allopurinol[/url] [url=http://advair250.com/]advair diskus over the counter[/url] [url=http://cephalexin911.com/]cephalexin online[/url] [url=http://seroquel50.com/]online seroquel[/url] [url=http://diflucanrx.com/]generic diflucan otc[/url] [url=http://augmentin875.com/]augmentin brand cost[/url] [url=http://stratterra.com/]strattera 25 mg cost[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 66. [url=https://finpecia911.com/]finpecia online[/url] [url=https://disulfiram.us.com/]antabuse prescription online[/url] [url=https://flagyl24.com/]metronidazole 500 mg[/url] [url=https://dapoxetine911.com/]dapoxetine online usa[/url] [url=https://dipyridamol.com/]dipyridamole capsules 200mg[/url] [url=https://zofranondansetron.com/]zofran sale[/url] [url=https://lipitor2020.com/]buy cheap lipitor[/url] [url=https://colchicine5.com/]colchicine uk[/url] [url=https://xenicaltabs.com/]xenical pills[/url] [url=https://amoxicillinab.com/]buy amoxicillin no prescription[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 67. [url=https://viagra2019.com/]viagra 150 mg pills[/url] [url=https://fluoxetinetb.com/]fluoxetine hcl 10mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 68. Pingback: Kingpen

 69. [url=https://lexaporo.com/]lexapro 5mg[/url] [url=https://clomid150.com/]clomid price in india online[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 70. Pingback: Windows RDP on Linux

 71. [url=https://colchicine5.com/]medicine colchicine tablets[/url] [url=https://wellbutrin24.com/]wellbutrin 150mg daily[/url] [url=https://sumycin365.com/]sumycin otc[/url] [url=https://robaxin24.com/]robaxin 800 mg[/url] [url=https://motilium10mg.com/]motilium mexico[/url] [url=https://buspar24.com/]buspar uk[/url] [url=https://advair250.com/]purchase advair from canada[/url] [url=https://prednisolone911.com/]can i buy prednisolone over the counter in uk[/url] [url=https://clonidinenorx.com/]clonidine for adhd in adults[/url] [url=https://albenzamed.com/]buy albenza[/url] [url=https://advair2019.com/]buy advair[/url] [url=https://zithromax360.com/]zithromax generic pharmacy[/url] [url=https://erythromycinlab.com/]2 erythromycin[/url] [url=https://vardenafilxr.com/]vardenafil price compare[/url] [url=https://kamagra911.com/]kamagra tablets price[/url] [url=https://trazodone911.com/]trazodone prescription cost[/url] [url=https://ventolin24.com/]ventolin 4 mg tablets[/url] [url=https://sildalistab.com/]sildalis 100mg 20mg[/url] [url=https://tretinoin365.com/]0.0125 tretinoin cream[/url] [url=https://avanafill.com/]avana 77573[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 72. Pingback: Mario Carts THC Cartridges

 73. Pingback: Counterfeit Money For Sale

 74. Pingback: ahmedabad call girls

 75. Pingback: Dank Carts

 76. Pingback: Brass Knuckle Vape Cartridge

 77. Pingback: Exotic Carts

 78. Pingback: Thc Vape Cartridge

 79. [url=http://inderal.us.com/]inderal 20 mg tab[/url] [url=http://augmentin875.com/]augmentin 250[/url] [url=http://lipitor2020.com/]lipitor prices[/url] [url=http://dipyridamol.com/]dipyridamole 100mg tablets[/url] [url=http://silagratab.com/]canadian pharmacy silagra[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 80. Pingback: india visa application

 81. Pingback: india tourist visa

 82. Pingback: india visa

 83. [url=http://silagratab.com/]silagra 50 mg online[/url] [url=http://ciproflxn.com/]can you buy cipro online[/url] [url=http://clomid150.com/]clomid tablet price india[/url] [url=http://allopurinol24.com/]allopurinol tablets[/url] [url=http://seroquel50.com/]seroquel xr to ir conversion[/url] [url=http://cephalexin911.com/]cephalexin 250mg[/url] [url=http://zithromax360.com/]zithromax for sale[/url] [url=http://hydrochlorothiazide2.com/]hydrochlorothiazide where to buy usa[/url] [url=http://advair2019.com/]advair price usa[/url] [url=http://hydroxychloroquinecv.com/]plaquenil drug[/url] [url=http://lipitor2020.com/]lipitor 20[/url] [url=http://cleocing.com/]cleocin cream coupon[/url] [url=http://flagyl24.com/]oral flagyl[/url] [url=http://baclofenp.com/]baclofen 25[/url] [url=http://amoxiltab.com/]amoxil capsule 250mg[/url] [url=http://stromectol1.com/]ivermectin canada[/url] [url=http://chloroquineav.com/]aralen australia[/url] [url=http://robaxin24.com/]robaxin 500mg[/url] [url=http://avodart24.com/]avodart 500[/url] [url=http://sildalistab.com/]sildalis[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 84. Pingback: Cavapoo Puppies

