Francuzi na Bliskim Wschodzie, czyli która armia jest najmniejsza?


czwartek 19/11/2015
656

Paru moich znajomych zainteresowało to, co mówiłem w radio po zamachach w Paryżu, więc rozwinę tu odrobinę ten temat, żeby było jasne.

Francuzi walczą w czterech różnych armiach na Bliskim Wschodzie.

Po pierwsze,  to akurat wszyscy wiedzą,  w oddziałach Państwa Islamskiego, na terenie Syrii.

Pierwsi ochotnicy zaczęli tam napływać już w 2011, zgodnie z oficjalną propagandą swej administracji, która rytualnie, jak to przy okazjach obalania dalekich rządów, określiła Asada jako Hitlera, definiując precyzyjnie swój priorytet polityczny (obalić Asada). Już w owym 2011 syryjskie wojsko rządowe aresztowało na swoim terenie 13 oficerów francuskiego wywiadu zagranicznego, którzy mieli  tych ochotników organizować. Jedyne, co zostało z tamtych pionierskich czasów, to pojawiająca się nawet do dziś (wyłącznie w zachodnich mediach) alternatywna flaga Syrii, tym różniąca się od legalnej, że ma zielone u góry i jedną gwiazdkę więcej. Francuzi chcieli ją wypromować jako znak „demokratycznej Syrii”, wyraźnie dla jaj zresztą, bo jest to flaga sprzed II wojny światowej, kiedy Syria była francuską kolonią i była przez Francuzów rabowana na wszystkie możliwe sposoby (kiedy wywieźli stamtąd już wszystko, co miało jakąś wartość, sprzedali Turkom całą północ kraju z chrześcijańską  Antiochią włącznie).

Stworzona pod tą flagą tzw. Wolna Armia Syrii przetrwała w terenie ok. 10 miesięcy (już w 2012 była jedynie wspomnieniem), ale jako mit medialny na użytek zachodnich społeczeństw trwała ze trzy razy dłużej. Trzeba było szybko zmienić strategię, więc rząd francuski, w porozumieniu z Izraelem, doposażał i pieścił syryjską Al-Kaidę (Front al-Nusra), choć coraz więcej francuskich ochotników wybierało Al-Kaidę iracką (przodka PI), wtedy już obecną w Syrii, gdyż saudyjskie pieniądze, które do niej masowo płynęły, jak też nowoczesne wyposażenie zachodnie, zapewniały bardziej perspektywiczny rozwój, co zresztą okazało się prawdą. W 2013 r. rząd syryjski  zaproponował rządowi francuskiemu dostarczenie list obywateli francuskich walczących w owych organizacjach islamskich, ale Francuzi oczywiście odmówili, w imię tego, że nie będą gadać z aktualnym Hitlerem medialnym. No i poza tym sądzili, że cały ruch ochotniczy między Francją a Syrią mają pod kontrolą. Tolerowali i wspierali tenże ruch mniej więcej do wiosny zeszłego roku, kiedy zorientowali się, że jednak nie całkiem wyszło im z tą kontrolą.

Po drugie, francuscy ochotnicy walczą w armii Izraela, na terenie Palestyny.

We Francji żyje największa społeczność żydowska w Europie. Idąc na skróty, wyjaśnię anegdotycznie przy okazji, że jest ona zarządzana  niemal ekskluzywnie przez potomków polskich Żydów, którzy dostali się tam przed, w trakcie i po II wojnie. Od wielu, wielu lat, francuskie organizacje żydowskie przygotowują więc wyjazdy ochotników do wojsk ochrony pogranicza, przy aprobacie wszystkich francuskich rządów. Teoretycznie Francuzi nie mogą służyć w obcych armiach, ale jest to tak prawnie zawinięte, że owi ochotnicy jadą służyć jedynie w jednostkach pomocniczych policji i wszystko jest OK. Oczywiście na miejscu nie stoją w jakichś niebieskich czapkach wyposażeni w pałki, tylko w zielonych mundurach, z ciężkimi karabinami, służą na wieżyczkach strzelniczych tzw. muru bezpieczeństwa i pilnują płotu wokół zamkniętej Strefy Gazy.

