Przychody i rozchody Tomasza Lisa


czwartek 31/03/2016
1183

Cezary Łazarewiczjest dobrym dziennikarzem (d.POLITYKA,WPROST,NEWSWEEK) i porządnym człowiekiem.  Gdy TVP opuszczał Tomasz Lis ,w różnych mediach podniósł się szum, że ten wychodzi z wielką kasą .Łazarewicz postanowił to sprawdzić ,i napisał tekst. Ale teraz parę gazet nie zechciało go drukować argumentując, że „Lisa już dawno nie ma, no to nie ma i o czym pisać…”. Wiem, co to znaczy pisać do szuflady, można wpaść w kompleksy. A tego Lazrewiczowi nie życzę ,bo – jak już wyżej wspomniałem – jest porządnym człowiekiem. „Dawaj ten niechciany artykuł, dam go na swoim blogu”.

I oto on:

Ponad 21 mln złotych w ciągu ostatnich 8 lat  zainkasowała od Telewizji Polskiej firma Tomasz Lisa Deadline Productions produkująca program „Tomasz Lis na żywo”. To tylko połowa prawdy, bo drugie tyle do tej produkcji dołożyła Telewizja Polska. Dotarliśmy do rozliczeń finansowych TVP i Deadline Productions.

Talk Show Tomasza Lisa pojawił się na antenie w telewizyjnej Dwójce w lutym 2008 roku. Pracę zaproponował mu prezes TVP Andrzej Urbański, wcześniej szef kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego

- Nie był osobą z mojej bajki, ale chodziło mi, by telewizja miała różne punkty widzenia, żeby poszerzyć spektrum  – mówi dziś Urbański.

Dodaje, że innym celem zatrudnienia Lisa było odebranie widzów konkurencji, czyli programowi TVN – „Teraz My” – Andrzeja Morozowskiego i Tomasza Sekielskiego. – I to się po trzech miesiącach udało – twierdzi Urbański.

„Tomasz Lis na żywo” miał być dla telewizji Urbańskiego najważniejszym programem publicystycznym. Kwestie finansowe prezes TVP pozostawił wtedy dyrektorowi Programu 2 TVP Wojciechowi Pawlakowi.

- Proszę pamiętać, że Tomasz Lis przychodził do TVP w aurze sukcesu, jako współtwórca „Faktów”, „Wydarzeń” oraz „Co z tą Polską?” – mówi Pawlak. – Pozyskanie go przez TVP2 było moim i prezesa Urbańskiego sukcesem.

Według dokumentów, do których dotarliśmy telewizja w 2008 roku płaciła firmie Lisa 93,2 tysiąca złotych brutto za wyprodukowanie jednego odcinka programu „Tomasz Lis na żywo”. Jednocześnie Agencja TVP do każdej produkcji dokładała z własnego budżetu 108, 9 tysiąca zł brutto. Każdy więc odcinek programu kosztował nieco ponad 200 tysięcy złotych brutto.

- Nie uważam, żeby cena była zbyt wysoka – odpowiada Wojciech Pawlak. – Mann i Materna przepalili trzy razy większy budżet za odcinek z katastrofalnym wynikiem oglądalnościowym i musiałem zdejmować ich talk show po 3 odcinkach – wspomina.

Pawlak podkreśla, że program Lisa za jego czasów był liderem pasma i przebijał oglądalnością robiony w TVN z dużo większym rozmachem „Szymon Majewski Show”, którego budżet producencki był dwa i pół razy większy.

Były dyrektor Dwójki twierdzi, że koprodukcja z firmą Tomasza Lisa była koniecznością. – Odmawiał on podpisania umowy wyłącznie jako prowadzący. Mogliśmy mieć program o przyjętym modelu lub nie mieć go wcale, bo Lis negocjował równolegle z TVN  – dodaje były dyrektor.

