PiS na wizerunkowych kolanach


poniedziałek 03/12/2018
0

W sieci rekordy popularności biją nagrania z urodzin Radio Maryja. Umówmy się takie wydarzenia są gratką dla fanów, słuchaczy, a teraz to już nawet radiowych widzów. Niemniej z całym szacunkiem do tego medium udział czołowych przedstawicieli władz państwowych jest przesadą, tym bardziej, że nie było to prywatne świętowanie, a oficjalne w obecności wielu mediów.

Dzisiaj sprawdziłem reakcje internautów z różnych mediów, które opublikowały wyżej wymienione nagranie, ale w zasadzie cały internet się śmieje. Można machnąć ręką i mówić, że nic się nie stało, ale to wizerunkowa klapa, która chyba zbytnio nie przejęła władz PiS, bowiem taki religijny impas trwa od wielu lat. Nawiasem mówiąc jest to zjawisko bardzo szkodliwe dla samego Kościoła Katolickiego oraz partii politycznej.

Zastanawiam się nad tym, jakie priorytety mają obecnie osoby decyzyjne w PiS. Patrząc na brak zmiany w prowadzonej polityce oraz przekazie po gigantycznej porażce we wszystkich miastach w Polsce są bardzo zagubieni i jeszcze się nie otrząsnęli. W mojej ocenie obecnie prowadzone działania zmierzają ku temu, aby oddać władzę Platformie Obywatelskiej. Walka o elektorat w mniejszych ośrodkach oraz elektorat wiejski mógłby być jednym z kierunków, a nie głównym kierunkiem prowadzonej polityki.

Jestem przekonany, że to nie wystarczy, aby wygrać  i jeśli nie nastąpią zmiany, to przegrana w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a następnie Sejmu i Senatu jest niemal pewna. Tak sobie myślę, że czasami warto się zastanowić zamiast później płakać i szukać winnych w szeregach partyjnych na lokalnym szczeblu. Polityka centralna ciągnie w dół, a jak tak dalej pójdzie, to nawet 2000+, samochód+, pies+ i inne plusy nie pomogą.

Może przeczytają ten wpis politycy PiS i wezmą sobie do serca.


Komentarze Dodaj komentarz

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


7 − dwa =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>