Izrael i V4 – co „przykryły” awantury totalnej opozycji?


piątek 21/07/2017
3

W normalnych warunkach to wydarzenie byłoby sensacją tygodnia.  W środę, 19.07.2017, odbyło się w Budapeszcie spotkanie szefów rządów Grupy Wyszehradzkiej i premiera Izraela, Benjamina Netanjahu.  Portal Niezalezna.pl tak o tym pisał {TUTAJ(link is external)}:

„Utworzenie dwóch grup roboczych: ds. walki z terroryzmem oraz wspierania współpracy technologicznej zapowiedzieli szefowie rządów państw V4 i premier Izraela Benjamin Netanjahu na spotkaniu w Budapeszcie, w którym wzięła również udział premier Beata Szydło.
„Premier Netanjahu wysunął propozycję, by utworzyć wspólną grupę roboczą ds. walki z terroryzmem. Przyjęliśmy ją” – poinformował gospodarz spotkania, premier Węgier Viktor Orban na wspólnej konferencji prasowej pięciorga premierów, w tym premier Szydło.
Dodał, że Netanjahu wystąpił też z postulatem utworzenia grupy roboczej ds. wspierania współpracy technologicznej. ”Szczegóły wypracujemy” – zapowiedział Orban.
Podkreślił, że tematem rozmów premierów V4 z Netanjahu były też stosunki Unii Europejskiej z Izraelem. ”Stanowisko węgierskie było takie, że Unia Europejska powinna docenić wysiłki, które podejmuje Izrael na rzecz stabilizacji sytuacji w regionie i które leżą nie tylko w interesie Izraela, ale i Europy, bo chronią nas przed coraz to nowymi inwazjami migrantów” – oznajmił Orban.
Dodał, że uczestnicy spotkania, analizując stosunki UE i Izraela, stwierdzili też, że ”nie są one wystarczająco racjonalne”. „Chcielibyśmy, aby stosunki UE i Izraela cechowała racjonalność i by zamiast potępiania Izraela otworzyła się brama do współpracy z Izraelem” -wskazał węgierski premier.”.

Nie koniec jednak na tym.  Tego samego dnia wieczorem w portalu Interia.pl ukazała się {TUTAJ(link is external)} wiadomość: „Premier Izraela prosi Grupę Wyszehradzką o pomoc”.   Dowiedzieliśmy się z niej, że:

„Premier Izrael Benjamin Netanjahu, nie zdając sobie sprawy, że mówi przy włączonym mikrofonie, poprosił w środę państwa Grupy Wyszehradzkiej, by wystąpiły w Brukseli za poprawą stosunków z jego krajem. Usłyszeli to dziennikarze przed konferencją prasową w Budapeszcie.

Premier Izrael Benjamin Netanjahu, nie zdając sobie sprawy, że mówi przy włączonym mikrofonie, poprosił w środę państwa Grupy Wyszehradzkiej, by wystąpiły w Brukseli za poprawą stosunków z jego krajem. Usłyszeli to dziennikarze przed konferencją prasową w Budapeszcie. (…) Netanjahu powiedział, że uważa za „szalony” pomysł Unii Europejskiej, która nalega, by konflikt izraelsko-palestyński został rozwiązany przed zacieśnieniem więzi handlowych między Wspólnotą a Izraelem.
„Unia Europejska jest jedynym stowarzyszeniem państw na świecie, które uzależnia stosunki z Izraelem – produkującym technologię we wszystkich dziedzinach – od warunków politycznych. Jedynym. Nikt inny tego nie robi” – powiedział Netanjahu, przypominając, że interesy z Izraelem chcą robić Rosja, Chiny i Indie.
Poprosił też przywódców V4 o wsparcie w Brukseli. „Gdybyście wy, jako Grupa Wyszehradzka, mogli zacząć przedstawiać tę koncepcję, myślę, że to byłoby (…) korzystne dla was, ale myślę, że w istocie byłoby też korzystne dla całej Europy” – powiedział Netanjahu, cytowany przez agencję Reutera, która dotarła do nagrania.
I dodał: „Jesteśmy częścią europejskiej cywilizacji. Jeśli spojrzeć na Bliski Wschód, Europa kończy się w Izraelu”.
Według Netanjahu w postępowaniu UE „brak logiki”. „Europa podkopuje swoje bezpieczeństwoprzez podkopywanie Izraela. Podkopuje swój postęp, bo nie chce kontaktu z izraelskimi innowacjami z powodu szalonej próby tworzenia warunków (do zawarcia pokoju z Palestyńczykami)” – powiedział.
Według niego stosunki Europy z Izraelem przesądzą o tym, czy UE będzie „istnieć i kwitnąć, czy też zwiędnie i zniknie”.”.

