Ambasador Ukrainy wyraża (po swojemu) wdzięczność Polsce i Polakom!


czwartek 21/01/2016
19

Ach, jak miło!

Polityka zagraniczna 3RP święci triumf za triumfem i ta triumfalna passa, zaczęta przez UD/UW, SLD, twórczo rozwinięta przez PO-PSL, kontynuowana jest płynnie przez rząd PiSu.

Wczoraj na przykład triumf odniosła w Brukseli premier Szydło, bajerując niekumate, brukselsko-strasburskie muppety opowieścią o 1 milionie przyjętych przez Polskę ukraińskich uchodźców.

I wszystko byłoby cacy, gdyby nie Andrij Deszczyca, ambasador w 3RP naszego strategicznego partnera (można się śmiać) czyli Ukrainy, a prywatnie zdeklarowany neobanderowiec i druh serdeczny towarzystwa z Gazety Polskiej i okolic, który załatwił za Tuska, Neumanna, Boniego i całą resztę brudną robotę, polegającą na dokopaniu premier Szydło, która próbowała w Strasburgu wywinąć się z zarzutu „niewspólnotowości”, a nawet „nieeuropejskości” swojego rządu.

Pożyczenie na wieczne nieoddanie skompromitowanemu i mającemu szczątkowe poparcie rządowi Jaceniuka 4 miliardów złotych, fundowanie neobanderowskim aktywistom stypendiów, leczenie herojów z tzw. batalionów ochotniczych nie wystarczyło, żeby neobanderowiec Deszczyca skorzystał z okazji, by siedzi cicho.

Wręcz przeciwnie – skorzystał z okazji, żeby głośno wywalić kawę na ławę i jest po zawodach:

Pani premier mówiła o uchodźcach z Ukrainy, ale nie ma uchodźców z Ukrainy w Polsce. Chodzi o osoby, które przyjeżdżają i przebywają tutaj legalnie, pracują, studiują, płacą podatki i do pewnego stopnia przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki. Oni nie są uchodźcami, nie dostali takiego statusu i w związku z tym nie dostają żadnej pomocy socjalnej – podkreślił Deszczyca.*

No zupełnie, jakby instrukcje z Berlina dostawał, a tak się przypadkowo złożyło, że zebrało mu się na szczerość w przeddzień wizyty szefa niemieckiego MSZ w Warszawie :-)

A to między innymi właśnie tych 4 miliardów brakuje, żeby PiS mógł spełnić to, co obiecali w swych kampaniach wyborczych prezydent Duda i premier Szydło:

- obniżenie od 1 stycznia 2016 wieku emerytalnego (nie dało rady – dlaczego nie, poseł Kraczkowski  tłumaczy tutaj:**)

- wprowadzenie od 1 stycznia 2016 dodatku 500 zł na dziecko (ma być od 1 kwietnia, ale pewne jest tylko to, że kiedyś wszyscy umrzemy).

Bo o najważniejszym, czyli o szybkim podniesieniu kwoty wolnej od podatku Polacy mogą zapomnieć:
jeśli PiS ją podniesie przed następnymi wyborami, to będzie dobrze.

Ale na szczęście nic straconego:

ropa na giełdach spadła do 27 zielonych za baryłkę, budżet Rosji się chwieje, zatem Putinowi nie pozostaje nic innego, niż co?

Tak jest – macie Państwo rację: nie pozostaje mu nic innego, jak komuś przylać.

A że najbliżej pod ręką ma Ukrainę, to możemy jeszcze ten brakujący milion ukraińskich uchodźców nadrobić, nawet z nawiązką.

Uff… co za szczęście!

————–

*http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ambasador-Ukrainy-odpowiada-na-slowa-premier-Beacie-Szydlo-w-PE-Ukraincy-w-Polsce-to-nie-sa-uchodzcy,wid,18115223,wiadomosc.html?ticaid=116559

**http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nizszy-wiek-emerytalny-od-kiedy,126,0,2001022.html?src01=6a4c8


Komentarze 19 Dodaj komentarz

 
 1. Pingback: Ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski | Banderowska „wdzięczność” ambasadora Ukrainy

 2. Pan Andrij Deszczycia (nie Deszczyca, panie autorze) ma rację – tyle że to głównie kwestia terminologii: „uchodźcy” zaproszeni przez panią Merkel i ukraińscy „uchodźcy” w Polsce to w zdecydowanej większości migranci ekonomiczni, uchodźcy przed biedą. Niezależnie od tego, jak ich nazwiemy, istnieją, czemu pan ambasador nie zaprzecza.

