Rasizm antyrasistów


niedziela 14/06/2020
7

Nie jest to właściwie nic nowego.  Zwłaszcza lewicowy antysemityzm sięgający czasów Oświecenia ma długą historię.  Opisał ją bardzo dobrze Grzegorz Górny w swym artykule „Lewicowy antysemityzm” z 2003 roku {TUTAJ(link is external)}.  Obecnie jednak mamy coś jeszcze.  Oto tak zwani antyrasiści wykorzystali oburzenie wywołane przez zabicie czarnego zatrzymanego przez białego policjanta w Minneapolis do ataku na białych oraz na całą cywilizację białego człowieka.  Różne organizacje w rodzaju Antify już od dwudziestu dni podsycają zamieszki w USA oraz w Zachodniej Europie.  Wczoraj [13.06.2020] doszło do starć w Londynie i  w Paryżu, a dziś w Nowym Jorku.  Czytamy:

„Rasowe zamieszki w Paryżu. Część uczestników skandowała „Śmierć białym!” i „Brudni Żydzi!”
Marek Gładysz
Wczoraj, 13 czerwca (19:20)
Rasowe zamieszki wybuchły w centrum Paryża. Członkowie organizacji zrzeszających osoby ciemnoskóre i skrajnie lewicowych bojówek zaatakowali funkcjonariuszy kamieniami i butelkami. Szturmowe oddziały policji odpowiedziały gazem łzawiącym i granatami hukowymi.”. (…)
Policjantów obrzucali kamieniami i butelkami również członkowie skrajnie lewicowych organizacji. Tłumaczyli, że wstydzą się, iż są biali, bo – ich zdaniem – mają z tego powodu więcej przywilejów niż ich ciemnoskórzy koledzy.
Jednocześnie działacze francuskiej skrajnej prawicy wywiesili na dachu jednej z kamienic przy Placu Republiki wielki transparent z napisem: „Żądamy sprawiedliwości dla ofiar rasizmu skierowanego przeciwko białym!” {TUTAJ(link is external)].

„Tysiące osób demonstrują w Londynie. Policja wzywa, by unikać zgromadzeń
Opracowanie:
Adam Zygiel
Wczoraj, 13 czerwca (17:39)
Tysiące osób – zwolenników ruchu Black Lives Matter oraz kontrmanifestantów chroniących pomniki związane z brytyjską historią – zebrały się w sobotę w centrum Londynu pomimo wezwań władz i policji, by unikać zgromadzeń. (…) Mimo tych środków nie udało uniknąć konfrontacji. Na Trafalgar Square policja rozdzieliła dwie około 100-sobowe grupy. Z kolei na Parliament Square, gdzie kontrdemonstranci i kibice piłkarscy bronią przed dewastacją pomnika byłego premiera Winstona Churchilla, w kierunku policji rzucane były różne przedmioty. Podobny patrol ustawiony został przed The Cenotaph – monumentem upamiętniającym poległych w czasie obu wojen światowych. W czasie demonstracji w poprzedni weekend na cokole pomnika Churchilla dwukrotnie wymalowano sprayem napisy, a także próbowano podpalić brytyjską flagę na The Cenotaph. (…) Trwające już drugi weekend w różnych miastach Wielkiej Brytanii demonstracje były na początku reakcją na śmierć podczas policyjnego zatrzymania w USA Afroamerykanina George’a Floyda, ale z czasem głównym żądaniem demonstrantów stało się to, by Wielka Brytania skonfrontowała się z własną historią. W poprzednią niedzielę tłum obalił w Bristolu pomnik zasłużonego dla miasta kupca, handlarza niewolników, posła i filantropa Edwarda Colstona.
W prawie 200 demonstracjach Black Lives Matter w zeszły weekend – które odbywały się mimo zakazu zgromadzeń z powodu epidemii koronawirusa – wzięło udział w całym kraju ok. 155 tys. osób. Aresztowano podczas nich ponad 130 osób, a obrażenia odniosło 62 policjantów.” {TUTAJ(link is external)}.