Punktem rekrutacyjnym do izraelskiego wojska w regionie paryskim jest słynna ostatnio na całym świecie sala koncertowa Bataclan, do 11 września tego roku ekskluzywna własność izraelska. Tam odbywały się gale na cześć Cahalu, uroczystości organizacyjne społeczności  żydowskiej i właśnie stała wysyłka ludzi na Bliski Wschód. Nie będę tu pogłębiał tematu mówiąc o (wbrew pozorom dobrych) stosunkach Izraela z PI, może w następnym odcinku.

Po trzecie, Francuzi służą we własnej armii na Bliskim Wschodzie.  

Konkretnie chodzi tu o pięć samolotów z obsługą, które od sierpnia zeszłego roku biorą udział w koalicji lotniczej anty-PI nad Irakiem i kolejnych pięć z obsługą, które od dwóch miesięcy latają nad Syrią. Ta koalicja dawno się rozleciała, jeśli chodzi o jej pierwotny kształt (samoloty Arabii Saudyjskiej i innych monarchii Zatoki w marcu tego roku przeniosły się gdzie indziej, żeby naprawdę bombardować, konkretnie do Jemenu, gdzie walczą z jedynym tamtejszym ugrupowaniem polityczno-militarnym, które zwalczało miejscową Al-Kaidę i PI), ale nie ma czego żałować, patrząc na statystyki.

W ciągu ponad roku od początku działania pierwszych pięciu samolotów, wyleciały one w różnych misjach 200 razy (oficjalne dane). Dla porównania   w tym samym okresie samoloty amerykańskie wystartowały 6 tys. razy, co zresztą stanowi ok. 10% tego, co zrobiło przeciw islamistom ledwo dyszące lotnictwo rządu syryjskiego. Co Francuzi robili przez tych pierwszych 13 miesięcy, nikt nie wie, bo nawet nie dali do telewizji tych słynnych czarno-białych zdjęć, na których widać z reguły jakiś cień budynku, czy jakąś ciężarówkę, które malowniczo wybuchają. Takie zdjęcia  puścili po światowych telewizjach Amerykanie na samym początku, w sierpniu 2014, po czym przyjęło się, że bombardują. Wszyscy już mieli zapomnieć o sprawie, ale był taki moment, przy okazji bitwy o syryjsko-kurdyjskie Kobane, że nawet niezorientowana prasa europejska zaczęła się zastanawiać, czy Amerykanie rzeczywiście bombardują PI, bo przecież mijały tygodnie, a potem miesiące, gdy islamiści bezkarnie atakowali miasto. W końcu, gdy Kobane było już morzem gruzów, Amerykanie przekonali mocno niezadowolonych Turków, by przepuścili  tam Kurdów, i zrzucili te pożądane przez prasę bomby, by na odczepnego zlikwidować europejski dysonans poznawczy. Poza tym wszystko szło jak z płatka. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy amerykańskich „bombardowań”, PI trzykrotnie powiększyło swoje terytoria w Syrii, czemu w styczniu tego roku obłudnie dziwił się Wall Street Journal. Teraz oczywiście Amerykanie obudzili się medialnie i informują, że pomogli Kurdom pod Sindżarem w Iraku i zbombardowali jakiś konwój z ropą Państwa Islamskiego, ale nie martwcie się, wszystko będzie mniej więcej po staremu,  wyjaśnię może  w następnym odcinku.

Nie wykluczam, że  moi czytelnicy natknęli się w mediach na fajną informację, że po ataku na Bataclan, Francuzi, w odwecie (i pierwszy raz w życiu) zrzucili na Rakkę, syryjską stolicę PI, 20 bomb, co nazwano „masowym nalotem”. No tak, prawda to, Francja postanowiła użyć nagle, za jednym zamachem, wszystkich swoich 10 samolotów na Bliskim Wschodzie, a każdy wziął po 2 bomby. Cóż, skończyło się to jedynie masakrą wśród cywilów, jednakże  dużo większą niż w Paryżu. Pojawiły się oczywiście w telewizjach te pokrzepiające czarno-białe zdjęcia, na których nic nie widać, więc w sumie jest ok.

