Komentarze 6 Dodaj komentarz

 
 1. Doskonale podsumowane…

  Takie konkursy to tak, jakby poprosić 100 kucharzy do przygotowania najlepszego posiłku, spróbować i na koniec powiedzieć, że żaden nie smakował i podziękować za udział zostawiając sprawę nierozwiązaną/nie płacąc nikomu z powodu braku zwycięzcy.

  Ludzie traktują grafików/artystów/muzyków itp. jakby to czym się zajmują w ogóle nie było „pracą”.

     Odpowiedz
  3
  0
 2. Lunatic Agency :) Takie konkursy to nic innego jak „wyścig szczurów” lub „walka kogutów”… I kpina z zasady, że chcącego się nie krzywdzi! -”Niesforne Dziecię Gutenberga”.

     Odpowiedz
  1
  0
 3. Organizator nie nabywa praw do nadesłanych projektów. Nie będzie więc mógł ich wykorzystać w jakikolwiek sposób.

     Odpowiedz
  0
  0
 4. Organizator nie nabywa praw do nadesłanych projektów. Nie będzie więc mógł ich wykorzystać w jakikolwiek sposób.

  Masz rację, zdarzają się dinozaury, ale prawa nie są przekazywane wraz z nadesłaniem prac.

  Odnośnie wykorzystania w jakikolwiek sposób to już inna kwestia. Inspiracja to nie plagiat także spokojnie mogą wykorzystać nadesłane prace do stworzenia nowego tańszym kosztem.

     Odpowiedz
  0
  0
  • Odnośnie wykorzystania w jakikolwiek sposób to już inna kwestia. Inspiracja to nie plagiat także spokojnie mogą wykorzystać nadesłane prace do stworzenia nowego tańszym kosztem.

   Nadal nie rozumiesz.
   Nie da się uniknąć powiązania między pracą konkursową a potencjalną nią inspiracją. Tylko szaleniec zaryzykuje kopiowanie z projektu, który wcześniej otrzymał.

   Innymi słowy rozsiewasz brednie.

      Odpowiedz
   0
   0
   • Innymi słowy rozsiewasz brednie.

    Niestety albo nigdy nie brałeś udziału w konkursach, albo nie znasz ludzi, albo jesteś właśnie jednym z organizatorów takich konkursów dlatego tak zadziwiająco ich bronisz.

    Ludzie potrafią być do granic okrutni. Starają się ocierać o granicę plagiatu i inspiracji tylko po to by „nie łamać prawa”. Moje projekty też były plagiatowane, pracowałem w wielu agencjach graficznych także wiem jak ludzie potrafią postępować.

    Tylko szaleniec zaryzykuje kopiowanie z projektu, który wcześniej otrzymał.

    - masz rację, jednak tylko szaleniec pokusi się do stwierdzenia, że organizatorzy wycofanych konkursów nie korzystają w jakimś stopniu z prac nadesłanych przez grafików do wykonania nowego, lepszego projektu.

       Odpowiedz
    0
    0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


8 − dwa =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>