Szaleństwa komunistycznych władców Chin


sobota 29/09/2018
11

Dziś [29.09.2018] przeczytałam w portalu Niezależna.pl wpis Tomasza Terlikowskiego „Pożyteczni idioci z Watykanu”:

„Stolica Apostolska podpisała skandaliczne z punktu widzenia nie tylko polityki, ale nawet doktryny wiary porozumienie z Chinami, w którego ramach zgodziła się uznać siedmiu biskupów mianowanych wcześniej przez komunistyczne władze.” {TUTAJ}.

Praktycznie zgodziła się ona oddać prawo mianowania biskupów w ręce chińskich komunistów.  Tak się złożyło, iż tego samego dnia znalazłam w najnowszym numerze miesięcznika „Historia Do Rzeczy” [nr 10/2018] wywiad Piotra Włoczyka z Torbjornem Faerovikiem „Wielki skok w przepaść”.  Ten tekst zaczynał się od słów: „Utopijne pomysły  na unowocześnienie Chin doprowadziły do klęsko głodu o biblijnych rozmiarach.  Chory eksperyment Mao mógł kosztować życie nawet 45 milionów ludzi”.  Czytamy w nim m.in: „W najbardziej dotkniętych głodem regionach Chin niektórzy doprowadzeni do granicy ludzie uciekali sie do kanibalizmu.  Rodzice oddawali swoje zmarłe dzieci sąsiadom, a w zamian zabierali trupy ich potomstwa.  W ten sposób nie musieli jeść własnych dzieci.”.

Ta bezprecedensowa w historii Chin katastrofa miała miejsce w latach 1958 – 1961 i była skutkiem tego, że Mao pragnął na siłę dorównać Związkowi Sowieckiemu w uprzemysłowieniu kraju.  Oderwał więc miliony chłopów od pracy na roli i skierował do prac typu: wytop stali w dymarkach czy też budowa bezużytecznych kanałów [po kilkanaście godzin dziennie].  W efekcie rolnictwo upadło i przyszedł głód.  Jak mówi Faerovik: „W roku 1960 Chiny były kompletnie zrujnowane”.  Potem Mao wycofał się na krótko, ale:

” W niedługim czasie Mao zaczął walczyć o powrót do władzy.  Był to właśnie główny powód rewolucji kulturalnej, którą rozpoczął w 1966 roku.  Dzięki niej chciał się pozbyć przeciwników politycznych.  Rozpoczął się kolejny szaleńczy okres.”.

Torbjorn Faerovik to norweski historyk, autor książki „Mao. Cesarstwo cierpienia”, która ukazała się tydzień temu w Polsce nakładem wydawnictwa Prószyński i Ska..  W dzisiejszym numerze „PlusMinus” jest jej spory fragment opisujący straszliwe losy więźniów chińskich obozów koncentracyjnych epoki Mao.

Informacje podane przez Faerovika nie były dla mnie nowością.  Prawie 9 lat temu, w listopadzie 2009 roku napisałam tekst „Azjatycki komunizm” {TUTAJ}.  Stwierdziłam w nim:

„Wszyscy głoszą ostateczny triumf kapitalizmu i demokracji typu zachodniego.  Gdy jednak spojrzymy na Azję, przekonamy się, że nie jest to prawda.
Głównym ośrodkiem komunizmu są tam oczywiście Chiny.  Ogólnie podziwiane są sukcesy gospodarcze Chin w ostatnim trzydziestoleciu, ale mało kto uświadamia sobie, że są to triumfy kraju rządzonego przez partię komunistyczną, która nigdy nie odcięła sie od swoich korzeni i nie pozwala nawet wspominać o swoich zbrodniach.  Na  placu Tien An Men w Pekinie nadal wisi portret Mao Tse Tunga, największego zbrodniarza w dziejach ludzkości.  Za jego rządów wymordowano w Chinach 2-3 razy więcej ludzi, niż za rządów Stalina w Rosji, zaś Hitler przy nim to drobny kryminalista.
Często twierdzi się, że Chiny po śmierci Mao „zliberalizowały się”.  To prawda, że terror zelżał, umożliwiono rozwój gospodarczy i nastąpiło otwarcie na świat.  Istota ustroju, czyli wszechwładza biurokracji partyjnej i bezpieki pozostała jednak bez większych zmian.”.

