Gazeta.pl rżnie słupka.


piątek 27/03/2015
23

1 600 000 podzielone przez 650 000 to jest 2,46, chyba, że ktoś liczy nieuczciwie, co nie jest niczym niezwykłym, bo któż z nas nie został kiedyś w sklepie przy wydawaniu reszty orżnięty?

No właśnie.

Ale my (to znaczy Wy Szanowni Czytelnicy i Wasze kalkulatory i ja – ja jestem na tyle stary, że nawet potrafię liczyć na kartce papieru, ołówkiem) liczymy uczciwie i wyszło nam jak na wstępie: 2,46.

Nie wiem przy pomocy jakiego sprzętu liczą w Gazeta.pl, ale możliwe, że używają – posłużmy się terminologią skompromitowaną, bo przynależną Rządowej, pardon! Państwowej Komisji Wyborczej – algorytmu.

I według tego algorytmu, wysokość słupka Andrzeja Dudy w stosunku do wysokości słupka Bronisława Komorowskiego to wcale nie 2,46 a jakieś marne 1.2.

Co by nie powiedział – algorytm potrafi!

Bo czy Andrzejowi Dudzie urżnęło, czy Bronisławowi Komorowskiemu przysporzyło, prawda ekranu ma się do prawdy czasu nijak.

Mierzyłem linijką (przyrząd archaiczny taki), toteż nie będę się upierał i jak komuś przy zastosowaniu najnowszych technologii wyjdzie, że Gazeta.pl wykombinowała wynik na poziomie 1,25 czy 1,15 to nie ma sporu, bo tak czy inaczej Gazetowy algorytm „mija się z prawdą”.

Co ciekawe, w przypadku Magdaleny Ogórek 1 600 000 podzielone przez 510 000 daje wynik 3,13, a algorytmowi portalu Gazeta.pl wyszło 1,33 co jest wręcz uroczo.

Ja jednak w tym akurat przypadku żadnych reklamacji nie wnoszę, bo Pani Ogórek taka śliczna, że się algorytmowi Gazetowemu ciśnienie podnieść mogło, to i słupek stosowny automatycznie napęczniał.

Ale choć już wiosna i nie z takimi fenomenami do czynienia w przyrodzie mamy, martwi mnie jednak jedno:

że ten algorytm użyty przez Gazeta.pl do pokazania „prawdy ekranu” może być zastosowany podczas podliczania wyników przez Rządową – pardon! Państwową Komisję Wyborczą i wtedy będziemy mieli wyniki tak samo wiarygodne, jak te z listopada, z wyborów samorządowych.

Co by oznaczało, że… a, co ja będę Państwu tłumaczył, co by oznaczało.


Komentarze 23 Dodaj komentarz

 
 1. Przede wszystkim to jest groteskowe. Jakiś czerski idiota chciał niby „pomóc sprawie” a tylko przyłożył sie pogarszania i tak już marnej opinii jaką ma GW.

     Odpowiedz
  26
  2
 2. Szanowny Ewaryście, Gazeta.pl. ?
  Raczej gazeciwo beee ech :D
  Panie Ewaryście , szok czy zdziwienie było by wtedy gdyby ta ona gazyta raczyła być , postępować , publikować w sposób normalny , cywilizowany . to że oni odwalają wiochę to wie każdy rozsądny obywatel R.P.

     Odpowiedz
  7
  1
 3. Panie Mirku, ja nie przypuszczam,żeby jakaś tam „opinia” była istotna w sytuacji, gdy bez względu na nią ogłoszenia spółek i instytucji stosownych napływają :-)

     Odpowiedz
  3
  1
 4. @gazeta bee

  O, to rozumiem już wszystko: ja po prostu nierozsądny jestem :-)

     Odpowiedz
  3
  2
 5. Ależ, kur.wa, problem słupka?
  Już Ewaryst „szyje”, od GW do PKW, fałszerstwo…
  Jeszcze większy manipulant.

     Odpowiedz
  2
  17
 6. @syrenka

  Idź sobie stąd syrenko bluzgać dokądkolwiek, bo tu jest kulturalny blog i wiosze dziękujemy :-)

     Odpowiedz
  7
  2
 7. @dziennikarzyna

  Przy Dudzie stoi Pan Komorowski i proszę go do słupka (i to podwójnego) nie porównywać, bo to nieładnie :-)

     Odpowiedz
  6
  1
 8. Jak powiada madre goralskie porzekadlo, istnieja tylko trzy prawdy.
  Szkoda, ze dwie pierwsze sa tak rzadko spotykane. Natomiast wlasciwie wszystkie „nasze” media mozna zakwalifikowac do tej ostatniej kategorii. Ten caly cyrk kampanii wyborczej, a szczegolnie przerozne sondarze to przeciez jest tylko kosztowne, a smiechu warte widowisko. Wynik jest przeciez znany. Bez wzgledu na to kto wygra nic sie nie zmieni. Ten zabetonowany uklad nie dopusci nikogo z zewnatrz. Dlatego nie nalezy sie przejmowac ta szopka.
  p.s.
  Uprzejmie prosze o usuniecie z tego blogu „Anona” i „Syrenke” za zasmiecanie go wyzwiskami i napastliwymi, bezmyslnymi wpisami.

