Czy Ambasada Opiekuńcza nakaże PiSowi bojkot IO w Paryżu?


wtorek 14/02/2023

 

Z tymi bojkotami Olimpiad (bo tak się za komuny te imprezy nazywało) to sprawa jest prosta, jak konstrukcja Bortniczuka Kamila (przydział służbowy – minister od sportu).

Otóż w roku 1980, ambasador USA wezwał do siebie łachudrę, z amerykańskiego nadania trzymającą za twarz jakąś republikę bananową, kokosową, ananasową albo jakąkolwiek inną i powiedział jej (nie republice, a łachudrze):  NO WAY!

W wyniku czego, w Moskwie, wbrew naturze, bieg na 100m wygrał człowiek biały, nazwiskiem Wells, a imieniem Allan, gdyż  czarnych sprinterów, reprezentujących USA – w Moskwie nie było.
A czarni kubańscy bokserzy, obili gęby wszystkim pozostałym, bo innych czarnych bokserów, reprezentujących USA – nie było w Moskwie też.

W roku 1984, ambasador państwa, którego już nie ma, wezwał do siebie łachudrę, z jego nadania trzymającą za twarz jakąś republikę kartoflaną, żytnią, kukurydzianą  albo jakąkolwiek inną i powiedział jej (nie republice, a łachudrze):

НЕ ЛЬЗЯ!

W wyniku czego, w Los Angeles, bieg na 100m, zgodnie z naturą  wygrał człowiek czarny, nazwiskiem Lewis, a imieniem Carl, reprezentujący państwo, które jeszcze jest i właśnie, zamiast Olimpiady, organizuje nam inną, globalną rozrywkę.

A  czarni, kubańscy bokserzy, nie obili gąb wszystkim pozostałym, bo ich w L.A. nie było.

***

Redaktor Warzecha kilka dni temu ogłosił , że podejmowanie przez polityków, w tym obrzydliwego karierowicza @KamilBortniczuk , decyzji niweczącej lata pracy polskich sportowców, żeby móc sobie szabelką pobrzękiwać, jest skrajną arogancją.

A ogłosił w reakcji na wypowiedź wspomnianego Bortniczuka, który na pytanie ,

Czy Polska nie wystąpi na igrzyskach w Paryżu?
bohatersko odparł:
Musimy być na to gotowi!

Bo skoro MKOL chce pozwolić sportowcom z Rosji i Białorusi na start w tych igrzyskach pod flagą neutralną, zamiast im startu w ogóle zakazać – to on, Bortniczuk, polskich sportowców do Paryża nie wysłać gotów.

No bohater, jakby z niby zamierzchłych, a zaskakująco aktualnych czasów wyjęty, gdy w Kraju nad Wisłą obowiązał ten sam greps, choć innym alfabetem pisany:

будь готов – всегда готов!

Ja się z oceną red. Warzechy, jak z wieloma, innymi ocenami jego autorstwa, nie zgadzam:

otóż Bortniczuk nie jest żadnym obrzydliwym karierowiczem:
a jeśli już, to jest karierowiczem bezprzymiotnikowym, czyli
pośledniego (by nie rzec – upośledzonego) sortu, jak reszta ferajny umizgującej się do tej czy innej Ambasady Opiekuńczej.

Moim zdaniem, on jest ruska onuca, bo taką świnię podkładać partii-matuszce, to jak wieprzowinę Arabowi albo i Żydowi.

Zatem – ad wieprzowinum:

***

Suweren/Ciemny Lud (wersja zależna od tego, czy oficjalny, partyjny spicz – czy swobodna, nienagrywana rozmowa) jest na pół rozdarty i między sobą pożarty, ale ostała się jedna dziedzina naszego, coraz bardziej degenerowanego przez absolwentów elitarnej Szkoły Liderów Cioci Magdalenki życia, której nie udało się im zniszczyć:

to kibicowanie sportowcom w biało-czerwonych barwach i z orłem (w koronie) na piersi.

Nawet, gdy dostają baty, byleby tylko (nazywając rzecz po staropolsku) stawali dzielnie.