Statystykę obecności Francuzów we własnej armii na Bliskim Wschodzie ma poprawić obecność u wybrzeży libańskich (też dawna kolonia) lotniskowca Charles de Gaulle, ale na razie go nie wliczam, bo w ciągu ostatnich dwóch tygodni słyszałem o jego wypłynięciu już 4 razy. Raz jeszcze przed zamachami w Paryżu. Pierwsza informacja brzmiała, że wypływa, dwie następne, że wypłynął już z tego Tulonu, aż dopiero co padła czwarta, z ust Hollande’a przed Kongresem w Wersalu, że wypłynie.

Po czwarte, francuscy ochotnicy walczą we Francuskim Legionie Asyryjskim, w Iraku.

Jest to jedyna francuska formacja na Bliskim Wschodzie, która powstała oddolnie. Słowo „Asyryjski” w nazwie odnosi się symbolicznie do małego, najstarszego Kościoła chrześcijańskiego w tamtym regionie, takiego, który przeżył wszystkie historyczne kalifaty, i obecnego do dziś zarówno w Syrii i Iraku. Legion zaczął formować się już w styczniu zeszłego roku, kiedy iracka Al-Kaida, która nazywała się już wtedy Państwo Islamskie w Iraku i Lewancie, za amerykańskim przyzwoleniem zajęła Faludżę i Ramadi, praktycznie pod Bagdadem. Dziś jest to jednostka walcząca przeciw PI u boku rządowej armii irackiej, z konkretnym celem ochrony ludności chrześcijańskiej. Służą w niej katolicy, protestanci, prawosławni, członkowie różnych Kościołów wschodnich obecnych we Francji, właściwie wszystkie wyznania chrześcijańskie, oprócz Świadków Jehowy.

Władze francuskie nie przeszkadzają w rekrutacji członków Legionu. Nie ma on żadnego znaczenia strategicznego ani politycznego, nie przeszkadza w zamiarach wielkich mocarstw. Ciekawostką jest to, że chodzi o ludzi rzeczywiście zdeterminowanych, by walczyć z PI „do końca”. Legion w niczym nie przeważy sytuacji, a jednocześnie –  jak dotąd – udało mu się zabezpieczyć klika małych społeczności chrześcijańskich w Iraku (większość musiała uciekać).

Rozwiązanie zagadki

No to teraz zgadnijcie czytelnicy, która z tych powyższych armii jest najmniej liczna. Pewnie niektórzy już się domyślają: tak, najmniej liczna w obywateli francuskich na Bliskim Wschodzie jest oficjalna armia francuska.

 


Komentarze 656 Dodaj komentarz

 
 1. This game has terrific graphics easy to play and keep occupied on my tablet and phone. free bejeweled 3 this game helps pass a lot of time the are different level being easy.

     Odpowiedz
  0
  0
 2. In this article understand the most important thing, the item will give you a keyword rich link a great useful website page, Just follow and click the link below and enjoy our everyday promo’s and big events!!
  스포츠토토비즈 It provides information on Toto and analyzes TotoSite and Private TotoSite to provide safe and proven private TotoSite.

     Odpowiedz
  0
  0
 3. I always like your blog post because you always comes with different ideas and information.
  7엠스코어 We have also registered various related sites on the menu. If you visit us more, we can provide you with more information.

     Odpowiedz
  0
  0
 4. As I watched this article, I kept talking about it constantly. I have a clear sense of this. Thank you for sharing.
  온라인카지노 Totosite–Toto pick
  Is a Private Toto, Toto Site and Sports Toto have evolved at a rapid pace due to their growing popularity and desire for a variety of games. So check this out now!!!