W lutym 2010 opublikowałam tekst „Niedoceniany zbrodniarz  – Mao Tse Tung” {TUTAJ}  Pisałam:

„ Gdyby zapytać przeciętnego Polaka: Kto był największym zbrodniarzem w historii ludzkości?, to wymieniłby on  zapewne Hitlera.  Niektórzy wspomnieliby o Stalinie lub Leninie, a osoby bardziej obeznane z historią przypomniałyby może Czyngiz chana, Tamerlana, względnie Attylę, wodza Hunów.  Mogę się jednak założyć, iż nikt nie wspomniałby słowem o Mao Tse Tungu /Mao Zedongu/, komunistycznym dyktatorze Chin w latach 1949-1976.
A jednak to właśnie w czasie jego rządów wymordowano najwięcej ludzi.  „Czarna księga komunizmu”  ocenia ogólną liczbę ofiar tego ustroju na około 100 milionów, z czego 65 milionów to ofiary reżimu Mao.  Do tego można doliczyć 4 miliony tych, którzy zginęli w Korei Płn. i pol-potowskiej Kambodży /tamtejsi władcy byli popierani przez Chiny/.  Dla porównania liczba ofiar hitleryzmu to ok. 25 milionów, a stalinizmu 20-30 milionów.  Widać stąd jasno, że Mao Tse Tung jest odpowiedzialny za znacznie więcej zbrodni niż Stalin i Hitler łącznie.
Co więcej liczba podana przez „Czarną księgę komunizmu”  może być nawet zaniżona.  Liczbę zmarłych z głodu w ciagu czterech lat tak zwanego „wielkiego skoku” w latach 60-tych ocenia się na ok. 35 milionów, a przecież wojna domowa i rewolucja kulturalna wcale nie były mniej krwawe. (…)
Zdumiewająca jest powszechna zmowa milczenia na ten temat.  Nawet rzetelne opracowania dotyczące zbrodni komunistycznych wspominają o Chinach raczej półgębkiem.”.

Szaleństwa chińskich komunistów wcale nie skończyły się wraz z epoką Mao.  Równolegle z gospodarczą liberalizacją wprowadzono „politykę jednego dziecka w rodzinie”.  Doprowadziła ona do ok pół miliarda przymusowych najczęściej aborcji.  Wycofano się z niej ostatecznie dopiero w bieżącym roku, po ok. 38 latach, w obliczu kryzysu demograficznego.  Teraz władze chińskie wymyśliły coś nowego.  Opisałam to w notce „Przyszłość Chińczyków – System Oceny Obywateli” {TUTAJ}:

„Do 2020 roku każdy z ponad miliarda chińskich obywateli zostanie objęty systemem ocen i stanie się to na niespotykaną dotychczas skalę. Chiński rząd pracuje bowiem nad Systemem Zaufania Społecznego. Nikt się nie wymiga. Ani człowiek, ani instytucja. Uczestnictwo w tworzonym programie jest obowiązkowe. Nikt i nic nie ukryje się w czeluściach internetu, bo ten już jest ściśle monitorowany. Jakby tego było mało, chiński rząd pracuje nad zmianami w przepisach, dzięki którym jakikolwiek ruch internetowy będzie ściśle powiązany z tożsamością konkretnej osoby. Permanentna inwigilacja? Tak. [patrz także {TUTAJ}].

Nie wiemy jeszcze do jakich katastrof doprowadzi ten nowy pomysł.  W każdym razie – Stolica Apostolska przejawia daleko idącą naiwność.


Komentarze 11 Dodaj komentarz

 
 1. Cóż, nie będą pamiętać historycznych „excesów” tow. MAO. Takimi czasami żyjemy. Albo historią na opak…

  Ukłony.

     Odpowiedz
  4
  4
 2. We offer Programming Assignment help and writing services in every possible location of Australia.Our tutors have quite a firm grasp of the management concepts, framework, and methodologies.