A gdy zabrzmi Mazurek Dąbrowskiego, a biało-czerwona załopoce na maszcie, to tylko jakiś postubecki chwast, albo inna sierota po folksliście skrzywi się z odrazą, ale takich jest na szczęście i wciąż jeszcze – mniejszość.

Zbojkotowanie IO Paryż 2024 to samobój polityczny, choć niestety, głosowanie (nie mylić z wyborami) gwarantujące  Bortniczukowi i reszcie ferajny utrzymanie się przy korycie, zaplanowane jest na jesień 2023, a po nim – to może być choćby potop.

Może, ale to nie znaczy – że musi, bo:

1. Miesiąc przed jesiennym głosowaniem (nie mylić z wyborami),
taki Tusk albo inny Czarzasty wychodzi przed kamery i wzywa Kaczyńskiego, aby ten potwierdził lub zaprzeczył, że zamierza zmusić polskich sportowców do bojkotu Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024.

- Odpowiedzią jest – milczenie i rytualne wypominanie Tuskowi podniesienia Polakom wieku emerytalnego.

2. Ale Tusk/Czarzasty znów zadaje to samo pytanie, kalendarz nie tylko bije, ale i nieubłaganie zbliża się do dnia głosowania (nie mylić itd.)

- więc wtedy brzmi wykrztuszone zaprzeczenie w wykonaniu Fogla albo innego Bochenka (+ rytualne wypominanie itd itp.)

3. No to Tusk/Czarzasty, że zaprzeczenia Fogla czy innego Bochenka są warte…. (i tu padają słowa powszechnie uznane za precyzyjne).

A kalendarz nieubłaganie zbliża się do dnia głosowania.

Zmotywowani kibice (sportowców zostawmy, bo ci olimpijscy są na payrollu obajtkowym, ale to akurat jedyna trafna inwestycja tego tam…) wychodzą na ulice, w sejmie nawalanka o ten bojkot, TVN grzmi, Polsat siedzi cicho i udaje, że nic się nie stało, TVP zaprzecza + rytualne…

4. Tusk/Czarzasty wzywa po raz kolejny Kaczyńskiego do tzw. samookreślenia.

TVN, Polsat, TVP i kibice jak wyżej,

- a ponieważ  kalendarz traci kolejne kartki, Kaczyński udziela wywiadu dla PAP (albo Karnowskich), w którym zaprzecza, że po głosowaniu (nie mylić z wyborami) polscy sportowcy nie pojadą do Paryża, chyba, że sami nie  jechać zechcą .

5.Tusk/Czarzasty na to, żeby zaprzeczył przed kamerami, a nie schowany za zasłoną ze sportowców, papy albo jakiejś innej sieci.

- Kaczyński odpala, że wg sondażu (np. tego )
72,6 proc. Polaków sprzeciwia się udziałowi sportowców Rosji i Białorusi w igrzyskach w Paryżu

6. Na to Tusk/Czarzasty, żeby nie był taki cwaniak i pokazał wyniki sondażu z pytaniem;

czy jesteś za bojkotem przez polskich sportowców IO w Paryżu?

I że oni już taki sondaż zrobili i wyniki są o  – takie…
(swoją drogą, ciekaw jestem, czy wyniki takiego (wewnętrznego) sondażu Kaczyński już ma, czy też bez względu na sondaże, bojkot będzie, choćby skały defekowały)

7. Dzień głosowania i po nim…
no właśnie – co po nim?

***
Co, myślicie, że wtedy te pokłócone między sobą o paciorki awatary (Tusk, Czarzasty i im podobni) odsuną ferajnę z Nowogrodzkiej od koryta i decydowania o bojkotach itp wyskokach?

Oj naiwni, naiwni, naiwni, naiwni jak ćma... (to nie ja – to śp. Jan Kaczmarek):

po prostu Ambasada Opiekuńcza będzie musiała się bardziej starać (try harder) z liczeniem głosów, żeby wyniki były zgodne prawem (i sprawiedliwością), a nawet – jak to powiedział Rywin, podczas nagranych biznesowych negocjacji z Michnikiem – koszerne.

