5 kroków do zdobycia wymarzonej pracy w IT


poniedziałek 16/10/2017

Co roku mnóstwo młodych osób staje przed decyzją wyboru swojej ścieżki kariery. Zwłaszcza osoby po kierunkach informatycznych próbują swoich sił w działach IT, gdyż kuszą one wysokim wynagrodzeniem. Są jednak osoby, które nie ukończyły studiów informatycznych, a również pragną dołączyć do sektora związanego z programowaniem. Dla nich ta droga też nie jest zamknięta, ponieważ wielu pracodawcom wystarczy szkolenie z Javy i dobrze rokujące możliwości kandydata. Już w pięciu krokach możesz osiągnąć sukces w nowej pracy i zostać programistą.

1. Szlifuj swoje umiejętności

Pracę jako programista najłatwiej znaleźć będzie osobom doświadczonym, z ukończonymi studiami w branży informatycznej. Dla osób niezwiązanych dotychczas z informatyką oraz takich, które chcą poszerzyć swoje umiejętności poleca się odbycie szkolenia z Javy. Na rynku usług edukacyjnych można znaleźć zarówno kursy dla osób zaznajomionych już z tematem i chcących polepszyć swoje umiejętności, jak i dla początkujących. Można nauczyć się na nich programowania strukturalnego, obiektowego, Javy, poznać bazy danych, SQL, XML i JSON. Dla osób zaawansowanych kursy są nieco bardziej szczegółowe i obejmują m.in. Java SE, Java EE, obsługę usług sieciowych, czy tworzenie aplikacji graficznych. Z takimi umiejętnościami można podbijać rynek usług IT.

2. Zmień tok myślenia i zacznij w siebie inwestować

Osoba, która rozważa karierę zawodową jako programista powinna wiedzieć, że programowanie to nie tylko znajomość języka programowania. Jest to system myślenia, który będzie wymagał zaznajomienia się z pojęciami i technologiami informatycznymi oraz sprawnego poruszania się w branży IT. Musi też mieć umiejętności praktyczne, których można nauczyć się właśnie na szkoleniach z Javy. Odbycie kursów i szkoleń jest dla pracodawcy sygnałem, że pracownik naprawdę pasjonuje się swoją pracą i chce się w niej rozwijać.

3. Miej odwagę

Aby móc postawić swoje pierwsze kroki w nowej, lepszej pracy musisz nauczyć się ryzykować i być odważnym. Decyzje musisz podejmować rozsądnie, analizując możliwe zyski i straty, ale nigdy nie będziesz mieć pewności, czy taka inwestycja się zwróci. Podejmowanie ryzyka może być zarówno motorem napędowym, jak i życiowym hamulcem – jednak trzeba walczyć o swoje marzenia.

4. Szlifuj języki obce

W branży IT przyda się zwłaszcza język angielski, gdyż bardzo dużo kursów jest napisana właśnie w tym języku. Najlepiej jest podszlifować go na tyle dobrze, by móc swobodnie czytać dokumentację techniczną. Swoje umiejętności na pewno będziesz mógł wykorzystać w późniejszej pracy i staną się one dla ciebie dodatkowym atutem na rozmowie kwalifikacyjnej.

5. Ciężka praca się opłaci

Osoby, które nie wykazują zaangażowania nie mają co marzyć o rozwoju kariery zawodowej. Konieczne będzie zmiana nastawienia i wykazywanie większego zaangażowania w rozwój zawodowy. Swoją aktywność można wykazać właśnie odbywając np. szkolenie z Javy.


Moje najnowsze wpisy

 

Kurier w Łodzi

wtorek 28/09/2021

Sieć Pakersi otworzyła nowy lokal w Łodzi, przy ul. Elsnera 11/lok. 11. Który kurier pakuje paczki w Łodzi? Jeśli nie masz czasu zapakować swojej przesyłki,…


Wpływ zagrożenia związanego z koronawirusem na sytuację polskich firm

czwartek 12/03/2020

Działania związane z epidemią koronawirusa nabierają rozpędu. Wiele podmiotów zaczyna podejmować stosowne środki zaradcze w celu zminimalizowania ryzyka zarażenia się tym wirusem. Szkoły wstrzymują swoją…


Dlaczego indywidualne podejście w nauce programowania jest tak ważne?

czwartek 14/09/2017

Eldorado dla programistów - tak mówi się o sytuacji na rynku pracy w branży IT. Wielu chciałoby zostać programistą, ale najpierw trzeba zacząć od podstaw…


Programista samouk - czy to się opłaca?

środa 23/08/2017

Programista to zawód, który przechodzi ciekawą transformację, od zawodu wyśmiewanego po podziwiany. W erze startupów komputery i programowanie pojawia się teraz niemalże wszędzie, a nowe…


Czy programiście potrzebne są studia?

czwartek 10/08/2017

W Polsce od lat istnieje mit, że aby mieć dobrą pracę, trzeba skończyć studia, najlepiej dwa kierunki, a potem podyplomowe. Oczywiście istnieje grupa zawodów, które…


Dzień z życia programisty

czwartek 03/08/2017

Nic tak nie przybliża danego zawodu jak przyjrzenie się temu, jak wygląda typowy dzień osoby wykonującej jakąś profesję. Jeśli na poważnie rozważasz zostanie programistą, łatwiej…


Każdy chce zostać programistą. Bo się opłaca

wtorek 25/07/2017

Coraz więcej jest studentów informatyki, absolwentów szkół programowania, doświadczonych programistów. Czy rzeczywiście branża IT jest najlepsza pod względem szukania pracy i wysokich zarobków? Czy przekwalifikowanie…


Kurs HMTL po maturze, czyli jak zdobyć zawód w IT

piątek 07/07/2017

Od dawna polskie media prześcigają się w publikowaniu rankingów studiów, po których możesz zdobyć pewne i dobrze płatne zatrudnienie. Jak co roku, rewelacje wypisywane w…


Po jakim czasie można znaleźć pracę po bootcampie?

wtorek 29/11/2016

Coraz więcej ludzi zainteresowanych jest pracą w zawodzie programisty. Nic w tym dziwnego, w końcu jest to zawód, który nie tylko gwarantuje znalezienie pracy, ale…


Omnichannel i e-raty, czyli wyjdź naprzeciw wymaganiom klientów

niedziela 17/01/2016

Trend przenikania się kanałów sprzedaży dociera powoli do Polski. O czym należy pamiętać wprowadzając w e-sklepie strategię omnichannel? Przede wszystkim ważne jest zapewnienie klientom takiego…