 85. Pingback: Shih Tzu Puppies

 86. Pingback: Belgian Malinois Puppies For Sale

 87. Pingback: Golden Retriever Puppies

 88. Pingback: Pomeranian Puppies For Sale

 89. Pingback: Maltese Puppies For Sale

 90. Pingback: Link

 91. Pingback: 1Ficher

 92. [url=https://diclofenacg.com/]diclofenac 75mg tab[/url] [url=https://avodart24.com/]avodart prescription uk[/url] [url=https://tadalafilm.com/]tadalafil online uk[/url] [url=https://cleocing.com/]cleocin price in india[/url] [url=https://nolvadex10.com/]nolvadex pill[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 93. [url=http://sumycin365.com/]sumycin 250[/url] [url=http://sildalistab.com/]buy cheap sildalis[/url] [url=http://lisinopril125.com/]medicine lisinopril 10 mg[/url] [url=http://atenolol25.com/]atenolol[/url] [url=http://flagyl24.com/]buy flagyl online without prescription[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 94. Pingback: website

 95. [url=https://buyhydroxychloroquine.us.com/]hydroxychloroquine 400 mg[/url] [url=https://propranololtab.com/]inderal for sale[/url] [url=https://albendazole911.com/]where to buy albenza[/url] [url=https://flagyl911.com/]flagyl 500mg[/url] [url=https://furosemide3.com/]furosemide 80 mg buy online[/url] [url=https://seroqueltb.com/]seroquel medication[/url] [url=https://aralen.us.org/]clorochina[/url] [url=https://viagragm.com/]viagra online order in india[/url] [url=https://tadalafilxr.com/]cialis 5mg daily coupon[/url] [url=https://malegradxt.com/]malegra fxt 140 mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 96. [url=http://vardemafil.com/]levitra purchase usa[/url] [url=http://abilifyaripiprazole.com/]abilify tablets 15 mg[/url] [url=http://glucophaghe.com/]metformin 1000mg for sale[/url] [url=http://accutanr.com/]roaccutane without a prescription[/url] [url=http://buyhydroxychloroquine.us.com/]plaquenil canada[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 97. Pingback: Counterfeit Money Printer For Sale

 98. Pingback: Vishwas Thakkar

 99. Pingback: corporate seo training hong kong

 100. Pingback: indian visa

 101. Pingback: Visa de India

 102. [url=https://blueviagra.com/]can you buy generic viagra in canada[/url] [url=https://nexium911.com/]buy nexium cheap[/url] [url=https://buyhydroxychloroquine.us.org/]plaquenil 10 mg[/url] [url=https://buyhydroxychloroquine.us.com/]hydroxychloroquine sulfate australia[/url] [url=https://periactinmed.com/]periactin for headaches[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 103. Pingback: Pendik Escort

 104. Pingback: Kartal Escort

 105. Pingback: Pembroke Welsh Corgi Puppies

 106. Pingback: Blue Nose Pitbull Puppies For Sale

 107. Pingback: Maine Coon Breeders

 108. Pingback: Teacup Munchkin Kittens For Sale

 109. Pingback: Cats For Sale Near Me

 110. [url=http://vardemafil.com/]levitra discount prices[/url] [url=http://tadacipmed.com/]buy tadacip 20 mg[/url] [url=http://viagrabb.com/]buy viagra online nz[/url] [url=http://silagrarx.com/]silagra online india[/url] [url=http://chloroquine2020.com/]chloroquine 250[/url] [url=http://zoviraxz.com/]zovirax pills over the counter[/url] [url=http://tizanidine24.com/]buy cheap zanaflex[/url] [url=http://ataraxmed.com/]atarax usa[/url] [url=http://blueviagra.com/]viagra without a prescription[/url] [url=http://topamax365.com/]topamax 300 mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 111. Pingback: Russian Blue Cats