     Odpowiedz
  4
  1
 9. Czy nikt nie zwrócił Ówagi że są jeszcze inni kandydaci. Samo podawanie tylko części kandydatów jest minimum MANIPULACJĄ.

     Odpowiedz
  1
  2
 10. Gazeta podaje dane dotyczące wszystkich kandydatów na prezydenta.
  Autor bloga, jak zdążyłem zauważyć, usuwa/cenzuruje niewygodne dla siebie wpisy, stąd kolejne nieporozumienia i kolejne manipulacje.
  Szkoda.
  Ślady tych działań znalazłem na sąsiednim blogu pana Jana Hermana
  „Podróż do wnętrza”.

     Odpowiedz
  1
  5
 11. @lemarc
  Autor tego bloga korzysta i korzystał będzie z możliwości blokowania komentarzy zawierających wulgaryzmy i noszących znamiona trollowania oraz osób takie komentarze zamieszczających.

  Autor tego bloga nikogo do czytania swoich tekstów nie zmusza i zmuszał nie będzie.:-)

     Odpowiedz
  5
  1
 12. A może grafik celowo tak to zrobił? Gdyby rzeczywiście słupki były wg siebie proporcjonalne, to wówczas ten obok p.Dudy były mocno wyciągnięty i co za tym idzie, cała grafika byłaby mocno nieproporcjonalna.
  Poza tym wydaje mi się, że liczby są bardziej przekonujące niż jakiś obrazek sklecony na potrzeby artykułu.

     Odpowiedz
  3
  4
 13. troje kandydatów, a żadnego wyboru… przecież to nadal ten sam partyjny trójpodział, ten sam system – wow 3 a 1 – normalnie w Polsce to nawet w polityce można objawienia dostać i chwałę pańską ujrzeć…

  W tym roku wybieram kogoś z poza systemu: http://tanajno.org.pl

     Odpowiedz
  0
  2
 14. @Piotr

  1. nie „grafik zrobił” a algorytm – owszem, nie wykluczam, że celowo :-)
  2. mam uprzejmą prosbę: proszę nie „rżnąć słupka”, bo nawet gimnazjalista wie, że wystarczyło słupek Pana Dudy zrobić wysokości wzorcowej (wzorcowejm b Duda zebral tych grzybow najwiecej), a słupek Pana Komorowskiego doń dopasować PROPORCJONALNIE. Tyle, że wtedy słupek Pana Komorowskiego byłby malutki, o tyci taki, a tego algorytm by nie przezył :-D

     Odpowiedz
  5
  0
 15. @Tomasz

  mam prośbę o nieprowadzenie na moim blogu kampanii p.Tanajno.
  Nic do niego nie mam, bo go nie znam, ale nie chcę, by mój blog był czyimkolwiek słupem ogłoszeniowym.
  Dziękuję.
  EF

     Odpowiedz
  2
  1
 16. przy Dudzie słupek jest podwójny!
  nauczcie się używać oczu!!!

  Nie żartuj, od kiedy to słupki się dzieli na podwójne przy takich wykresach? Robi się to tylko po to, żeby zakłamać optycznie wynik dla większości czytelników. Czemu zatem u Bronisława nie zrobili podwójnego i u Ogórek? Już samo to, że jedyny kandydat, który stwarza Bronkowi poważne zagrożenie, został potraktowany w sondażu jako jedyny inaczej, świadczy o manipulacji i z tymi Twoimi argumentami o podwójnych słupkach to wracaj na czerską, bo nawet przedszkolaki z transparentami „#popieramKomorowskiego” w taką ściemę nie uwierzą. Manipulancie.

     Odpowiedz
  3
  1
 17. A może grafik celowo tak to zrobił? Gdyby rzeczywiście słupki były wg siebie proporcjonalne, to wówczas ten obok p.Dudy były mocno wyciągnięty i co za tym idzie, cała grafika byłaby mocno nieproporcjonalna.
  Poza tym wydaje mi się, że liczby są bardziej przekonujące niż jakiś obrazek sklecony na potrzeby artykułu.

  Zatem grafik winien był zrobić słupki wszystkich kandydatów jako „podwójne”, bo w tej chwili jedyny kontrkandydat, który stwarza obecnemu prezydentowi poważne zagrożenie, został potraktowany w sposób zmanipulowany, celowo, z premedytacją, typowe dla gazety.