Umowa z Lisem

Umowa z TVP przewidywała, że Deadline Productions daje wkład merytoryczny, a TVP sprzęt, ludzi i studio. Świadczenia po stronie producenta zewnętrznego i TVP były szczegółowo zapisane w umowie. Wynika z niej, że po stronie TVP są twarde koszty typu: realizator dźwięku, światła, operatorzy kamer, wizja, fonia, elektryk, garderobiany , kamery, sprzęt, koszty studia, scenografii, zaś po stronie Deadline Productions koszty miękkie np.: scenariusz, tłumaczenie, zakup praw (jeśli były), catering i hotele dla zaproszonych gości programu. Z umowy wynika też, że w Deadline Productions aż 3 osoby zajmowały się publicznością: organizator widowni, koordynator publiczności i osoba opiekująca się gośćmi. Jaka była między nimi różnica? Telewizja twierdzi, że te zapisy umowy są tajemnicą przedsiębiorstwa i odmawia jakichkolwiek wyjaśnień.

Część jednak świadczeń na rzecz programu pokrywa się między partnerami – jest np. dwóch kierowników planów – jeden ze strony TVP, drugi z Deadline Production. Czym się różnili?

Były dyrektor Dwójki Wojciech Pawlak mówi, że taki rodzaj koprodukcji to w TVP standard. W podobny sposób robiony jest program „Voice of Poland”, czy „Świat się kręci”. Jego zdaniem sukcesem TVP było wprowadzenie do umowy z firmą Tomasza Lisa zapisu o wysokim, jak na program publicystyczny, progu 15 procentowej oglądalności. Zapis ten gwarantował TVP2 duże wpływy reklamowe, a jeśli by oglądalność spadła, to telewizja miała prawo  odstąpić od umowy.

Tylko, że zapis umowy nie był później respektowany. Gdy oglądalność programu zaczęła spadać po 2011 TVP nie rozwiązała umowy, tylko zmieniła ją tak, by była korzystna dla firmy Tomasza Lisa.

Urbański: prezes TVP powinien pilnować Lisa 

W grudniu 2008 roku ze stanowiska odwołany został prezes TVP Andrzej Urbański. Przez następne trzy lata trwała w telewizji karuzela kadrowa. Kolejni prezesi przedłużali umowy z Tomaszem Lisem, którego program cały czas uznawali za okręt flagowym publicystyki w TVP i który, jak twierdzili, przynosił ogromne zyski.

W 2011 roku prezesem TVP został były poseł Unii Wolności Juliusz Braun. Jest to moment zwrotny, gdy po raz ostatni w studiu pojawił się prezes PiS Jarosław Kaczyński. Od tej chwili politycy PiS zaczęli coraz częściej zarzucać Lisowi stronniczość i odmawiali udziału w rozmowach. – Lis stał się stroną sporu, ale nie da się wyizolować jego postawy od tego, co dzieje się w polskim dziennikarstwie – uważa Braun.

Były prezes Urbański twierdzi, że stało się to z powodu braku nadzoru: – Prezes telewizji powinien pilnować swojej sztandarowej produkcji – mówi Urbański. – Prowadziłem z Lisem rozmowy, które pozwalały zachować kontrolę nad tym, co robi w programie. Nie pozwalałem mu na szaleństwa. Próbowaliśmy wyznaczać wspólnie kierunek tego, do czego dążymy. Gdyby kolejni prezesi tego nie zaniedbali, to program nie stałby się tak jednostronny.

Za czasów prezesury Juliusza Brauna program Tomasza Lisa stał się symbolem sporu politycznego między PiS a Platformą. Zdaniem Brauna przechył nastąpił, gdy politycy PiS ostatecznie odmówili udziału w programie. – W badaniach zaczęło wychodzić, że PiS jest słabo reprezentowany w publicystyce Dwójki, a był słabo reprezentowany, bo jego politycy odmawiał przychodzenia do Lisa. W związku z tym uznali ten program za tendencyjny. To było błędne koło – mówi były prezes.

Wojciech Pawlak uważa jednak, że główny powód kłopotów programu był inny:

- Skrajna stronniczość prowadzącego obróciła się w końcu przeciw TVP. – mówi b. dyrektor „Dwójki”. – A gdy program zaczął tracić widzów to zarząd Brauna, jak słyszałem, wygumkował próg oglądalności.

Spada oglądalność …

Rzeczywiście, w lutym 2013 TVP negocjowała z Tomaszem Lisem nowy kontrakt. Ten domagał się ustawienia w umowie progu oglądalności na poziomie 11 procent, czyli o 4 procent niżej niż w pierwszym kontrakcie. Jednak pozostał zapis gwarantujący, że jeśli oglądalność spadnie niżej progu, telewizja będzie mogła rozwiązać umowę. TVP nie chciała ustąpić i ostatecznie stanęło na 11,5 procenta. To znaczy, że średni udział widowni programu w grupie wiekowej 16-49 lat nie mógł być mniejszy niż 11,5 procenta. Jednocześnie TVP obniżyła wtedy wynagrodzenie do 48 tys. zł netto za jeden odcinek.