 112. Pingback: v bucks شحن

 113. Pingback: v bucks شحن

 114. Pingback: شحن فيبوكس مجانا

 115. Pingback: شحن فيبوكس مجانا

 116. Pingback: Alaskan Malamute Puppies

 117. Pingback: Boston Terrier Puppies

 118. Pingback: Red Doberman

 119. Pingback: American Bulldog For Sale

 120. Pingback: Samoyed Puppies

 121. Pingback: Hound

 122. Pingback: Old English Bulldog

 123. Pingback: Cannabis Oil

 124. Pingback: Weed Wax

 125. Pingback: Marijuana Strains

 126. [url=http://hydroxychloroquine5.com/]plaquenil 200mg[/url] [url=http://malegraxt.com/]buy malegra[/url] [url=http://tadacialis.com/]cialis soft tabs online[/url] [url=http://topamax365.com/]topamax 50 mg tablet[/url] [url=http://flagyl911.com/]flagyl tablet 200 mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 127. Pingback: Marijuana Wax

 128. [url=https://zestoretic24.com/]zestoretic 20 mg[/url] [url=https://albendazole911.com/]albendazole brand name[/url] [url=https://viagragm.com/]purchase sildenafil 100 mg[/url] [url=https://periactinmed.com/]periactin australia[/url] [url=https://vermoxmebendazole.com/]vermox plus[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 129. [url=https://tadalafilcs.com/]cialis 200mg pills[/url] [url=https://benicar911.com/]benicar online coupon[/url] [url=https://albenzarx.com/]albenza coupon[/url] [url=https://inderaltab.com/]inderal 20 mg price[/url] [url=https://accutanr.com/]accutane prescription[/url] [url=https://anafraniltab.com/]anafranil cap 25mg[/url] [url=https://fluoxetinecaps.com/]prozac 15 mg[/url] [url=https://ivermectincv.com/]stromectol south africa[/url] [url=https://cafergotm.com/]cafergot buy canada[/url] [url=https://viagrabb.com/]sildenafil buy paypal[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 130. Pingback: German Shepherd Golden Retriever Mix

 131. Pingback: Long Haired Chihuahua Teacup Chihuahua

 132. Pingback: Frenchie Puppies For Sale

 133. Pingback: How Big Do English Bulldogs Get English Bulldog

 134. [url=http://plavixm.com/]clopidogrel 75 mg discount coupon[/url] [url=http://buyhydroxy.com/]plaquenil price us[/url] [url=http://ciprofloxacinrx.com/]how much is ciprofloxacin[/url] [url=http://smotrin.com/]motrin 7.5[/url] [url=http://zoloftm.com/]how to get zoloft in canada[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 135. Pingback: Medical Marijuana