Nie należy wierzyć w historyjkę o przypadkowym nagraniu.  Premier Izraela powiedział dokładnie to co chciał powiedzieć, tyle że w sposób mniej oficjalny.  To wszystko nie wyczerpało bynajmniej tematyki tego arcyciekawego spotkania.  Oto dzisiaj [21.07.2017] w portalu RMF24,pl {TUTAJ(link is external)} ukazał się tekst „Ostra odpowiedź Włoch na list premierów Grupy Wyszehradzkiej”.  Czytamy:

„Na spotkaniu w Budapeszcie w środę premierzy państw V4 – Węgier Viktor Orban, Polski Beata Szydło, Słowacji Robert Fico i Czech Bohuslav Sobotka – wystosowali list do Gentiloniego, w którym zadeklarowali, że rządy ich krajów są gotowe przyczyniać się wszelkimi dostępnymi im sposobami do włoskich i europejskich wysiłków na rzecz powstrzymania wyjazdów z Libii i innych krajów Afryki Północnej oraz napływu nielegalnej migracji do Europy.
Podkreślili, że ich zdaniem należy skutecznie walczyć z przyczynami migracji i uwzględniać w prowadzonej polityce fakt, że ogromną większość fal migracyjnych stanowią migranci ekonomiczni.
„Uważamy, że osoby, które rzeczywiście ubiegają się o azyl, należy zidentyfikować jeszcze przed wjazdem na terytorium Unii Europejskiej. Nasze granice zewnętrzne muszą być chronione. UE i jej państwa członkowskie powinny zmobilizować środki finansowe i inne, by stworzyć bezpieczne i humanitarne warunki w punktach zapalnych lub ośrodkach przyjmowania (migrantów) na zewnątrz terytorium UE” – podkreśli premierzy V4 w liście.”.

Premier Włoch, Gentiloni odpowiedział na to:

„oświadczył: „Od naszych sąsiadów, od krajów, które podzielają projekt europejski, mamy prawo domagać się solidarności. Nie przyjmujemy pouczeń ani słów pogróżek”.
„Spokojnie ograniczamy się do powiedzenia, że my wywiązujemy się z naszego obowiązku i domagamy się, by Europa wywiązała się ze swoich bez dawania nam niepotrzebnych lekcji” – oznajmił premier Włoch, cytowany przez Ansę.
Agencja odnotowała, że premier Węgier oświadczył w piątek, iż Włochy powinny zamknąć swoje porty, by ograniczyć napływ migrantów.”.

No cóż, premier Włoch zachowuje się jak struś, chowający głowę w piasek, nadyma się i nie chce słuchać niczyich rad.  Czort z nim, głupców nie sieją.  Ciekawsze jest to, że polskie media i blogosfera nie poświęciły ani grama uwagi spotkaniu w Budapeszcie, stosunkom z Izraelem, ani też listowi w sprawie migrantów.  Całą ich energię pochłonął konflikt wokół reformy sądownictwa i związane z nim awantury totalnej opozycji.


Komentarze 3 Dodaj komentarz

 
 1. Pingback: NTV - STOP NWO – 23.08.2017 | Niezależna Telewizja

 2. Pingback: NTV - Otwarte Forum Tematyczne – 20.09.2017 | Niezależna Telewizja

 3. (笑)しかし、、細身でなかなかカッコええわぁー!HYDROGENもええけど、、、ダウンはMONCLERやね!冬物は嵩張るから、俺の衣装部屋は溢れかえっている!(^_^;)冬が来た!冬には冬のお洒落を!今年もこれからダウンが活躍しそうです。 ご迷惑おかけしますがよろしくお願いいたします。 [url=http://www.villard.cl/zou/dvdbox_1/index.html]カルテット DVD[/url]
  子どもの頃の、秘密基地で書いた予言の書が、大人になってから悪用されるなんて、今じゃ有り得ないって気がするんですけど、なんていうか、設定の1999年が、平成なのにまだ昭和の匂いぷんぷんで、手塚治虫さんの科学漫画を見ているような、そんな気がする、昭和人間にはすごく懐かしい空気感でした。 「柔和な」というところは、もともとの旧約聖書の言葉では「高ぶることなく」となっておりますので、柔和とは高ぶらない、謙遜ということです。
  [url=http://www.interexpo.si/wp-content/qiyue/dvdbox_1/index.html]イソジン 結婚 契約[/url] これまで「輝くか、狂うか」「私はチャン・ボリ!」など出演する全作品で視聴率クイーンとして活躍し視聴者を魅了したオ・ヨンソは、今回の作品「帰ってきて、おじさん」を通じて男前な魂を持つ美人というユニークなキャラクターを熱演する予定だ。 1997年7月23日 「STAND BY ME」で舞台初出演 1997年10月18日 「ぼくらの勇気 未満都市」で連続ドラマ初出演 1998年4月29日 「新宿少年探偵団」で映画初出演、初主演 1999年9月15日 嵐が結成される 嵐として呼ばれたのは結成の3日前で、5人の中で最後だった。
  [url=http://inffocell.com.br/nilai/dvdbox_1/index.html]星 から 来 た あなた 韓国 語[/url]
  最後まで予断を許さない展開が待っているJTBCドラマ「錐」は、28日に第11話が放送される。 みくりのおもしろい発想がいちいちヒラマサの常識を超えていく。 [url=http://reclame.net.ua/wang/dvdbox_1/index.html]ワンピース dvd box[/url]
  もちろん証言がそのまま事実だというわけではありません。 ジャヌカン以外にもジョスカン・デ・プレなど7人の歌が歌われましたが、どれもわりと過激です。
  [url=http://reclame.net.ua/wang/dvdbox_1/index.html]one piece dvd 全巻[/url] (2016/8/18 TBS)とにかく特定アジア様のためにということしか考えていない岡田克也らしく反日に関しては全くブレません。 これによって、当時夢中になっていたサックスを断念せざるを得なくなった。
  [url=http://maxellservices.com/wp-content/maxel/dvdbox_1/index.html]太陽 の 末裔 ぬいぐるみ[/url]