Juliusz Braun tłumaczy, że próg oglądalności został ustawiony na niższym pułapie, by wskaźnik ten był realistyczny. – Program wciąż był najchętniej oglądanym, ale nastąpił spadek oglądalności wielkich anten – mówi Braun. Były prezes nie pamięta, czy program Tomasza Lisa wypełniał ustalone zapisy umowy. – Mogły być lepsze lub gorsze odcinki, ale oglądalność była zawsze na satysfakcjonującym poziomie – dodaje.

Według danych agencji Nielsen Audience Measurement średnia oglądalność talk show Tomasza Lisa w 2013 roku w grupie docelowej była nieco niższa od zakładanej i wyniosła 11,09 %. Rok później spadła do 10,3, a w 2015 roku do 9,68. Telewizja mogła więc bez żadnych konsekwencji rozwiązać umowę z producentem Program mógł więc kolejny raz definitywnie spaść z anteny już w2013, a potem w 2014 r.

…i wpływy reklamowe

Od Lisa odpływali konserwatywni widzowie. Ich liczba spadała wraz z rosnącą niechęcią prowadzącego do PiS, a czym bardziej atakował on PiS, tym bardziej PiS bojkotował z nim rozmowy. Przy okazji politycy Prawa i Sprawiedliwości korzystali z każdej nadarzającej się okazji by prowadzącemu dołożyć. Pisali więc na niego skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i prezesa TVP.

Mariusz Błaszczak domagał się podjęcia odpowiednich kroków przez prezesa TVP, gdy Newsweek opublikował na swojej okładce zdjęcie obecnego ministra Macierewicza w turbanie taliba.

W styczniu ub. r na Lisa poskarżył się senator PiS Wojciech Skurkiewicz, któremu przeszkadzało, że zaproszony do studia Adam Michnik palił w nim e-papierosa.

Miesiąc później poczuli się dotknięci autorzy książki „Resortowe dzieci” Dorota Kania i Jerzy Targalski, o której prowadzący powiedział, że jest pełna kłamstw, manipulacji i gówna. Ostatnim gwóźdź został wbity w maju 2015 na sześć dni przed II turą wyborów prezydenckich. To wtedy zdarzyła się największa wpadka w historii talk show. Tomasz Lis zacytował na antenie wpis z fałszywego konta córki przyszłego prezydenta RP Kingi Dudy. Posypały się skargi od posłów PiS – m.in. od przyszłej premier Beaty Szydło, posłanek PiS – Anny Sobeckiej i Barbary Bobuli.

„Granice nieprzyzwoitości i manipulacji dziennikarskiej zostały przekroczone” – pisała Szydło, domagając się ukarania prowadzącego.

Dla polityków PiS Tomasz Lis był solą w oku i symbolem stronniczości telewizji, więc tuż po wyborach wielu prominentnych polityków Prawa i Sprawiedliwości, m.in. dzisiejszy wiceminister kultury Jarosław Sellin, zapowiadało, że zniknie on z anteny publicznej telewizji. Decyzję tę ogłosił jeszcze poprzedni prezes TVP Janusz Daszczyński. Zakończenie kontraktu z Lisem tłumaczy zmianą koncepcji współpracy z zewnętrznymi producentami.

- Uważałem, że telewizja powinna się oprzeć na własnej produkcji, a nie kupować programy z zewnątrz – mówi Daszczyński, ale odmawia odpowiedzi, czy „Tomasz Lis na żywo” przynosił zyski TVP.

O tym często mówił sam prowadzący, zapewniając, że w ciągu 8 lat współpracy z TVP zarobił dla stacji ponad 100 milionów złotych, uzupełniając w tę sposób lukę w abonamencie.

- TVP nie finansowała mojego programu – odpowiada Tomasz Lis. -  To ja współfinansowałem TVP swoim programem. Biorąc pod uwagę koszt programu do zysku – była to najlepsza inwestycja TVP w tej dekadzie.