 136. Pingback: Rick Simpson Oil

 137. Pingback: Hybrid Strains

 138. Pingback: Indica Strains

 139. Pingback: Sativa Strains

 140. Pingback: THC oil

 141. Pingback: Acapulco Gold Strain

 142. Pingback: Banana Kush Strain

 143. Pingback: Blue Dream Strain

 144. Pingback: Cinderella 99 Strain

 145. Pingback: Death Star Strain

 146. Pingback: Do Si Dos Strain

 147. Pingback: Golden Goat Strain

 148. Pingback: Pineapple Express Strain

 149. Pingback: Maui Waui Strain

 150. Pingback: Cannatonic Strain

 151. Pingback: Bubba Kush Strain

 152. Pingback: Alien Kush Strain

 153. Pingback: Gorilla Glue No 4 Strain

 154. Pingback: Cherry Pie Strain

 155. Pingback: White Shark Strain

 156. Pingback: Strawberry Cough Strain

 157. Pingback: True Og Strain

 158. Pingback: Blue Cheese Strain

 159. Pingback: Blueberrry Strain

 160. Pingback: Hawaiian Snow Strain

 161. Pingback: Valentine X Strain

 162. Pingback: G13 Strain

 163. Pingback: Black Jack Strain

 164. Pingback: Chemdawg Strain

 165. Pingback: King Kung Kush Strain

 166. Pingback: Obama Og Kush Strain

 167. Pingback: Head Cheese Strain

 168. Pingback: Wedding Cake Strain

 169. Pingback: Gelato Strain

 170. Pingback: Tangerine Dream Strain

 171. Pingback: Romulan Strain

 172. Pingback: Sour Tangie Strain

 173. Pingback: Euforia Strain

 174. Pingback: Headband Kush Strain

 175. Pingback: Henry Viii Strain

 176. Pingback: Honey Bud Strain

 177. Pingback: Cherry Ak 47 Strain

 178. Pingback: Local Seo Training Hong Kong

 179. Pingback: Local Seo Training Hk

 180. Pingback: Super Girl Scout Cookies Strain

 181. Pingback: Lsd Strain

 182. Pingback: Big Wreck Strain

 183. Pingback: Amnesia Strain

 184. Pingback: Wiz Khalifa Og Strain

 185. Pingback: 메리트카지노

 186. Pingback: Fruity Juice Strain

 187. Pingback: Fruity Thai Strain

 188. Pingback: Agent Orange Strain

 189. Pingback: Platinum Gsc Strain

 190. Pingback: Buddah Og Strain

 191. Pingback: Flying Dragon Strain

 192. Pingback: Blackberry Kush Strain

 193. Pingback: Super Og Master Kush Strain

 194. Pingback: Violator Kush Strain

 195. Pingback: Mango Haze Strain

 196. Pingback: Fuma Con Dios Strain

 197. Pingback: Queso Strain

 198. Pingback: Elephant Bud Strain

 199. Pingback: Tangerine Haze Strain

 200. Pingback: Conspiracy Kush Strain

 201. Pingback: Trainwreck Strain

 202. Pingback: reacting to money man 24 lil baby

 203. Pingback: Bible Study

 204. Pingback: Nyc Diesel Strain

 205. Pingback: Cat Piss Strain

 206. Pingback: anal escort istanbul

 207. Pingback: Grape Ape Strain

 208. Pingback: Champagne Kush Strain

 209. Pingback: Blackberry Hashplant Strain

 210. Pingback: Fire Og Kush Strain

 211. Pingback: Hashberry Strain

 212. Pingback: Hells Angel Og Strain

 213. Pingback: Yeti Og Strain

 214. Pingback: Remedy Strain

 215. Pingback: Himalaya Gold Strain

 216. Pingback: Ace Of Spades Strain

 217. Pingback: Sweet And Sour Strain

 218. Pingback: Cherry Kush Strain

 219. Pingback: Super Jack Herer Strain

 220. Pingback: King Louis Xiii Strain

 221. Pingback: Moby Dick Strain

 222. Pingback: Halo Og Strain

 223. Pingback: Blueberry Haze Strain

 224. Pingback: Pug Puppies For Sale

 225. Pingback: Teacup Boxer Puppies For Sale near me

 226. Pingback: Rottweiler Puppies for sale Near me

 227. Pingback: Teacup Shih Tzu puppies for sale near me

 228. Pingback: Golden Retriever Puppies For Sale

 229. Pingback: Arjan Ultra Haze Strain

 230. Pingback: Mango Kush Strain

 231. Pingback: Pomeranian Puppies For Sale

 232. Pingback: Boston Terrier Puppies For Sale

 233. Pingback: Australian Shepherd Puppies for sale

 234. Pingback: Super Snowdawg Strain

 235. Pingback: Alien Dawg Strain

 236. Pingback: Border Collie Puppies For Sale

 237. Pingback: eve gelen escort fatih

 238. Pingback: Jack Russell Puppies For Sale

 239. Pingback: Pug Puppies For Sale near me

 240. Pingback: Pre 98 Bubba Kush Strain

 241. Pingback: Heavy Hitter Strain

 242. Pingback: Holland Diesel Strain

 243. Pingback: SHIBA INU PUPPIES FOR SALE

 244. Pingback: Fog Strain

 245. Pingback: Top 44 Strain

 246. Pingback: Euphoria Strain

 247. Pingback: Purple Punch Strain

 248. Pingback: Hindu Kush Strain

