Ambasador Ukrainy wyraża (po swojemu) wdzięczność Polsce i Polakom!


czwartek 21/01/2016
19

Ach, jak miło!

Polityka zagraniczna 3RP święci triumf za triumfem i ta triumfalna passa, zaczęta przez UD/UW, SLD, twórczo rozwinięta przez PO-PSL, kontynuowana jest płynnie przez rząd PiSu.

Wczoraj na przykład triumf odniosła w Brukseli premier Szydło, bajerując niekumate, brukselsko-strasburskie muppety opowieścią o 1 milionie przyjętych przez Polskę ukraińskich uchodźców.

I wszystko byłoby cacy, gdyby nie Andrij Deszczyca, ambasador w 3RP naszego strategicznego partnera (można się śmiać) czyli Ukrainy, a prywatnie zdeklarowany neobanderowiec i druh serdeczny towarzystwa z Gazety Polskiej i okolic, który załatwił za Tuska, Neumanna, Boniego i całą resztę brudną robotę, polegającą na dokopaniu premier Szydło, która próbowała w Strasburgu wywinąć się z zarzutu „niewspólnotowości”, a nawet „nieeuropejskości” swojego rządu.

Pożyczenie na wieczne nieoddanie skompromitowanemu i mającemu szczątkowe poparcie rządowi Jaceniuka 4 miliardów złotych, fundowanie neobanderowskim aktywistom stypendiów, leczenie herojów z tzw. batalionów ochotniczych nie wystarczyło, żeby neobanderowiec Deszczyca skorzystał z okazji, by siedzi cicho.

Wręcz przeciwnie – skorzystał z okazji, żeby głośno wywalić kawę na ławę i jest po zawodach:

Pani premier mówiła o uchodźcach z Ukrainy, ale nie ma uchodźców z Ukrainy w Polsce. Chodzi o osoby, które przyjeżdżają i przebywają tutaj legalnie, pracują, studiują, płacą podatki i do pewnego stopnia przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki. Oni nie są uchodźcami, nie dostali takiego statusu i w związku z tym nie dostają żadnej pomocy socjalnej – podkreślił Deszczyca.*

No zupełnie, jakby instrukcje z Berlina dostawał, a tak się przypadkowo złożyło, że zebrało mu się na szczerość w przeddzień wizyty szefa niemieckiego MSZ w Warszawie :-)

A to między innymi właśnie tych 4 miliardów brakuje, żeby PiS mógł spełnić to, co obiecali w swych kampaniach wyborczych prezydent Duda i premier Szydło:

- obniżenie od 1 stycznia 2016 wieku emerytalnego (nie dało rady – dlaczego nie, poseł Kraczkowski  tłumaczy tutaj:**)

- wprowadzenie od 1 stycznia 2016 dodatku 500 zł na dziecko (ma być od 1 kwietnia, ale pewne jest tylko to, że kiedyś wszyscy umrzemy).

Bo o najważniejszym, czyli o szybkim podniesieniu kwoty wolnej od podatku Polacy mogą zapomnieć:
jeśli PiS ją podniesie przed następnymi wyborami, to będzie dobrze.

Ale na szczęście nic straconego:

ropa na giełdach spadła do 27 zielonych za baryłkę, budżet Rosji się chwieje, zatem Putinowi nie pozostaje nic innego, niż co?

Tak jest – macie Państwo rację: nie pozostaje mu nic innego, jak komuś przylać.

A że najbliżej pod ręką ma Ukrainę, to możemy jeszcze ten brakujący milion ukraińskich uchodźców nadrobić, nawet z nawiązką.

Uff… co za szczęście!

————–

*http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ambasador-Ukrainy-odpowiada-na-slowa-premier-Beacie-Szydlo-w-PE-Ukraincy-w-Polsce-to-nie-sa-uchodzcy,wid,18115223,wiadomosc.html?ticaid=116559

**http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nizszy-wiek-emerytalny-od-kiedy,126,0,2001022.html?src01=6a4c8


Komentarze 19 Dodaj komentarz

 
 1. Pingback: Ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski | Banderowska „wdzięczność” ambasadora Ukrainy

 2. Pan Andrij Deszczycia (nie Deszczyca, panie autorze) ma rację – tyle że to głównie kwestia terminologii: „uchodźcy” zaproszeni przez panią Merkel i ukraińscy „uchodźcy” w Polsce to w zdecydowanej większości migranci ekonomiczni, uchodźcy przed biedą. Niezależnie od tego, jak ich nazwiemy, istnieją, czemu pan ambasador nie zaprzecza.

     Odpowiedz
  4
  7
 3. @trycykl

  1. w polskich mediach występuje wariant pisowni Deszczyca, a jak się ambasadorowi nie podoba, to niech we wspomnianych mediach protesty składa.
  2. wytrącenie koronnego argumentu premier Szydło w kwestii „uchodźców” w przeddzień wizyty w Warszawie szefa niemieckiego MSZ to jawna dywersja – czy uzgodniona z Berlinem, to się kiedyś okaże.