     Odpowiedz
  0
  0
 5. I am interested in this area if you are a great site but know some community forums. I think it should be a good opportunity to get feedback from others who are experienced.
  토토픽 Please do visit sportstoto site and see more events and promo!

     Odpowiedz
  0
  0
 6. I really appreciate your blog,it means a lot for me. very interesting, ive like to follow, could you please vist our website, thanks in advance
  토토사이트365 We also have blogs about how to double bet and how to make your money double!! check it out for more info,

     Odpowiedz
  0
  0
 7. It’s really good to build up information knowledge. My hobby is web surfing. If I have a chance, I will visit you again. The website is really cool. But its necessary to click the link below
  먹튀검증가이드 Check this page out! We have promo and events everyday!! You can choose on our trusted sites we have a lot to offer.

     Odpowiedz
  0
  0
 8. Thank you so much for this post and I would like to share one of the best auditing in Dubai and which offers best auditing at an affordable cost.

     Odpowiedz
  0
  0
 9. Thanks for sharing such great information. I also write about casino& sports betting online on my personal blog. kindly check out my page and learn more about online gambling! Thanks a lot admin! 경마사이트

     Odpowiedz
  0
  0
 10. This Is Really Great Work. Thank You For Sharing Such A Useful Information Here In The Blog! Wanna find out more about online casino and sports betting? Just click the link below And your time worth while! Thankyou. 릴게임

     Odpowiedz
  0
  0
 11. I am extremely impressed with your writing skills and also with the format to your weblog.Love Shayari
  Is that this a paid subject or did you customize it your self?
  Anyway keep up the excellent quality writing, it
  is uncommon to peer a nice blog like this one today..

     Odpowiedz
  0
  0
 12. Pingback: viagra for sale in canada

 13. Pingback: generic cialis no doctor's prescription

 14. Nicely expressed certainly! . [url=https://writingthesistop.com/]make me a thesis statement[/url] write compare and contrast essay

     Odpowiedz
  0
  0
 15. Nicely put, Thanks a lot. [url=https://homeworkcourseworkhelp.com/]https://homeworkcourseworkhelp.com/[/url] how to write a informative essay

     Odpowiedz
  0
  0
 16. Fantastic info. Thank you. [url=https://dissertationwritingtop.com/]https://dissertationwritingtop.com/[/url] how to write an essay for high school

     Odpowiedz
  0
  0
 17. With thanks! Loads of material.
  [url=https://dissertationwritingtop.com/]social science dissertation[/url] write a essay

     Odpowiedz
  0
  0
 18. With thanks. A lot of material!
  [url=https://paperwritingservicestop.com/]good quality writing paper[/url] cambridge essay service

     Odpowiedz
  0
  0
 19. Many thanks, I like it. [url=https://writingthesistop.com/]https://writingthesistop.com/[/url] live essay help

     Odpowiedz
  0
  0
 20. Appreciate it, Ample information.
  [url=https://dissertationwritingtop.com/]https://dissertationwritingtop.com/[/url] college acceptance essays

     Odpowiedz
  0
  0
 21. Superb data, Many thanks! [url=https://dissertationwritingtop.com/]dissertationwritingtop.com[/url] custom essay writing service org

     Odpowiedz
  0
  0
 22. Incredible a good deal of terrific advice. [url=https://essaywriting4you.com/]write opinion essay[/url] writing a character analysis essay

     Odpowiedz
  0
  0
 23. Good material. Kudos. [url=https://dissertationwritingtop.com/]dissertationwritingtop.com[/url] argument essay writing

     Odpowiedz
  0
  0
 24. Thanks! I appreciate it! [url=https://dissertationwritingtop.com/]https://dissertationwritingtop.com/[/url] how to write a 5 paragraph essay

     Odpowiedz
  0
  0
 25. Nicely put, Thanks. [url=https://dissertationwritingtop.com/]what is dissertation research[/url] essays online to buy