     Odpowiedz
  4
  7
 3. @trycykl

  1. w polskich mediach występuje wariant pisowni Deszczyca, a jak się ambasadorowi nie podoba, to niech we wspomnianych mediach protesty składa.
  2. wytrącenie koronnego argumentu premier Szydło w kwestii „uchodźców” w przeddzień wizyty w Warszawie szefa niemieckiego MSZ to jawna dywersja – czy uzgodniona z Berlinem, to się kiedyś okaże.

     Odpowiedz
  7
  4
 4. @Pawlof
  Bez względu na to, do kogo ten komentarz jest skierowany, na moim blogu bluzgów nie toleruję, dlatego tego „chama” usuwam, a Pański komentarz ku przestrodze- edytuję po swojemu.:-D

     Odpowiedz
  4
  2
 5. A co złego w tym, że Ambasador powiedział, ilu naprawdę jest osób z Ukrainy ze statusem uchodźcy? Gdyby Premier w UK albo Niemczech powiedział, że tam są miliony uchodźców z Polski, to żaden polski polityk nie miałby prawa go poprawić? Oczywiście jeżeli Polacy mają do Ambasadora Ukrainy pytania w sprawie udzielonej pożyczki lub polityki ukraińskich władz w sprawie Bandery, trzeba je zadawać. Co do tej pożyczki, ja osobiście jestem Polsce bardzo wdzięczny za pomoc, ale.. jakoś wątpię, że przeciętny Ukrainiec z niej skorzysta, ale oddawać będzie musiał poprzez kolejne podwyżki cen, jak zawsze..

     Odpowiedz
  6
  7
 6. @ucrainiano:
  proszę nie udawać (u nas się mówi „nie rżnąć głupa”):

  takie wystąpienie amb. Deszczycy na kilkanaście godzin przed wizytą min niemieckiego MSZ Steinmeiera w Warszawie, to klasyczny negocjacyjny „nóż w plecy”.
  Ja jestem zdania, że zaszła tu koordynacja pomiędzy rządami Ukrainy i Niemiec. Kosztem interesów Polski, rzecz jasna,

     Odpowiedz
  6
  3
 7. @ucrainiano:
  proszę nie udawać (u nas się mówi „nie rżnąć głupa”):

  takie wystąpienie amb. Deszczycy na kilkanaście godzin przed wizytą min niemieckiego MSZ Steinmeiera w Warszawie, to klasyczny negocjacyjny „nóż w plecy”.
  Ja jestem zdania, że zaszła tu koordynacja pomiędzy rządami Ukrainy i Niemiec. Kosztem interesów Polski, rzecz jasna,

  A gdyby to powiedział kilka dni później, to „nóż” już byłby nie w plecy? Profesjonalny Ambasador chyba powinien w miarę szybko reagować, a nie sprawdzać kalendarz wizyt Pani Premier i wyczekiwać na odpowiedni moment.

     Odpowiedz
  3
  4
  • @ucrainiano:
   bardzo dziękuję za tę uwagę – przyznaję, że wtedy ten ukraiński nóż byłby wtedy nie w plecy, a w brzuch.
   Właśnie Steinmeier rozpirza Waszczykowskiego w proch: „musicie przyjąć islamistów, bo bęcki” 
   (to znaczy powiedział to „dyplomatycznie”, ale o to chodzi).

   Ale, jak rozumiem, zgadzamy się, że koordynacja polityki Ukrainy i Niemiec wobec Polski ma w tym przypadku miejsce?

      Odpowiedz
   5
   1
 8. Szkoda że nie wiecie że tak naprawdę to my też dostaliśmy 4 mld od ukrainy (równowartość hrywien w przeliczeniu na euro) jako zabezpieczenie tej pożyczki. Więc nie ma znaczenia czy ukraina zamierza to oddać czy nie.

     Odpowiedz
  2
  3
  • Ukraińskie hrywny mają wartość papieru, na którym je wydrukowano, a to różnica

      Odpowiedz
   4
   2
 9. A niby po co ukraiński Ambasador miałby wspierać Niemcy w antypolskiej polityce migracyjnej? Przypuśćmy, że miałby się spełnić opisany przez Pana „szczęśliwy” scenariusz z kolejnym milionem „uchodźców” z Ukrainy, to nie w interesie ukraińskiego Ambasadora chyba byłoby sprzyjanie sprowadzaniu do Polski uchodźców spoza Europy, bo przecież dla tych ukraińskich mogłoby zabraknąć wtedy miejsca. No i dla Ukrainy byłoby dobrze przynajmniej na Zachodzie graniczyć ze stabilnymi i przyjaznymi państwami, a nie sprzyjać tam eskalacji konfliktów wewnętrznych w przyszłości. Myślę, że Pan Deszczyca to rozumie.

