Po jakim czasie można znaleźć pracę po bootcampie?


wtorek 29/11/2016

Coraz więcej ludzi zainteresowanych jest pracą w zawodzie programisty. Nic w tym dziwnego, w końcu jest to zawód, który nie tylko gwarantuje znalezienie pracy, ale także zapewnia wysokie zarobki i pracę w dużych, stabilnych firmach. Aby stać się programistą wcale nie trzeba skończyć studiów z zakresu IT. Znaczna część czołowych koderów to samouki albo osoby, które skończyły bootcampy, na których zdobyły wystarczającą wiedzę, aby bez żadnych problemów poruszać się w tej branży.

Nienasycony rynek

W największych firmach IT codziennie odbywa się kilka czy nawet kilkanaście rozmów rekrutacyjnych na stanowisko programisty. Jest to zawód, na który zawsze był i będzie popyt. Dlatego nic w tym dziwnego, że aż 70% najlepszych absolwentów bootcampów znajduje wymarzoną pracę w zawodzie w ciągu jednego miesiąca, a 93% zdobywa pracę zaledwie po sześciu miesiącach od zakończenia kursu. Dla porównania, przeciętnie absolwent uczelni wyższej w Polsce po ukończonych studiach pracy w swoim zawodzie szuka 11 miesięcy!

Zawód z perspektywą

Perspektywa szukania i znalezienia pracy po studiach, szczególnie kierunków humanistycznych nie jest kolorowa. Często zaczyna się od bezpłatnych praktyk, czasem średnio opłacalnych staży. Sytuacja zupełnie inaczej wygląda w przypadku uczestników bootcampów. Znajdują oni pracę właściwie od ręki. Niektórzy z nich zaczynają od płatnych staży, ale większość szybko dostaje pracę w dużych brandach i startupach. Najczęstsze stanowiska, na których są zatrudniani uczestnicy kursu to front-end developer – 31,8%, junior developer – 25% i web developer – 20,5%. Nie brakuje również freelancerów-programistów, którzy cenią sobie samodzielność w pracy.

Doskonałą zachętą do zainteresowania się programowaniem jest fakt, że osoby, które ukończyły bootcamp zarabiają nawet 194% więcej, niż przed przystąpieniem do kursu, a to dopiero początek. Najlepsi koderzy zarabiają nawet kilkanaście tysięcy miesięcznie. Tak wysokimi zarobkami nie mogą się pochwalić najlepsi studenci po ukończeniu prestiżowych kierunków.

Kto interesuje się bootcampem

Bootcamp stworzony jest dla wszystkich – zarówno dla osób zupełnie zielonych w temacie programowania, które stawiają dopiero pierwsze kroki, jak i dla osób, które już coś wiedzą, ale chcą nauczyć się znacznie więcej. Najczęściej do szkolenia dołączają osoby w wieku 25-29 lat, ale nie brakuje też osób młodszych, a nawet tych, które skończyły już czterdzieści lat. Oczywiście temat programowania jest bliższy mężczyznom i to oni są najliczniejszą grupą, ale tendencja zaczyna się zmieniać. Z roku na rok przybywa pań programistek, coraz więcej kobiet chce poznać tajniki kodowania. Obecnie 33% osób biorących udział w bootcampie to kobiety.

Ukończenie bootcampu nie tylko gwarantuje szybkie znalezienie pracy, ale również świetne zarobki i pracę pod szyldem najlepszych marek, czy szybko rozwijających się startupów. Świat IT jest dynamicznie rozwijającym się rynkiem, w którym zawsze będzie zapotrzebowanie na programistów, dlatego, jeśli nie chcesz martwić się o swoją przyszłość, powinieneś zainteresować się bootcampem, po którym rynek pracy będzie stał przed Tobą otworem.


Moje najnowsze wpisy

 

Kurier w Łodzi

wtorek 28/09/2021

Sieć Pakersi otworzyła nowy lokal w Łodzi, przy ul. Elsnera 11/lok. 11. Który kurier pakuje paczki w Łodzi? Jeśli nie masz czasu zapakować swojej przesyłki,…


Wpływ zagrożenia związanego z koronawirusem na sytuację polskich firm

czwartek 12/03/2020

Działania związane z epidemią koronawirusa nabierają rozpędu. Wiele podmiotów zaczyna podejmować stosowne środki zaradcze w celu zminimalizowania ryzyka zarażenia się tym wirusem. Szkoły wstrzymują swoją…


5 kroków do zdobycia wymarzonej pracy w IT

poniedziałek 16/10/2017

Co roku mnóstwo młodych osób staje przed decyzją wyboru swojej ścieżki kariery. Zwłaszcza osoby po kierunkach informatycznych próbują swoich sił w działach IT, gdyż kuszą…


Dlaczego indywidualne podejście w nauce programowania jest tak ważne?

czwartek 14/09/2017

Eldorado dla programistów - tak mówi się o sytuacji na rynku pracy w branży IT. Wielu chciałoby zostać programistą, ale najpierw trzeba zacząć od podstaw…


Programista samouk - czy to się opłaca?

środa 23/08/2017

Programista to zawód, który przechodzi ciekawą transformację, od zawodu wyśmiewanego po podziwiany. W erze startupów komputery i programowanie pojawia się teraz niemalże wszędzie, a nowe…


Czy programiście potrzebne są studia?

czwartek 10/08/2017

W Polsce od lat istnieje mit, że aby mieć dobrą pracę, trzeba skończyć studia, najlepiej dwa kierunki, a potem podyplomowe. Oczywiście istnieje grupa zawodów, które…


Dzień z życia programisty

czwartek 03/08/2017

Nic tak nie przybliża danego zawodu jak przyjrzenie się temu, jak wygląda typowy dzień osoby wykonującej jakąś profesję. Jeśli na poważnie rozważasz zostanie programistą, łatwiej…


Każdy chce zostać programistą. Bo się opłaca

wtorek 25/07/2017

Coraz więcej jest studentów informatyki, absolwentów szkół programowania, doświadczonych programistów. Czy rzeczywiście branża IT jest najlepsza pod względem szukania pracy i wysokich zarobków? Czy przekwalifikowanie…


Kurs HMTL po maturze, czyli jak zdobyć zawód w IT

piątek 07/07/2017

Od dawna polskie media prześcigają się w publikowaniu rankingów studiów, po których możesz zdobyć pewne i dobrze płatne zatrudnienie. Jak co roku, rewelacje wypisywane w…


Omnichannel i e-raty, czyli wyjdź naprzeciw wymaganiom klientów

niedziela 17/01/2016

Trend przenikania się kanałów sprzedaży dociera powoli do Polski. O czym należy pamiętać wprowadzając w e-sklepie strategię omnichannel? Przede wszystkim ważne jest zapewnienie klientom takiego…