     Odpowiedz
  0
  0
 26. You reported it adequately! [url=https://writingthesistop.com/]literary analysis thesis statements[/url] how to write a compare and contrast essay introduction

     Odpowiedz
  0
  0
 27. Fantastic stuff. With thanks! [url=https://paperwritingservicestop.com/]paperwritingservicestop.com[/url] uf college essay

     Odpowiedz
  0
  0
 28. Beneficial content. Cheers! [url=https://writingthesistop.com/]write a thesis statement for your argument[/url] writing a college essay about yourself

     Odpowiedz
  0
  0
 29. Awesome material. Appreciate it! [url=https://writingthesistop.com/]writingthesistop.com[/url] college essays prompts

     Odpowiedz
  0
  0
 30. You actually reported it effectively! [url=https://essaywriting4you.com/]essaywriting4you.com[/url] how to write a good comparative essay

     Odpowiedz
  0
  0
 31. Terrific information. Thanks a lot. [url=https://paperwritingservicestop.com/]writing a term paper[/url] essay writing prompts high school

     Odpowiedz
  0
  0
 32. Terrific stuff. Thanks! [url=https://writingthesistop.com/]writingthesistop.com[/url] how to write an autobiographical essay

     Odpowiedz
  0
  0
 33. Nicely put, Thanks a lot! [url=https://top7writingservices.com/]personal statement writing service london[/url] application essay writing service

     Odpowiedz
  0
  0
 34. This is nicely said. . [url=https://homeworkcourseworkhelp.com/]soccer homework[/url] how to write a graduate admissions essay

     Odpowiedz
  0
  0
 35. Many thanks, I value this! [url=https://top7writingservices.com/]best cv writing service in dubai[/url] essay writing styles

     Odpowiedz
  0
  0
 36. Kudos! Numerous info!
  [url=https://writingthesistop.com/]research dissertations[/url] narrative essay help

     Odpowiedz
  0
  0
 37. Pingback: buy chloroquine online

 38. Really a lot of excellent facts! [url=http://busparmsnrxmsnrx.best/]Buspirone With Valium[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 39. You actually expressed that adequately! [url=https://homeworkcourseworkhelp.com/]funny homework excuses[/url] is there a website that writes essays for you

     Odpowiedz
  0
  0
 40. You said it nicely.. [url=https://top7writingservices.com/]top7writingservices.com[/url] need help writing essay