Z bilansu za rok 2015 nie wynika jednak, by program Lisa był maszynką do zarabiania ogromnych pieniędzy. Według TVP w 2015 roku przychody reklamowe przy emisji programu wyniosły 4,6 mln złotych netto, uwzględniając odcinki premierowe i powtórki, a koszty jego produkcji 3,7 mln złotych netto. Zysk w ciągu ostatniego roku wyniósł około 900 tys. zł. Czy to dużo? Mniej więcej tyle samo zarabiał z reklam dla TVP „Magazyn Ekspresu Reporterów”, bez wielkich gwiazd i bez wielkiej promocji.

Ostatni – 305 odcinek programu „Tomasz Lis na żywo” został wyemitowany 25 stycznia. Żadna z telewizji komercyjnych nie zdecydowała się na współpracę z Tomaszem Lisem. – To kwestia jego życiorysu, który miał burzliwe epizody i w Polsacie, i TVN – mówi były prezes TVP Juliusz Braun.

Poza tym, to jest niedobry moment, by dwaj główni nadawcy chcieliby robić demonstrację polityczną – dodaje Braun.


Komentarze 1183 Dodaj komentarz

 
 1. Tiaaaa… nie bardzo rozumiem do czego wiedzie konkluzja… Mało , dużo to zależy kto z z jakiego punktu widzenia patrzy. Ale ja o czymś innym. Powoli zbliżamy się do kolejnej debaty wielkich liderów. Pytanie do p. Bobera: gdzie oni są i po której stronie stanie Pan, Redaktorze, gdyby się pojawili.

     Odpowiedz
  7
  8
 2. Wiec juz wiadomo o jaka demokracje tak Lis zaciekle walczy, ponad 300 odcinkow razy 90 tysszybko liczac 27 baniek. WOW

     Odpowiedz
  17
  5
 3. Mam nadzieję, że p.Lis nie nazwie tekstu p. Łazarewicza hejtem, chociaż przypuszczam, że przyjmie postawę jak Lech Wałęsa.
  A sam czuję się po tym tekście jako podatnik po prostu przez TVP i p. Lisa oszukany.

     Odpowiedz
  11
  4
 4. Nie za bardzo rozumiem intencje tego artykuly, to takie dla gawiedzi – pokazanie duzych kwot, zeby ludzie mieli igrzyska. Dla mnie najistotniejsze jest to ze zostala podpisana umowa z Lisem – legalnie. Program tez na siebie zarobil i tyle w temacie.

     Odpowiedz
  7
  15
 5. Chyba trochę pod tezę autora jest przedstawienie wyniku finansowego za ostatni-najsłabszy rok Lisa w TVP. Jak wyglądało to wcześniej?(np w 2010)No i czy nie jest pewną manipulacją pisanie, że zarobił i podawanie kwoty przychodu?

     Odpowiedz
  5
  0
 6. Oprócz kwot tekst świetnie pokazuje system działania władz TVP, i za taką publikację bardzo dziękuję. Każdy kolejny prezes „jest w porządku”, bo umowa zawierała klauzulę, warunkującą wypłatę po osiągnięciu progu oglądalności :) A kiedy i dzięki komu klauzula przestała istnieć, tego nie wie nikt. Podobnie nikt w tej całej machinie producenckiej nie mógł zmusić prowadzącego do zachowania podstaw obiektywizmu, pokazania drugiej strony medalu, itp, itd, jakby prawo prasowe też zostało wygumowane dla „gwiazd”. No i te podwójne funkcje, żeby kosztorys rósł o kolejne zera…
  Nic dziwnego, że utajnianie kosztorysów w TVP kwitnie od zawsze. Ja po roku tworzenia własnego programu przez przypadek odkryłam, że kierowniczka produkcji, załatwiająca wyłącznie kwity, brała już trzy razy więcej, niż na początku, ale to mnie obcięto honoraria o jedną trzecią, a po proteście program skasowano sms-em na dzień przed nagraniem kolejnych odcinków…
  Bardzo dziękuję Autorowi i Pośrednikowi, naprawdę warto, żeby takie kwestie częściej wychodziły na jaw.Pzdr, r. :)

     Odpowiedz
  8
  1
 7. Aha, ostatni rok tylko 90 tys. … a bilans za 300 odcinków jaki..ujemny? Co za banialuki. A lud kupuje te miliony. Koło Lisa było reklam na jakieś 15′. Z przodu i z tyłu. Proszę policzyć jaka to kasa w stosunku do kosztów samego Lisa (redakcja, goście, delegacje). Koszty tv na realizację byłyby takie same przy innym programie. Wiecie ile kosztuje 30 sek. moduł reklamowy w tym czasie… to się dowiedzcie i pomnóżcie x liczba modułów. Aha, i nie pamiętam żeby jakikolwiek program Manna I materny miał 3 odcinki.