     Odpowiedz
  0
  0
 3. Writing papers isn’t easy work. So, I know how to make it easier. I found one service that is called master homework helper. This service helps me with writing all my papers and does it very well! Provide our service in all Australia.

     Odpowiedz
  0
  0
 4. At AustraliaAssignmentHelp.com group is keep working with best and high-qualified nursing task paper thoughts. Top specialists of our group have to learn in different scholastic orders and these territories English, financial aspects, history, the board, IT, law, expressions, nursing, friendliness, and so on. So understudies can without much of a stretch get nursing assignment help Sydney and keep giving today.

     Odpowiedz
  0
  0
 5. Academic translation service is required for students who want to nomadic for higher studies and the companies that want to develop their business into the global market. Then Singapore translators provide the best translation services in Singapore. We provide reliable services at affordable price.

     Odpowiedz
  0
  0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


7 × pięć =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Moje najnowsze wpisy

 

Maseczki, czyli amulet przeciw złemu Mzimu

środa 27/05/2020
0

Dzisiaj [27.05.2020] ogłoszono czwarty etap znoszenia obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią.  Obejmuje on m.in.: "Od 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej…


Jak dobrze pójdzie, to pojutrze Amerykanie wrócą w Kosmos

poniedziałek 25/05/2020
1

Na 27.05.2020 wyznaczono bowiem start amerykańskiego statku kosmicznego SpaceX z dwójką astronautów na pokładzie.  Na portalu Urania.edu.pl ukazał się tekst opracowany przez: Rafała Grabiańskiego na…


Czyżby powrót "seryjnego samobójcy"?

niedziela 24/05/2020
2

W nocy z piątku na sobotę, 16 na 17 kwietnia 2020 zmarła Ewa Żarska, dziennikarka Polsatu.  Okoliczności jej śmierci bardzo przypominały działalność słynnego "seryjnego samobójcy"…


Modli się pod figurą, a ma diabła za skórą

czwartek 21/05/2020
2

Wczoraj [20.05.2020] obejrzałam w TVP film Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" o skandalu pedofilskim w Trójmieście.  Bardziej nawet niż sam film poruszyły mnie wypowiedzi…


Poważne przestrogi

środa 20/05/2020
0

Dzisiaj [20.05.2020] w portalu TVP Info ukazał się artykuł Samuela Pereiry "Andrzej Duda na prostej drodze do przegranej".  Autor stwierdza m.in.: "nie da się jednak…


Metoda shitstormów,

poniedziałek 18/05/2020
5

czyli po polsku - gównoburz.  Jest ona z upodobaniem stosowana przez Antypis.  Gdy tylko zbliża się jakieś wydarzenie ważne dla patriotycznie nastawionych Polaków - Antypis…


Kandydaci z łapanki

sobota 16/05/2020
0

Najciekawszym wydarzeniem wczorajszego dnia [15.05.2020] było zastąpienie Małgorzaty Kidawy Błońskiej przez Rafała Trzaskowskiego [prezydenta Warszawy].  Został on nowym kandydatem Koalicji Obywatelskiej [w istocie - PO]…


Pęka jednolity front Antypisu

środa 13/05/2020
9

Było to widać, gdy na konferencji prasowej w dniu 7 maja 2020 Włodzimierz Czarzasty, wódz Lewicy, oskarżył PO o fiasko rozmów z Gowinem, stwierdzając: "Po…


Kiedy skończy się cierpliwość?

poniedziałek 11/05/2020
6

Ograniczenia sanitarne w związku z pandemią koronawirusa zostały przyjęte przez polskie społeczeństwo ze zrozumieniem.  Widoczna była zresztą ich skuteczność.  To jednak zaczyna się powoli zmieniać. …


Rola Jarosława Gowina

sobota 09/05/2020
7

Przedwczoraj [7.05.2020] bloger UPARTY napisał {TUTAJ(link is external)}: "Moim zdaniem w końcu pewnie dojdzie do przedterminowych wyborów parlamentarnych, bo bez stabilnej większości sejmowej będzie bardzo…