Brexit, czyli istne utrapienie


czwartek 17/01/2019
2

Premier Wielkiej Brytanii, czyli Theresa May, poniosła przedwczoraj [15.01.2019] w brytyjskim parlamencie spektakularną klęskę.  Izba Gmin odrzuciła jej projekt umowy z UE na temat Brexitu [opuszczenia UE przez Wielką Brytanię] stosunkiem głosów 432 do 202.  Jest to najgorszy wynik jaki uzyskał brytyjski premier w podobnym głosowaniu w ciągu ostatnich 100 lat .  Lider opozycji, Jeremy Corbyn złożył więc natychmiast wniosek o wotum nieufności dla rządu.  Wczoraj upadł on jednak.  Za rządem głosowało 325 posłów – przeciw 306 {TUTAJ}.

Theresa May oświadczyła wczoraj wieczorem, że pora odłożyć na bok partyjne interesy i zrealizować Brexit {TUTAJ}.  Zaapelowała o wypracowanie nowej wersji umowy, możliwej do zaakceptowania zarówno przez brytyjski parlament, jak i przez UE.  Odbywa teraz szereg spotkań w tym celu.  UE nie chce jednak renegocjować porozumienia.  Jest wiec coraz bardziej prawdopodobne, że:za 71 dni będzie Brexit bez porozumienia tzw „twardy” {TUTAJ}.  Co z tego może wyniknąć?  Portal Niezalezna.pl pisze {TUTAJ}:

„Jeżeli nie zostaną podjęte jakieś inne ustalenia, Wielka Brytania opuści Unię Europejską 29 marca bez porozumienia, czyli nie będzie związana żadnymi zobowiązaniami wobec UE ani nie będą przysługiwać jej żadne prawa.”.  W tym samym artykule minister Jerzy Kwieciński stwierdza:

„ Na niekontrolowanym brexicie najwięcej może stracić W. Brytania – powiedział dziś minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
Kwieciński dodał, że wzrost gospodarczy na Wyspach może obniżyć się o kilka procent w ciągu najbliższych lat. Minister powiedział, że już od dwóch lat trwa ucieczka kapitału zagranicznego z Wielkiej Brytanii, a wartość wycofanych do tej pory aktywów szacuje się na setki mld euro. Najwięcej tej kwoty – jak twierdzi Kwieciński – przypada na sektor finansowy, ale przeprowadzkę na Kontynent planuje też wiele firm produkcyjnych i usługowych, dla których ”kwestie logistyki, które trzeba będzie rozwiązać czy certyfikatów, które należy zdobyć po brexicie, będą wiązały się trudnościami organizacyjnymi i dodatkowymi kosztami”.”.

Lamentuje także Paweł Kowal:

„Paweł Kowal o Brexicie: Dla Wielkiej Brytanii zakończy się bardzo źle albo średnio źle
„Brytyjczycy chcieli za dużo: chcieli być w Unii i wyjść z Unii, chcieli mieć wszystkie korzyści, a nie mieć żadnych kosztów. I to się nie udało” – tak Paweł Kowal podsumował ostatnie wydarzenia wokół „rozwodu” Londynu z Brukselą.
Jak podkreślił: „Zwolennicy Brexitu wmawiali ludziom jakieś głupoty, namówili ich do tego, żeby poparli akt polityczny, który dla Wielkiej Brytanii – już to dzisiaj wiemy – nie zakończy się dobrze: zakończy się tylko bardzo źle albo średnio źle”. {TUTAJ}.

Minister Błaszczak też narzeka {TUTAJ}:

„Patrząc na to, co wydarzyło się w Wielkiej Brytanii w kontekście naszych interesów – polskich interesów, to rzeczywiście nie jest dobre rozwiązanie, jeżeli Brexit odbędzie się bez umowy, bez porozumienia – nie ma wątpliwości minister Mariusz Błaszczak, kreśląc scenariusze dla Polski w związku z coraz bardziej skomplikowaną sytuacją w brytyjskiej Izbie Gmin.
Minister obrony narodowej na antenie pierwszego programu Polskiego Radia podkreślił, że rozwój sytuacji w Wielkiej Brytanii z punktu widzenia polskich interesów nie napawa optymizmem.
To nie będzie dobre rozwiązanie dla Polski i Polaków, szczególnie właśnie dla Polaków żyjących i pracujących w Wielkiej Brytanii.
- uważa minister.”.

Warto jednak zauważyć, iż po „twardym Brexicie” Wielka Brytania natychmiast uzyskuje pełną suwerenność.  Spowoduje on wprawdzie spore zamieszanie, ale po kilkunastu miesiącach wszystko się uspokoi, a uwolniona od brzemienia unijnej biurokracji Wielka Brytania może zacząć się szybko rozwijać.  W dłuższej perspektywie – to UE więcej straci.


Komentarze 2 Dodaj komentarz

 
 1. It is price observing, however, that after the „hard Brevity” Great Britain closely obtains full sovereignty. It will root quite a stimulation, but after a dozen or so months the whole thing will calm unhappy and unencumbered from the cargo of the EU administration, the United Territory may begin to mature fast. In the at https://www.assignmentdoer.co.uk/do-my-assignment extensive run, the EU will lose more.

