Jak już dziś zainstalować iOS7 na iPhone i iPad?


piątek 12/07/2013

Coraz więcej użytkowników iPhone’ów oraz iPadów znudzonych dotychczasowym systemem operacyjnym iOS 6, a jednocześnie ciekawych nowości, jakie niesie ze sobą iOS 7 i nie lubiących czekać, zastanawia się, czy istnieje sposób na zainstalowanie nowego systemu już teraz przed jesienną premierą. Otóż tak. I to nawet dość prosty.

Kto może już teraz zainstalować iOS 7? 

Mówiąc krótko – obecna wersja iOS 7 jest dostępna w wersji beta tylko dla deweloperów. Dzięki temu mogą wyłapywać błędy zarówno w samym systemie, jak i we własnych aplikacjach, a w konsekwencji jesienią opublikować ich nowe wersje działające w pełni na finalnej wersji iOS 7. Tak więc jeśli jesteśmy deweloperem i posiadamy konto deweloperskie Apple (99 USD) za rok, to możemy dodać nasze urządzenie i pobrać betę iOS 7. Co jeśli nie mamy konta deweloperskiego? Też jest na to sposób.

Krok 1. Dodaj swoje urządzenie do konta deweloperskiego (niekoniecznie własnego)

Jeśli nie mamy znajomego dewelopera, wystarczy takiego… znaleźć. Można skorzystać z systemów aukcyjnych Allegro lub eBay, gdzie deweloperzy dzielą się swoim kontem i oferują usługę dodania naszego urządzenia do ich kont. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę systemu aukcyjnego „iOS 7″. Taka usługa kosztuje już od 10zł. I to jedyny koszt jaki poniesiemy w związku z instalacją iOS 7 beta.

Krok 2. Podłącz urządzenie do iTunes i znajdź swój UDID.

UDID to unikalny numer Twojego iPhone’a i iPada, który można znaleźć w iTunes. Wystarczy kliknąć na „Numer seryjny”, a opis zmieni się na „Numer identyfikacyjny UDID”. Skopiuj go prawym przyciskiem myszy i wyślij do dewelopera, u którego kupisz usługę udostępnienia kawałka konta deweloperskiego.

Krok 3. Pobierz iOS 7

Zwykle sprzedawcy prześlą już gotowe linki do pobrania oprogramowania (zajmuje ono ok. 1,1 GB). W chwili obecnej linki do pobrania nowego softu są dostępne tutaj: http://pastebin.com/4KZzyjAM Pobieramy wersję dla naszego modelu iPhone’a lub iPada i pobieramy na dysk twardy.

Krok 4. Instalujemy iOS 7

Uruchamiamy iTunes i należy wraz z wciśniętym Shift w Windows (Option dla OSX) klinkąć na przycisk aktualizuj w oknie info o urządzeniu i wybrać pobrany plik z iOS 7.

Krok 5. Ciesz się iOS 7 beta :-)

UWAGA! Jest to rozwiązanie dla celów edukacyjnych i musimy mieć świadomość, że instalujemy wersję testową, na której nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, w szczególności nie wszystkie aplikacje. W chwili, gdy piszę ten tekst dostępna jest wersja beta 3, w której jak do tej pory zauważyłem nie działa na moim urządzeniu: Skype, kilka gier, iPhone zapomina sieć WIFI, czasem zawiesza się w przypadku nieodebranego połączenia na FaceTime. Instalacja wersji testowej iOS 7 jest na własne ryzyko osoby, która to oprogramowanie decyduje się instalować. Pamiętaj, żeby zarchiwizować całego iPhone’a lub iPada (na iTunes lub w iCloud) zanim zainstalujesz iOS 7 beta. 

Sam Apple ostatnio zdaje się być zaskoczone popularnością nowego systemu operacyjnego i firma nie do końca spodziewała się, że ma aż tylu „deweloperów” ;) Trzeba przyznać, że potrzeba matką wynalazków. Znacznie więcej porad na Kongresie Marketingu Mobilnego 26. września 2013 w Warszawie, na który już dziś w imieniu Online Marketing Polska zapraszam.

Autor: Arkadiusz Widawski

 


Moje najnowsze wpisy

 

Czas Honoru Powstanie - pierwsze wrażenia

wtorek 26/08/2014

Powstanie Warszawskie budzi wiele emocji. Często wyrabiamy sobie o nim zdanie pod wpływem opinii innych osób, nie próbując samemu sięgać po jak najwięcej informacji na…


Agora kończy z fikcją bezpłatnej treści w Internecie

wtorek 04/02/2014

Odważnie. Naprawdę. Agora nie tylko zamknęła dostęp do bezpłatnych treści na stronie wyborcza.pl, ale także wprowadziła płatne archiwum podcastów TOK FM należących do Agory na…


Nowy Gmail dotknie wszystkich wysyłających e-mailingi

poniedziałek 03/06/2013

Google wprowadził aktualizację swojego klienta pocztowego Gmail i powoli klienci otrzymują dostęp do nowego wyglądu. Zmiana niby niewielka, ale kluczowa dla wszystkich, którzy wysyłają e-mailingi,…


Jest rozwiązanie dla nc+

sobota 06/04/2013

Wyobraźmy sobie taki oto scenariusz. 5. kwietnia przy okazji debiutu nowej paczki CANAL+ oraz usługi NC+GO Prezes NC+ nagrywa film w jednym z profesjonalnych studiów należących…


Jak nc+ (nie) radzi sobie z kryzysem w mediach społecznościowych?

poniedziałek 25/03/2013

Trzeba przyznać, że rzadko kiedy w tych czasach udaje się jakiejkolwiek firmie tak długo utrzymać wprowadzenie nowego produktu w tajemnicy tak jak było to w…