Albo, w ostateczności,  przekona awatary do bojkotu, bo co jak co, ale w przekonywaniu wprawę ma.

Wszak (jak wielokroć pisałem), tak bogaty i kluczowo położony kraj europejski, jak ten nad Wisłą, nie może pozostać niezaopiekowany.

Tylko, skoro tak czy inaczej, bojkot ma być – to po co Bortniczuk się już teraz wysypał?
Ach, te wystające znad lakierków onuce…

https://dorzeczy.pl/opinie/402109/bojkot-igrzysk-w-paryzu-bortniczuk-musimy-byc-na-to-gotowi.html

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/szkola-liderow-cioci-magdalenki

https://polskieradio24.pl/5/4147/artykul/3116687,paryz-2024-rosjanie-i-bialorusini-na-igrzyskach-polacy-zabrali-glos-wymowne-wyniki-sondazu

http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/ambasady-opiekuncze-i-stypendysci-cioci-stasi

 


Moje najnowsze wpisy

 

O szubienicznych skłonnościach Morawieckiego

środa 10/05/2023

  Dzień zapowiada się ciekawie: „Poseł ze Śląska, oszust z Wrocławia!” (© Polscy Górnicy) pojechał po bandzie (tylko bez skojarzeń). Okazało się, że choć z…


Jak tow. Żukowska ob. Morawieckiego wykamingałtowała

środa 03/05/2023

Moda, jak wiadomo, zmienną jest, dzięki czemu mają z czego żyć (i to dobrze) mód kreatorzy/dyktatorzy: a to wykreują modę na kropki, a to na…


Przemyt Plus

sobota 01/04/2023

Przemyt jest instytucją starą jak świat i demokratyczną (acz zhierarchizowaną) odkąd świat istnieje. Przemytem trudnią się wszyscy: zwykłe mrówki, jak to mrówki, z mozołem targające…


Willa (i pałacyk) prawem, nie towarem!

wtorek 07/03/2023

Licytacja pomiędzy komunistami jawnymi i tymi pod przykryciem (biało-czerwonym, gdyby się ktoś pytał) trwa w najlepsze/najgorsze: co większa (…), to bardziej o młodych i roszczeniowych,…


Świat się dowiedział: „Nic nie powiedział!” - czyli jak Kaczyński ukradł szoł

środa 22/02/2023

Biden w Warszawie, to był jeden wielki wyścig nadwiślańskiej klasy kompradorskiej (dalej NKK), o przyswojenie jak największej dawki promieniowania, emitowanego przez nasze, nowe słoneczko: Potusa.…


Gorliwi Usłużni Spolegliwi - czyli gusinflacja

czwartek 19/01/2023

Radio Maryja, to interesujące źródło interesujących (mnie przynajmniej) informacji. Różnych. Na przykład takich: „Inflację własną odczuwamy nawet na poziomie 40-60 procent – podkreślił dr Artur…


Ambasady Opiekuńcze i Stypendyści Cioci Stasi

sobota 31/12/2022

Gdyby ktoś mnie zapytał, co jest fundamentem rozwoju społeczeństwa (obywatelskiego w szczególności), odpowiadałbym, że system stypendialny. Bo to on pozwala zwalczyć wykluczenie, dzięki zastąpieniu powszechnie…


Konferencja w Teheranie, czyli V rozbiór Polski

wtorek 29/11/2022

Do czego służą historycy? No, słucham? Do jumania kasy? Np. 64 baniek patentem „na fundację”? Proszę Państwa, ja zadałem poważne pytanie i oczekuję poważnych odpowiedzi.…


Świat bez Urbana

wtorek 04/10/2022

Jest połowa pierwszej dekady 21 wieku. Zostaję dyrektorem generalnym agencji reklamowej, dopiero co kupionej przez potentata polskiego rynku reklamowego. Agencja została kupiona, bo była, jak…


Wojna, fakty, mity

wtorek 30/08/2022

Wojny dzielą się na nieuniknione – i pozostałe. Te nieuniknione, to wojny o panowanie nad światem. I taką, nieuniknioną wojną, której zdecydowana większość z nas…