     Odpowiedz
  0
  0
 41. You have made your point pretty effectively..
  [url=http://furosemide.fr/]Maximum Dose Of Lasix[/url] [url=http://celexa.fr/]citalopram[/url] [url=http://fluoxetine.fr/]buy prozac[/url] [url=http://the-baclofen.com/]Baclofen Price Philippines[/url] [url=http://larapropecia.com/]Doctor Refused Propecia[/url] [url=http://viagradjango.com/]viagra online[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 42. You made your point pretty well.. [url=http://advairdiskus-247buy.com/]generic advair diskus[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 43. You actually revealed that perfectly.
  [url=http://albuterolmsnrxmsnrx.best/]Ventolin Order Online[/url] [url=http://lexaprorx.fr/]Lexapro Patient Assistance Program[/url] [url=http://canadianpharmaceuticalsonlinerx.com/]canadian online pharmacies legitimate[/url] [url=http://azithromycinmaxim.com/]Toxicity Of Azithromycin In Cats[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 44. Regards, Good stuff! [url=http://albuterolmsnrxmsnrx.best/]Hives From Albuterol Sulfate[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 45. Fantastic info, Thanks a lot.
  [url=http://nolvadex.fr/]tamoxifen nebenwirkungen[/url] [url=http://phenergan.fr/]Phenergan Mimic Siezure[/url] [url=http://viaonlinebuyntx.com/]drugstore online[/url] [url=http://canadianpharmaciescubarx.com/]prescription without a doctor’s prescription[/url] [url=http://inderalrxlist.com/]propanol[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 46. Awesome material, Cheers.
  [url=http://lisinoprilstore.com/]Viagra Use With Lisinopril[/url] [url=http://inderalrxlist.com/]propranolol 40 mg[/url] [url=http://zovirax.fr/]What’s The Zoloft Equivalent To Celexa[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 47. Really plenty of useful facts! [url=http://allopurinolmsnrxmsnrx.best/]Cost Of Zyloprim[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 48. You said this effectively.
  [url=http://azithromycinmsnrxmsnrx.best/]Zithromax For Chlamydia Reviews[/url] [url=http://stratterarx.fr/]Ambien And Strattera[/url] [url=http://flomaxtoday.com/]Flomax Viagra Together[/url] [url=http://phenergangel.com/]phenergan[/url] [url=http://prednisolone.fr/]Prednisolone Acetate Ophthalmic 1% Price[/url] [url=http://advairdiskus-247buy.com/]advair diskus[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 49. Fine posts. Regards.
  [url=http://stratterarx.fr/]Atomoxetine Fetal Alcohol Syndrome[/url] [url=http://amoxicillin-amoxil.com/]Amoxil 250 Price[/url] [url=http://cheap-retin-a-micro.com/]retin a[/url] [url=http://albuterolmsnrxmsnrx.best/]Albuterol Inhaler Coupons 2017[/url] [url=http://valtrex.fr/]famciclovir[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 50. Many thanks, Valuable information! [url=http://accutane.fr/]Accutane Side Effects For Women[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 51. This is nicely expressed. ! [url=http://albuterolmsnrxmsnrx.best/]Albuterol Non Compounded[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 52. This is nicely expressed! !
  [url=http://ipropecia.com/]Propecia Brand Name[/url] [url=http://hydrochlorothiazide25mgtab.com/]hydrochlorothiazide[/url] [url=http://levitraoua.com/]levitra 20mg[/url] [url=http://erythromycin.fr/]erythromycin bnf[/url] [url=http://comprarbaclofensinreceta.com/]Zanaflex Vs Tramadol[/url] [url=http://canadianpharmaciescubarx.com/]londondrugs[/url] [url=http://amoxil.fr/]amoxicillin clavulanate[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 53. You’ve made your point! [url=http://canadianpharmaceuticalsonlinerx.com/]aarp recommended canadian pharmacies[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 54. Whoa a lot of superb data.
  [url=http://antabuse.fr/]disulfiram reaction[/url] [url=http://flomaxtoday.com/]Cialis E Tamsulosina[/url] [url=http://zithromaxrx.fr/]Zithromax Chlamydia Instructions[/url] [url=http://buymotilium-norx.com/]domperidona[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 55. Cheers! I like it.
  [url=http://retinarx.fr/]tretinoin cream 025[/url] [url=http://buymodafinilntx.com/][/url] [url=http://amoxicillincaamoxil.com/]Amoxil Treating Uti Dogs[/url] [url=http://alisinoprilus.com/]Lisinopril Cramps[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 56. Amazing knowledge. Thank you!
  [url=http://advair-coupons.com/]Where To Buy Generic Advair Diskus[/url] [url=http://stratterarx.fr/]Can Strattera 40 Mg Get You High[/url] [url=http://online-retin-a-cheap.com/]retin[/url] [url=http://canadianrxpill.com/]mexican pharmacies shipping to usa[/url] [url=http://hydrochlorothiazide25mgtab.com/]microzide[/url] [url=http://doxycycline.fr/]Cost Of Doxycycline For Malaria Prevention[/url] [url=http://comprarbaclofensinreceta.com/]baclofen 10mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 57. You’ve made the point.
  [url=http://doxycycline.fr/]Buy Doxycycline With Overnight Shipping[/url] [url=http://augmentin4u.com/]augmentin duo[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 58. Amazing posts, Cheers.
  [url=http://advairdiskus-247buy.com/]generic advair[/url] [url=http://flomaxtoday.com/]Positive Flomax Reviews[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 59. Seriously tons of awesome info.
  [url=http://zithromaxrx.fr/]Azithromycin Feline Gum Bleeding[/url] [url=http://arimidexmsnrxmsnrx.best/]Will Arimidex Get Rid Of Gyno[/url] [url=http://advairdiskus-247buy.com/]advair coupon[/url] [url=http://tetracycline.fr/]Prescription Of Tetracycline[/url] [url=http://viagrapycharm.com/]canadian pharmacies without an rx[/url] [url=http://tretinoin.fr/]bupropion xl[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 60. You stated this well. [url=http://canadianrxpill.com/]mexican pharmacies shipping to usa[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 61. Thanks! Lots of write ups!