     Odpowiedz
  3
  3
  • @ucrainiano
   1. Polacy nie chcą sprowadzenia do Polski islamistów
   2. Polski rząd, jeśli nie chce być zmiecionym w następnych wyborach, nie może ich sprowadzić, i stosuje wobec Niemiec narrację: „my już sprowadziliśmy do Polski 1 milion ukrainskich uchodźców”
   3. Niemcy już nie chcą sprowadzenia do Niemiec islamistów i dlatego rząd Merkel chce ich wepchnąć do innych krajów, w tym Polski
   4. Dementi ambasadora Deszczycy, jakoby Polska przyjęła uchodźców jest
   WBREW interesom Polski=w interesie Niemiec
   5. Banderowcy zawsze współpracowali z Niemcami przeciw Polakom, toteż nic dziwnego, że neobanderowski rząd w Kijowie tę antypolska współpracę z Niemcami kontynuuje.

   To tyle, na tym kończymy wymianę poglądów, bo miejsc na anypolską propagandę jest wiele, ale na moim blogu – nie.

      Odpowiedz
   7
   5
 10. Bo banderowcowi chodzi że ci „uchodźcy” z ukrainy powinni być na garnuszku państawa polskiego

     Odpowiedz
  3
  4
 11. Wiadmo ze emigranći o bo przjedzaja zarobić ale w sumie mozna tez powiedziec ze tez uchodzcy bo tam wojna a co do uchodzców z bliskiego wschodu to oni uciekaja z obozów w Turcji bo najpierw tam uciekli a po 2 tez chca kase od merkel do POLSKI nichca bo tu nie maja tyle kasy co w Niemcech

     Odpowiedz
  0
  0
 12. Te 4 mil.to nagrodą dla banderowców za rzeź wołyńską i kasa na nowe pomniki zboczenicow bandery

     Odpowiedz
  0
  0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


− 1 = pięć

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Moje najnowsze wpisy

 

Kto ma ministra w rodzinie – ten z głodu nie zginie!

niedziela 17/05/2020
0

Co, że w oryginale jest ksiądz, a nie minister? No i co z tego - minister to taka odmiana ministranta, to i też pasuje, tym…


Mamy pieredyszkę – i to jaką!

niedziela 10/05/2020
0

Wyszło na moje – pieredyszka trwa, i trwa mać!  (to nie ja, to Pawlak). I nie żadne, marne 7 czy 14 dni, a minimum miesiąc!…


Zarządzanie pieredyszką, czyli luzowanie wyborcze

wtorek 05/05/2020
0

Konsekwentnie od tygodni informuję szanownych Czytelników, że mam na tę hucpę, zwaną koronawirusem wywalone, i to wywalenie nie tylko nie ustępuje, ale z każdym kolejnym…


Posłowie PiSu piszą po prośbie do Ateusza Morawieckiego

sobota 18/04/2020
1

Na stare lata przyszło mi za trend settera robić: najpierw, po deklaracji  mania wywalone na koronawirusa, zostałem poparty przez Prezesa Kaczyńskiego i najpotężniejszego człowieka świata,…


Zamaskowanie, czyli humbug pod przykryciem

sobota 18/04/2020
0

Tak wrednie zmanipulowanych świąt Wielkiej Nocy, to nawet za komuny nie pamiętam, bo nikt mi nie wmówi, że wpuszczenie 150 ludzi do hipermarketu Auchan i…


5 minus, czyli dziś w kościele jest łapanka

piątek 10/04/2020
0

To są zdjęcia autobusu miejskiego w stolicy. A na nim – informacja, że do tego autobusu może wejść 19 osób, No taki limit, a limit…


Wyborcza, pocztowa majówka, czyli kiedy Prezes był na poczcie?

piątek 03/04/2020
1

Ja, odkąd najpotężniejszy człowiek świata, czyli prezydent USA Donald Trump zadeklarował, że podobnie jak Ewaryst Fedorowicz (kolejność prawidłowa), ma na koronawirusa wywalone, nie muszę się…


Zarządzanie strachem, czyli nie jestem sam!

poniedziałek 23/03/2020
2

17 marca opublikowałem tekst pt Zarządzanie strachem, czyli Włochów wina!, w którym poinformowałem, że na koronawirusa mam, cytuję - wywalone. Dlaczego mam – wyjaśniłem, po…


Zarządzanie strachem, czyli Włochów wina!

wtorek 17/03/2020
2

Z zainteresowaniem obserwuję zakwitającą mi na balkonie na różowo brzoskwinię. To miłe zajęcie. Na koronawirusa mam, jak to dzisiejsza młodzież określa, wywalone (eufemizm), bo wiem,…


Ober-zdrajca Bierut nie ma już na Powązkach grobowca!

niedziela 08/03/2020
1

3,5 roku temu (dokładnie 29 sierpnia 2016), na pisowskim do ostatniej kropki blogowisku, opublikowałem tekst pod śmierdzącym na kilometr ruską prowokacją i onucą tytułem „Pogrzeb…