Dziś w Nowym Jorku:

„Nowy Jork: Nie ustają demonstracje przeciw brutalności policji. „Nie ma sprawiedliwości, nie ma snu”
Opracowanie:
Malwina Zaborowska
Dzisiaj, 14 czerwca (09:51)
W Nowym Jorku nieprzerwanie trwają demonstracje przeciw brutalności policji i nierówności rasowej. Mimo zapowiedzi reform, a także wezwania gubernatora Andrew Cuomo, by przedstawić projekt dodatkowych zmian i zakończyć protesty, na ulice miasta znowu wyległy tłumy. (…)
Manifestacje odbyły się od Harlemu, przez centrum Manhattanu, po Brooklyn. Lokalne media szacują, że we wszystkich pięciu dzielnicach miasta protesty przyciągnęły w sumie kilkadziesiąt tysięcy ludzi, najwięcej od „eksplozji gniewu” po brutalnym zabiciu 25 maja przez białego policjanta w Minneapolis czarnoskórego George’a Floyda.
Ruch niezadowolenia przebiegający m.in. pod hasłem Black Lives Matter (Życie Afroamerykanów ma znaczenie) zasilili w zorganizowany sposób Azjaci. Przybyli na Washington Square Park z planszami, na których widniały napisy solidaryzujące się z czarnoskórymi, takie jak np. „Asians4BlackLives” (Azjaci za Afroamerykanami).
Niektóre protesty zaczęły się zaraz po wschodzie słońca. Koncentrowały się na obszarach zamieszkanych głównie przez białych. (…)
Na Manhattanie manifestacje odbyły się m.in. w uczęszczanych licznie miejscach, jak Union Square czy Columbus Circle. Ludzie przybyli też pod główną siedzibę nowojorskiej policji (NYPD) w południowej części dzielnicy.
Setki protestujących zgromadziło się na Grand Army Plaza w pobliżu Łuku Pamięci Żołnierzy i Marynarzy (Soldiers’ and Sailors’ Arch) na Brooklynie. Monument jest poświęcony obrońcom Unii podczas wojny secesyjnej (1861-1865). W ostatnich dniach demonstranci w różnych amerykańskich miastach podjęli akcję niszczenia pomników żołnierzy Konfederacji pragnącej utrzymania niewolnictwa.” {TUTAJ(link is external)}.

Skierowany przeciw białym rasizm jest otwarcie popierany przez niektóre instytucje, takie jak brytyjska BBC.  „Ogłosiła ona nabór na płatny staż. Oferta BBC skierowana jest jednak wyłącznie do osób innego koloru skóry niż biały. Białych wyłączono także z antyrasistowskich warsztatów organizowanych przez francuską lewicową federację związków zawodowych Solidaires.” {TUTAJ(link is external)}.  Ten rodzaj dyskryminacji zaczyna już wywoływać protesty.  Oto wypowiedź francuskiego filozofa Alaina Finkielkrauta:

„Pojęcie „białego przywileju” jest rodzajem antyrasizmu, a ten jest „komunizmem XXI wieku” – uważa francuski filozof Alain Finkielkraut, dla którego uzasadnione emocje, które nastąpiły po śmierci George’a Floyda w USA, zmieniły się w szaleństwo.
„Wstyd za bycie białym zastąpił burżuazyjne wyrzuty sumienia” – mówi Finkielkraut w wywiadzie dla czwartkowego dziennika „Le Figaro”. (…) Finkielkraut antyrasizm nazywa „komunizmem XXI wieku”, który oskarża cywilizację Zachodu o całe zło świata: niewolnictwo, kolonializm, seksizm i homofobię.
Tymczasem antyrasizm nie jest już – zdaniem filozofa – obroną godności ludzkiej, ale nową ideologią, wizją świata, w której nie ma ani handlu niewolnikami, ani arabsko-muzułmańskiego antysemityzmu, obecnego wśród części czarnej społeczności amerykańskiej, ani demonstracji chińskich i wietnamskich w Paryżu przeciwko obelgom i napadom ze strony czarnoskórych czy imigranckich środowisk.
Tak rozumiany antyrasizm „jest najbardziej przerażającą i groteskową patologią naszych czasów” – mówi Finkielkraut, wskazując, że ideologia ta domaga się „wymazania” obecności białych, których cywilizacja jest kwestionowana i oskarżana o całe zło świata.” {TUTAJ(link is external)}