  [url=http://metformin-hcl.com/]glucophage[/url] [url=http://flagyl.fr /]metronidazole 500mg[/url] [url=http://cialistl.com/]Cialis Muestra Gratis[/url] [url=http://antabuse.fr/]Antabuse Probation[/url] [url=http://ciproguide.fr/]cipro 500 mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 62. You actually revealed it terrifically!
  [url=http://antabuse.fr/]disulfiram reaction[/url] [url=http://prednisolone.fr/]Coming Off Prednisolone Steroids[/url] [url=http://fluoxetine.fr/]fluoxetine 20 mg[/url] [url=http://advairdiskus-247buy.com/]advair diskus 250/50[/url] [url=http://alisinoprilus.com/]zestril[/url] [url=http://augmentin4u.com/]Augmentin Dose For Uti[/url] [url=http://nolvadex.fr/]Teva Tamoxifen[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 63. Positive site, where did u think of the data on this posting? I’m satisfied I found it however, sick be inquiring soon to figure out what extra posts you incorporate. 사설토토

     Odpowiedz
  0
  0
 64. Thanks for your post. I’ve been thinking about writing a very comparable post over the last couple of weeks, I’ll probably keep it short and sweet and link to this instead if thats cool. Thanks. 온라인카지노

     Odpowiedz
  0
  0
 65. I’m truly enjoying the design and layout of your website. It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme? Fantastic work! 사설토토

     Odpowiedz
  0
  0
 66. Great stuff. Cheers!
  [url=http://propecia.fr/]Withdrawl From Propecia[/url] [url=http://online-retin-a-cheap.com/]Average Cost Of Retin-a Micro[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 67. Thanks, Ample posts.

  [url=http://viagradocker.com/]son takes viagra[/url] [url=http://albuterolasthma.com/]Do I Need A Prescription For Ventolin Uk[/url] [url=http://baclofenmsnrxmsnrx.best/]Cpt Code For Baclofen Pump[/url] [url=http://canadianpharmaceuticalsonlinerx.com/]canadian pharmacy uk delivery[/url] [url=http://levitraoua.com/]Get Brand Levitra 20mg[/url] [url=http://lasix.fr/]Benefits Of Paxil[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 68. You have made your stand quite nicely!.
  [url=http://tetracycline.fr/]sumycin[/url] [url=http://prednisone.fr/]prednisone tablets[/url] [url=http://colchicine.fr/]Cheapest Colchicine[/url] [url=http://trustedwebpharmacy.com/]canadian pharmacy online[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 69. With thanks! Numerous tips!

  [url=http://bactrim.fr/]Avelox Vs Bactrim[/url] [url=http://propecia.fr/]finasteride bnf[/url] [url=http://ipropecia.com/]Generic Propecia Coupon[/url] [url=http://phenergangel.com/]Promethazine Abcess Tooth Pain[/url] [url=http://flomaxtoday.com/]Flomax Compared To Avodart[/url] [url=http://hydrochlorothiazide25mgtab.com/]Order Hydrochlorothiazide 25 Mg[/url] [url=http://inderalrxlist.com/]Inderal And Xanax[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 70. Terrific facts. Thank you.
  [url=http://ciaonlinebuyntx.com/]buy cialis[/url] [url=http://prednisolone.fr/]Is Prednisolone A Steroid[/url] [url=http://amoxicillincaamoxil.com/]amoxicillin trihydrate[/url]