Polacy wolą socjal niż godność


piątek 03/03/2023

Dziś miałem okazję zobaczyć wewnętrzne badania partyjne przygotowane na poczet wyborów parlamentarnych w Polsce, które odbędą się jesienią 2023 roku.Wyniki tych badań mnie przeraziły, ponieważ jeszcze w 2019 roku notowaliśmy delikatny wzrost zainteresowania polityką socjalną, natomiast dziś niemal 90% społeczeństwa opowiada się za tzw. rozdawnictwem w różnych formach (nie zawsze musza być to pieniądze do ręki).

Z perspektywy człowieka, który własną pracą musiał dojść do wszystkiego, co osiągnął i posiada jestem zbulwersowany, że wyborcy w Polsce wolą zapomogi, niż dostatnie życie za wykonywaną pracę.

Właśnie dlatego główne partie zamiast składać rozsądne propozycje polegające na generowaniu zysków i rozwoju społeczeństwa wola tkwić w socjalistycznych komunałach i licytują się na obietnice, choć wszyscy rozsądni ludzie wiedzą, że to utopia. Niemniej dziś najważniejsze to przejąć władzę.

Próżno oczekiwać od formacji politycznych, by uniosły się solidarnie ponad tę marność nad marnościami. Wygodniej jest dogadzać wyborcom, nawet jeżeli na końcu wszyscy pójdziemy z torbami.