     Odpowiedz
  7
  4
 4. @Pawlof
  Bez względu na to, do kogo ten komentarz jest skierowany, na moim blogu bluzgów nie toleruję, dlatego tego „chama” usuwam, a Pański komentarz ku przestrodze- edytuję po swojemu.:-D

     Odpowiedz
  4
  2
 5. A co złego w tym, że Ambasador powiedział, ilu naprawdę jest osób z Ukrainy ze statusem uchodźcy? Gdyby Premier w UK albo Niemczech powiedział, że tam są miliony uchodźców z Polski, to żaden polski polityk nie miałby prawa go poprawić? Oczywiście jeżeli Polacy mają do Ambasadora Ukrainy pytania w sprawie udzielonej pożyczki lub polityki ukraińskich władz w sprawie Bandery, trzeba je zadawać. Co do tej pożyczki, ja osobiście jestem Polsce bardzo wdzięczny za pomoc, ale.. jakoś wątpię, że przeciętny Ukrainiec z niej skorzysta, ale oddawać będzie musiał poprzez kolejne podwyżki cen, jak zawsze..

     Odpowiedz
  6
  7
 6. @ucrainiano:
  proszę nie udawać (u nas się mówi „nie rżnąć głupa”):

  takie wystąpienie amb. Deszczycy na kilkanaście godzin przed wizytą min niemieckiego MSZ Steinmeiera w Warszawie, to klasyczny negocjacyjny „nóż w plecy”.
  Ja jestem zdania, że zaszła tu koordynacja pomiędzy rządami Ukrainy i Niemiec. Kosztem interesów Polski, rzecz jasna,

     Odpowiedz
  6
  3
 7. @ucrainiano:
  proszę nie udawać (u nas się mówi „nie rżnąć głupa”):

  takie wystąpienie amb. Deszczycy na kilkanaście godzin przed wizytą min niemieckiego MSZ Steinmeiera w Warszawie, to klasyczny negocjacyjny „nóż w plecy”.
  Ja jestem zdania, że zaszła tu koordynacja pomiędzy rządami Ukrainy i Niemiec. Kosztem interesów Polski, rzecz jasna,

  A gdyby to powiedział kilka dni później, to „nóż” już byłby nie w plecy? Profesjonalny Ambasador chyba powinien w miarę szybko reagować, a nie sprawdzać kalendarz wizyt Pani Premier i wyczekiwać na odpowiedni moment.

     Odpowiedz
  3
  4
  • @ucrainiano:
   bardzo dziękuję za tę uwagę – przyznaję, że wtedy ten ukraiński nóż byłby wtedy nie w plecy, a w brzuch.
   Właśnie Steinmeier rozpirza Waszczykowskiego w proch: „musicie przyjąć islamistów, bo bęcki” 
   (to znaczy powiedział to „dyplomatycznie”, ale o to chodzi).

   Ale, jak rozumiem, zgadzamy się, że koordynacja polityki Ukrainy i Niemiec wobec Polski ma w tym przypadku miejsce?

      Odpowiedz
   5
   1
 8. Szkoda że nie wiecie że tak naprawdę to my też dostaliśmy 4 mld od ukrainy (równowartość hrywien w przeliczeniu na euro) jako zabezpieczenie tej pożyczki. Więc nie ma znaczenia czy ukraina zamierza to oddać czy nie.

     Odpowiedz
  2
  3
  • Ukraińskie hrywny mają wartość papieru, na którym je wydrukowano, a to różnica

      Odpowiedz
   4
   2
 9. A niby po co ukraiński Ambasador miałby wspierać Niemcy w antypolskiej polityce migracyjnej? Przypuśćmy, że miałby się spełnić opisany przez Pana „szczęśliwy” scenariusz z kolejnym milionem „uchodźców” z Ukrainy, to nie w interesie ukraińskiego Ambasadora chyba byłoby sprzyjanie sprowadzaniu do Polski uchodźców spoza Europy, bo przecież dla tych ukraińskich mogłoby zabraknąć wtedy miejsca. No i dla Ukrainy byłoby dobrze przynajmniej na Zachodzie graniczyć ze stabilnymi i przyjaznymi państwami, a nie sprzyjać tam eskalacji konfliktów wewnętrznych w przyszłości. Myślę, że Pan Deszczyca to rozumie.