     Odpowiedz
  3
  1
 18. Mogło być gorzej. Przy ogólnym „tryndzie” Gazeta mogła nie narysować, przy Dudzie niczego, bo wszystko runęło. Co prawda runęło poza offem, czyli przed konferencja prasową, ale i tak przyćmiło konferencję jako taką. ;-)

  Ze słupkiem – używam oczy i ciągle widzę pojedynczo (i uwielbiam tych, którzy walczą do końca, choć sytuacja beznadzieja rzec by można, bo dowody wydrukowane i unaocznione :-D ) – przed Gazetą zmierzyła się też stosowna telewizornia i powiedziała, że owszem Komorowski zebrał mniej, ale za to szybciej! I tu graficy Agory nie poradzili sobie z tematem, narysowania szybszego słupka przy obecnie urzędującym. Bo jakby słupek Komorowskiego wyszedł za szybki, to może by i wypadł za gazetę, ustępując miejsca drugiemu słupkowi Dudy. I stąd się to wszystko wzięło – z goryczy Drodzy Państwo, z goryczy.

  A na koniec suchar z serii dowcipów o Radio Erewań. W wyścigu brało udział dwóch zawodników: Rosjanin i Amerykanin. Wygrał Amerykanin. Radio Erewań doniosło: „Nasz zawodnik zajął świetną drugą lokatę. Natomiast Amerykanin był przedostatni”. ;-)

  W tej Agorze, to się jeszcze trochę muszą podszkolić, żeby taki poziom osiągnąć. Ale już tylko „troszkę”.

  Pozdrawiam, ZB

     Odpowiedz
  1
  0
 19. Panie Zbigniewie, ja mam dużo lat i pamiętam, co Trybuna Ludu i Żołnierz Wolności wyprawiały i teraz, patrząc na numery robione przez Gazetę żałuję ogromnie, że wtedy nie było internetu, bo miałbym jeszcze barwniejszą młodość (co wydaje się nieprawdopodobne, a jednak) :-D

     Odpowiedz
  1
  0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


siedem − 7 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Moje najnowsze wpisy

 

Jak Kniaź Nowogrodzki norek bronił

poniedziałek 14/09/2020
2

Kniaź nowogrodzki, jak to u arystokratów nierzadko się zdarza, cierpi. Dokładniej – cierpi dubeltowo: bo raz, że (jadąc klasykiem) za milijony (a choćby te, rodzinie…


Kto okradnie Białoruś?

niedziela 23/08/2020
9

Przepraszam, ale nie mam ochoty na to całe ściemnianie, które jest teraz serwowane Polakom, jak przeżuta przez stare Indianki czicza, wprowadzając  ich w stan ogłupienia na…


Ci wredni Polacy nie chcą umierać na COVIDa!

sobota 08/08/2020
2

Polacy to źli ludzie. I niewdzięczni. Władzuchny kochanej nie słuchają, na tę para-grypę mają, jak niejaki Ewaryst, wywalone, i co najgorsze – umierać nie chcą.…


Zbudujcie Mur Warszawski, a Jarkocin nową stolicą Mazowsza!

piątek 31/07/2020
0

Sejm już w sierpniu może zająć się projektem ustawy autorstwa PiS, który będzie zakładał stworzenie nowego województwa warszawskiego - wynika z nieoficjalnych informacji krążących w…


Habemus para-prezydentam!

środa 29/07/2020
0

12 lipca, w PRL-bis odbyły się para-wybory, po których PKW (Para-Komisja Wyborcza) ogłosiła Polakom para-prezydenta: Habemus para-prezydentam! - czy jakoś tak. Para-wybory poprzedzone były para-kampanią…


Picdemia, maślanka towarzyska, czyli gdzie zniknął Jonny Daniels?

środa 08/07/2020
0

Podobno prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie. Ja twierdzę, że to fenomenalna zupełnie konstatacja, bo każdy, kto jeszcze nie zobaczył, może dziś, za godzinę, za…


Prezes Kaczyński i jego Kujdy

piątek 03/07/2020
1

Do Prezesa przyszedł Kujda. Kujda Kazimierz. Dla przyjaciół – Ryszard, Dokładniej – TW Ryszard. TW, oznacza trefnie... tfu! Trafnie Wybrany – jak to z przyjaciółmi…


Picdemia, czyli Polakom kopalnie niepotrzebne

wtorek 23/06/2020
1

36 (no już niestety nie 38) milionowy kraj, i na koronawirusa (w postaci czystej, bez numeru pod nazwą chorób współistniejących) od 4 marca do 19…


Bon turystyczny Dudy - i Bierut pod ochroną Dudy na Powązkach

piątek 19/06/2020
16

Dziś, w Kielcach, późnym popołudniem, mąż pani Kornhauser (dalej MPK) zakończył swoje wyborcze przemówienie tradycyjnym „Niech żyje Polska!”. Tym okrzykiem kończy swoje, agitacyjne przemówienia w…


Lancet, pan-szczepionka i rodzina na 200 bańkach+

sobota 13/06/2020
0

  Co to jest Lancet? No, śmiało - pytanie przecież nie jest trudne? Co, lancet to narzędzie? Chirurgiczne do tego? Kozik taki? Owszem, ale mnie…