Komentarze 7 Dodaj komentarz

 
 1. As reported By Dissertation Writing Services, Atlanta called for protesters by police on Friday and the fatal killing of a black man in a local fast-food restaurant on Friday. The consequences of the shooting were immediate, including the dismissal of the city’s chief of police and fires that ended in Wendy’s death.

     Odpowiedz
  0
  0
 2. I’d like to find out more? I’d like to find out some additional information. 토토 if the win rate is high, it’s okay. A good probability is a high odds.

     Odpowiedz
  0
  0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


8 − = pięć

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Moje najnowsze wpisy

 

Wyborczy maraton wreszcie się zakończył - potrzebny odwyk

poniedziałek 03/08/2020
5

od kampanii wyborczych.  Dzisiaj [3.08.2020]  Sąd Najwyższy uznał ważność wyboru Andrzeja Dudy na prezydenta Polski.  Czytamy {TUTAJ(link is external)}: "Wybory prezydenckie z lipca br. są…


Sezon ogórkowy, czyli bicie piany

czwartek 30/07/2020
4

No cóż, gorączka wyborcza już ustąpiła.  Wszyscy czekają jeszcze na 3 sierpnia, kiedy to Sąd Najwyższy ma potwierdzić ważność wyborów prezydenckich.  Jak na razie -…


Hagia Sophia meczetem, czyli potęga islamu

sobota 25/07/2020
3

Wczorajszy dzień, 24 lipca 2020, był jednym z najważniejszych dni XXI wieku.  Oto, jak donosi "Wprost": "Od piątku 24 lipca świątynia Hagia Sophia w Stambule została…


To już 11 lat... Uzupełniam też poprzednią notkę

środa 22/07/2020
3

Dokładnie 11 lat temu, 22 lipca 2009 roku opublikowałam pierwszy wpis na moim blogu.  Przez pierwsze 8 lat pisałam codziennie, potem raczej - co drugi…


Szczyt niezgody

poniedziałek 20/07/2020
2

Jesteśmy świadkami osobliwego widowiska.  Już czwarty dzień od piątku 17 lipca 2020 trwa szczyt Unii Europejskiej poświęcony budżetowi UE oraz tzw, Funduszowi Odbudowy [po pandemii]. …


Czyżby "Nowa Solidarność"?

sobota 18/07/2020
2

Wczoraj [17.07.2020] w Gdyni odbył się wiec zwołany przez Rafała Trzaskowskiego, byłego kandydata na prezydenta Polski.  Jak donosi Salon24.pl : "-Podejmuję się stworzenia nowego ruchu…


KGB i poczucie humoru

czwartek 16/07/2020
4

Rosyjskie służby, a  w szczególności KGB podejrzewane są o wiele zbrodni oraz złowieszczych intryg.  O ile jednak wiem, nikt nigdy nie podejrzewał ich o posiadanie…


Nowy most w Genui

środa 15/07/2020
4

Sądzę, że większość  Czytelników mojego bloga pamięta jeszcze katastrofę z sierpnia 2018 roku.  Zawalił się wtedy most i wiadukt w Genui, tzw most Morandiego [od…


Następne emocje - za oceanem

poniedziałek 13/07/2020
2

Mamy już wyniki z 99,97% komisji wyborczych i jest jasne, że wybory wygrał Andrzej Duda {TUTAJ(link is external)}.  Muszą one jeszcze zostać zatwierdzone przez Sąd…


TYLKO DUDA!!!

piątek 10/07/2020
3

Nadaje się do tego, by być prezydentem Polski.  Udowodnił to w czasie swojej pierwszej kadencji, podczas której sytuacja w naszym kraju wyraźnie się poprawiła.  Jego…