     Odpowiedz
  3
  3
  • @ucrainiano
   1. Polacy nie chcą sprowadzenia do Polski islamistów
   2. Polski rząd, jeśli nie chce być zmiecionym w następnych wyborach, nie może ich sprowadzić, i stosuje wobec Niemiec narrację: „my już sprowadziliśmy do Polski 1 milion ukrainskich uchodźców”
   3. Niemcy już nie chcą sprowadzenia do Niemiec islamistów i dlatego rząd Merkel chce ich wepchnąć do innych krajów, w tym Polski
   4. Dementi ambasadora Deszczycy, jakoby Polska przyjęła uchodźców jest
   WBREW interesom Polski=w interesie Niemiec
   5. Banderowcy zawsze współpracowali z Niemcami przeciw Polakom, toteż nic dziwnego, że neobanderowski rząd w Kijowie tę antypolska współpracę z Niemcami kontynuuje.

   To tyle, na tym kończymy wymianę poglądów, bo miejsc na anypolską propagandę jest wiele, ale na moim blogu – nie.

      Odpowiedz
   7
   5
 10. Bo banderowcowi chodzi że ci „uchodźcy” z ukrainy powinni być na garnuszku państawa polskiego

     Odpowiedz
  3
  4
 11. Wiadmo ze emigranći o bo przjedzaja zarobić ale w sumie mozna tez powiedziec ze tez uchodzcy bo tam wojna a co do uchodzców z bliskiego wschodu to oni uciekaja z obozów w Turcji bo najpierw tam uciekli a po 2 tez chca kase od merkel do POLSKI nichca bo tu nie maja tyle kasy co w Niemcech

     Odpowiedz
  0
  0
 12. Te 4 mil.to nagrodą dla banderowców za rzeź wołyńską i kasa na nowe pomniki zboczenicow bandery

     Odpowiedz
  0
  0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


siedem − = 6

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Moje najnowsze wpisy

 

Podatek od prostych pleców, czyli dlaczego PiS likwiduje siłownie?

poniedziałek 19/10/2020
0

Według bankstera (nawróconego na PiS, ale jednak)  mam prawo korzystać z godzin dla seniorów w sklepach. Ja to prawo (jak wiele innych) czniam, bo mi…


Kaczyńskiego "piącha dla rolników", czyli dlaczego barany są głupie

wtorek 13/10/2020
0

  Nie, nie przejęzyczyłem się – to nie jest żadna piątka, a piącha, a poza tym wszystko się zgadza. *** Lubię, kiedy bankster (nawrócony na…


Trzech falsetów, czyli będziecie mieli frajerzy socjalizm

środa 30/09/2020
0

  No proszę. Pobyłem trochę poza blogosferą, zajmując się pożytecznymi (dla mnie i moich bliskich przynajmniej) zajęciami (niektórych z nich rezultaty widać na zdjęciach), po…


Jak Kniaź Nowogrodzki norek bronił

poniedziałek 14/09/2020
0

Kniaź nowogrodzki, jak to u arystokratów nierzadko się zdarza, cierpi. Dokładniej – cierpi dubeltowo: bo raz, że (jadąc klasykiem) za milijony (a choćby te, rodzinie…


Kto okradnie Białoruś?

niedziela 23/08/2020
8

Przepraszam, ale nie mam ochoty na to całe ściemnianie, które jest teraz serwowane Polakom, jak przeżuta przez stare Indianki czicza, wprowadzając  ich w stan ogłupienia na…


Ci wredni Polacy nie chcą umierać na COVIDa!

sobota 08/08/2020
2

Polacy to źli ludzie. I niewdzięczni. Władzuchny kochanej nie słuchają, na tę para-grypę mają, jak niejaki Ewaryst, wywalone, i co najgorsze – umierać nie chcą.…


Zbudujcie Mur Warszawski, a Jarkocin nową stolicą Mazowsza!

piątek 31/07/2020
0

Sejm już w sierpniu może zająć się projektem ustawy autorstwa PiS, który będzie zakładał stworzenie nowego województwa warszawskiego - wynika z nieoficjalnych informacji krążących w…


Habemus para-prezydentam!

środa 29/07/2020
0

12 lipca, w PRL-bis odbyły się para-wybory, po których PKW (Para-Komisja Wyborcza) ogłosiła Polakom para-prezydenta: Habemus para-prezydentam! - czy jakoś tak. Para-wybory poprzedzone były para-kampanią…


Picdemia, maślanka towarzyska, czyli gdzie zniknął Jonny Daniels?

środa 08/07/2020
0

Podobno prawdziwego przyjaciela poznaje się w biedzie. Ja twierdzę, że to fenomenalna zupełnie konstatacja, bo każdy, kto jeszcze nie zobaczył, może dziś, za godzinę, za…


Prezes Kaczyński i jego Kujdy

piątek 03/07/2020
1

Do Prezesa przyszedł Kujda. Kujda Kazimierz. Dla przyjaciół – Ryszard, Dokładniej – TW Ryszard. TW, oznacza trefnie... tfu! Trafnie Wybrany – jak to z przyjaciółmi…