 249. Pingback: Blueberry Kush Strain

 250. Pingback: Willys Wonder Strain

 251. Pingback: Darth Vader Og Strain

 252. Pingback: Dr Feel Good Strain

 253. Pingback: Paris Og Strain

 254. Pingback: Pure Kush Strain

 255. Pingback: Purple Urkle Strain

 256. Pingback: Kevin David Youtube

 257. Pingback: Kevin David

 258. Pingback: Kevin David Amazon

 259. Pingback: Kevin David Videos

 260. Pingback: Kevin David Amazon

 261. Pingback: Check This Out

 262. Pingback: Blogspot

 263. Pingback: Click Here

 264. Pingback: Huron Strain

 265. Pingback: Kevin David Amazon

 266. Pingback: Kevin David Youtube Video

 267. Pingback: Check This Out

 268. Pingback: Kevin David Reviews

 269. Pingback: Dj Short Blueberry Strain

 270. Pingback: Yeager Strain

 271. Pingback: Sweet Afghani Delicious Strain

 272. Pingback: Jupiter Kush Strain

 273. Pingback: Jedi Kush Strain

 274. Pingback: Og Strain

 275. Pingback: Yampa Valley Strain

 276. Pingback: Uw Strain

 277. Pingback: mushrooms for sale

 278. Pingback: Coast Cubensis

 279. Pingback: Coast Mushrooms

 280. Pingback: Coast Mushroom

 281. Pingback: Diesel Strain

 282. Pingback: Incredible Hulk Strain

 283. Pingback: Ethiopian Highlands Strain

 284. Pingback: Island Maui Haze Strain

 285. Pingback: Voodoo Strain

 286. Pingback: Fruit Strain

 287. Pingback: Queen Mother Strain

 288. Pingback: Haze Strain

 289. Pingback: Allen Wrench Strain

 290. Pingback: Ocd Strain

 291. Pingback: Gorilla Glue Thc Oil Strain

 292. Pingback: Holy Grail Kush Thc Strain

 293. Pingback: Og Kush Thc Oil

 294. Pingback: Sour Diesel Thc Oil

 295. Pingback: Amnesia Thc Oil

 296. Pingback: Ak47 Thc Oil

 297. Pingback: Blackberry Kush Thc Oil

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


sześć × 2 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Moje najnowsze wpisy

 

Tarantino rozlicza Hollywood?

niedziela 18/08/2019
395

Od przedwczoraj w polskich kinach można oglądać najnowsze dzieło Quentina Tarantino - "Pewnego razu w Hollywood". Wydaje mi się, że to najbardziej dojrzały i klasyczny…


Gentleman Jack - serialowe LGBT

wtorek 30/07/2019
0

Pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się obejrzeć pod rząd siedem godzinnych odcinków jakiegokolwiek serialu... zrobiłam to z zapartym tchem! Wiem z amerykańskich źródeł, że…


Schyłek epoki. Po śmierci Agnès Varda

niedziela 31/03/2019
0

30 marca 2019 r. zmarła Agnès Varda. Sądzę, że wraz z jej odejściem europejskie kino już nigdy nie będzie takie samo. Reżyserka dożyła 90 lat,…


Orły 2019... paniczne?

poniedziałek 04/02/2019
0

Trwa XXI edycja Polskich Nagród Filmowych Orły 2019. Przed członkami Akademii Orłów decyzje i głosowanie na kandydatów do tegorocznych nagród w 19 kategoriach. Rywalizacja zapowiada…


Pijana Sypialnia - autostopem do Betlejem

niedziela 20/01/2019
1

19 stycznia 2019 Teatr Pijana Sypialnia przedstawił warszawskiej widowni kolejną premierę. W ramach Trylogii Młodej Polski powstała "Księga Rodzaju Polskiego" ze scenariuszem, w reżyserii i…


Wśród Orłów

środa 16/01/2019
17

* Od kilku dni trwa podsumowanie polskiego sezonu filmowego 2018, pod kątem nagrody Orłów. Sezon oceniają członkowie Akademii Orłów, przyznający swoje branżowe nagrody we wszystkich…


Bergman. 100-lecie mitu

niedziela 28/10/2018
636

14 lipca 2018 r. to dzień setnych urodzin Ingmara Bergmana. Szwedzki reżyser, obok Luisa Buñela i Federico Felliniego, jest uznawany za ikonę światowego kina. Do…


53 wojny. Życie jak narkotyk

piątek 26/10/2018
327

https://mediakrytyk.pl/film/10809/53-wojny "53 wojny" to film Ewy Bukowskiej, bazujący na książce „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym” Grażyny Jagielskiej. . Od kilku dni można go…


Biblijna przypowieść, czyli jak "Pies z kotem"

wtorek 23/10/2018
346

Kilka dni temu na ekrany wszedł film Janusza Kondratiuka „Jak pies z kotem”, nagrodzony na 43 Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni za role Olgierda Łukaszewicza…


7 uczuć , 7 tajemnic Koterskiego

poniedziałek 15/10/2018
216

1. SMUTEK Film „7 uczuć” Marka Koterskiego nosi w sobie ciężar gatunkowy dzieł Bergmana, Felliniego, Gombrowicza i… wcześniejszego Koterskiego. Po prostu - jest klasykiem gatunku.…