     Odpowiedz
  2
  2
 2. Service „Master Cleaning” was created in in the first half of the two thousandth year with a specific task: to perform a quality cleaning services in reliable, friendly and honest manner that is not only which not just satisfies and delights our client! With deep cleaning, employees of our company clean any windows and internal parts lampsplinth in the house.
  Today is a extremely important cleaning work, she will leave your beloved penthouse immaculate . Regardless you’re , drive in you or not Clean Master has the ability there to help to inject your new or old home impeccable view .
  Co-worker „Cleaning Service” can decide every problem, conjugate with guidance purity. You You can contact in „Cleaning Service” – our employees quickly and to the conscience to cope with the work of any size.
  Our Cleaning the famous company glad help you solve this a problem!
  Our Employees firms we carry out cleaning services only with eco-means, they to the full not dangerous and not even litter environment atmosphere.
  Created by us the organization provides large spectrum work on cleaning, you need only correctly select, appropriate to you view of cleaning, and contact to us for help. In our the company hourly work cooperator.

  Our company ready to provide services for cleaning – professional (technical) cleaning. Cleaning international company – carries out production activity on cleaning houses, objects, premises, rooms, offices and apartments. tactful, Courteous, Suave, Warning, Polite, Attentive, Respectful and Helpful attendants, high quality equipment and use only safe detersive substances – that’s what highlights our organization fromother cleaning organizations.
  We have working only prepared masters, having a mandatory practical experience. We have use the best, not harmful , , detergents and scouring materials, reliable, productive and professional equipment and outfit.

  Good Specialists the firms Service-Cleaning the assist to make your own mansion cozy.

  House cleaning agencies. – [url=https://www.cleaning-master.com/]apartment cleaning[/url]

     Odpowiedz
  0
  0

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


4 − dwa =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Moje najnowsze wpisy

 

Z polskiego rządu do Parlamentu Europejskiego

środa 20/02/2019
0

Wczoraj [19.02.2019] Prawo i Sprawiedliwość ujawniło swych kandydatów do Parlamentu Europejskiego zajmujących pierwsze i drugie miejsca na listach PiS w okręgach wyborczych {TUTAJ}.  Jest ich…


Antypolonizm i antysemityzm

wtorek 19/02/2019
0

W Izraelu antypolonizm musi być głęboko zakorzeniony.  Widać to po tym, że tamtejsi politycy uważają plucie na Polskę za najlepszy sposób pozyskania głosów izraelskich wyborców…


Tydzień w cieniu konferencji międzynarodowych

niedziela 17/02/2019
1

Właśnie się on kończy.  W środę i w czwartek [13-14.02.2019] odbyła się w Warszawie konferencja bliskowschodnia.  Omawiałam ją w dwóch ostatnich notkach [{TUTAJ} i {TUTAJ}],…


Prawdziwe znaczenie konferencji bliskowschodniej w Warszawie

piątek 15/02/2019
1

Moim zdaniem jest ono inne, niż wszystkim się wydaje.  Uważam, że spotkanie to było listkiem figowym mającym osłonić wycofywanie się Stanów Zjednoczonych z Bliskiego Wschodu. …


Konferencja bliskowschodnia w Warszawie się zakończyła

czwartek 14/02/2019
1

dzisiaj [14.02.2019] około godziny 17:00.  Jest to właściwie jedyna dobra rzecz, którą można o niej powiedzieć.  Przed jej rozpoczęciem wielu uważało, że będzie to narada…


Chiny na niewidocznej stronie Księżyca

wtorek 12/02/2019
0

Niewidocznej z Ziemi - oczywiście.  Mało kto o tym pamięta, ale w tym roku minie dokładnie 50 lat od pierwszego lądowania człowieka na Księżycu [20…


Czy będzie wejście "pisowskiego smoka" do PE?

poniedziałek 11/02/2019
2

W ostatnim numerze "PlusMinus" z 9.02.2019 ukazał się obszerny wywiad red. Elizy Olczyk z Manuelą Gretkowską {TUTAJ}.  Po tekście tym nie można było się za…


Generacja władców świata, czyli emeryci rządzą!

niedziela 10/02/2019
2

Dopiero niedawno zdałam sobie sprawę z tego, że obecnie w najważniejszych państwach świata władzę sprawują ludzie urodzeni pomiędzy 1945  a 1956 rokiem, mający od 62…


Najważniejszy premier III RP

sobota 09/02/2019
0

Wczoraj [8.02.2019] zmarł w wieku 88 lat premier Jan Olszewski.  Jego premierostwo trwało krótko, zaledwie niecałe pół roku, ale to on "przestawił wajchę" i zdecydował…


To są taśmy Birgfellnera, a nie Kaczyńskiego

środa 06/02/2019
1

"Gazeta Wyborcza" opublikowała już trzy fragmenty nagrań z rozmów w sprawie budowy biurowców przy Srebrnej 16 w Warszawie.  W dwóch pierwszych nagrany został prezes PiS,…