     Odpowiedz
  0
  0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


+ osiem = 14

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Moje najnowsze wpisy

 

Pech Trzaskowskiego nadal działa

niedziela 24/01/2021
0

W czerwcu 2020 roku napisałam notkę "Człowiek - porażka, czyli o prawdziwym Jonaszu" {TUTAJ}.  Stwierdziłam w niej: "Napoleon Bonaparte pytał zawsze zanim kogoś awansował "Czy…


Pół wieku odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie

sobota 23/01/2021
1

W styczniu 2021 mija 50 lat od podjęcia decyzji o odbudowie Zamku Królewskiego w Warszawie.  Wprawdzie już w 1945 roku powstała powstała Pracownia Odbudowy Zamku, najpierw…


Joe Biden w oblężonym obozie wojskowym

środa 20/01/2021
2

Oglądałam właśnie transmisję z zaprzysiężenia Joe Bidena na 46 prezydenta USA.  Przemówienie Bidena nie wniosło niczego nowego.  Było przewidywalne.  Wezwal do zgody narodowej w obliczu…


Z dnia na dzień

poniedziałek 18/01/2021
2

To obecnie najczęstsza metoda podejmowania wszelkich decyzji.  Nagle - bez uprzedzenia, czy też ostrzeżenia.  Modę tę wprowadzil polski rząd przy okazji pandemii zamykając cmentarze, sklepy,…


Niebezpieczne wyczyny

niedziela 17/01/2021
5

Dziś [17.01.2021] największe wrażenie zrobiła na mnie następująca informacja: "Pomimo skrajnie trudnych warunków pogodowych, pięcioro turystów wybrało się w sobotę na Babią Górę bez długich…


Obejrzałam film Latkowskiego o aferze Amber Gold

czwartek 14/01/2021
2

Pokazała go TVP 1 wczoraj [13.01.2021] o 20:35 [dokładnie w drugą rocznicę zamordowania prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza].  Obraz ten zatytułowany "Taśmy Amber Gold. Układ trójmiejski…


Lewicowi cyfrowi giganci próbują przejąć władzę nad światem

poniedziałek 11/01/2021
2

Tu nie chodzi tylko o cenzurę i o same USA.  Zaczęło się od blokady kont Donalda Trumpa na Twitterze {TUTAJ(link is external)} i Facebooku  Okazało…


Frustracja Niemców

niedziela 10/01/2021
1

Wczoraj [9.01.2021] polscy skoczkowie narciarscy świetnie wypadli w konkursie Pucharu Świata w Titisee-Neustadt.  Pięciu z nich znalazło się w czołowej dziesiątce, przy czym Kamil Stoch…


Demokraci w USA wzięli wszystko, a zakończyli ustawką

piątek 08/01/2021
7

W środę, 6.01.2021, czyli przedwczoraj, obrazy zamieszek na waszyngtońskim Kapitolu zupełnie przesłoniły wyniki wyborów do Senatu USA w Georgii {TUTAJ(link is external)}.  Oznaczają one, że…


Aleksander Nalaskowski i jednoosobowe plemiona

środa 06/01/2021
4

W noworocznym numerze tygodnika "Sieci" [nr 1/2021] ukazał się artykuł Aleksandra Nalaskowskiego "Bogu już dziękujemy" [zajawka {TUTAJ(link is external)}].  Autor zaczął od traktatu Jana Jakuba…