     Odpowiedz
  5
  5
 8. Pieniądze zawsze będą budziły emocje. Dziś mówi się tylko o polityce, ale przecież Pan Lis zapraszał też skompromitowanych ludzi. Pamiętam jak Pan Dariusz Wdowczyk żenująco tłumaczył, jak to musiał dawać łapówki sędziom piłkarskim, będąc trenerem Korony Kielce. Wtedy właściciel tego klubu, Pan Krzysztof Klicki tłumaczył, że nic nie wiedział… Niezła lipa, media grzmiały, ten nie wiedział, a tamten musiał biedaczek… Potem brał premie za dobre wyniki…
  Wracając do kasy: ponoć Pan Maciej Kurzajewski dostawał z prowadzenie jednego odcinka „Kocham Cię Polsko” 18 tys. zł. Przecież to chała niemiłosierna była i jest. Kto mu tyle dał? A może z kimś się później dzielił…
  A ile dostają obecne gwiazdy PiS-wskiej TVP? Na razie dostają więcej programów (np. Pani Holecka i Pani Popek), za które suto im Pan Prezes TVP płaci… Wszyscy widzieli ten początek jego panowania i to towarzystwo. A teraz przyjdzie do TVP Pan Wolski i inni…
  Skoro finansujemy to my, z abonamentu, to wszelkie kontrakty i stawki powinny być jawne. Jeśli politycy składają ogólnodostępne oświadczenia majątkowe, dlaczego nie mają tego robić gwiazdy TVP? A się nie podoba, to niech szukają innych miejsc, gdzie będą „błyszczały”. Vide Pan Lis, który do żadnej innej stacji tv nie trafił po odejściu z TVP.

     Odpowiedz
  3
  4
 9. Komentarz niejakiego Stefa mówi wszystko o nim samym: „po której stronie się opowiadasz?”. Otóż obie strony mnie mierzą i obie są siebie – diabła – warte. Problemem w Polsce jest partyjniacki system, w którym dobro jednej bandy bądź drugiej bandy przedkładane jest nad dobro ogółu. Ale Stef tego nie ogarnia i rozstawia ludzi po kątach, tworząc „lepsze sorty” ewentualnie „ludzi na pewnym poziomie”.

     Odpowiedz
  3
  1
 10. Lis to największy pasożyt jakiego kiedykolwiek Polska miała. Dno moralne, jak można zdradzać żonę z jej najlepszą przyjaciółką. To jest dopiero gnida.

     Odpowiedz
  14
  2
 11. Oczywiście, ale. Nie mam pretensji najmniejszej do T. Lisa. Siłą tego programu nie robił. Przestałem go oglądać, jak stawał się coraz bardziej napastliwy. Lis robił taki program jaki mu pozwalano robić. Klasyczny przykład złego zarządzania firmą, ale o tym jakby mniej. Lis uwolniony pokazał na co go stać, myślę o tych rykach przez tubę na manifestacjach. Nikt z kierownictwa nie wiedział, że do ważnego programu zatrudnia człowieka o skłonnościach do upraszczania problemów. Po raz pierwszy popatrzyłem na Lisa mocno krytycznie, kiedy przyszedł prowadzić wydanie, Faktów (chyba) zachrypnięty, bo darł się, czym się pochwalił – na meczu, jakimś. Pomyślałem, że nie może być dobrym analitykiem politycznym, ktoś wydziera się na meczu a później, jeszcze z tym się obnosi.

  Krótko mówiąc, słaba to demokracja, słaba publiczność, której można sprzedać taki kit. Czemu się dziwicie? Sobie się dziwicie.

     Odpowiedz
  1
  1
 12. Tekst jest tendencyjny, na co wskazuje wiele komentarzy wcześniej. W szczególności:
  - podsumowanie finansów za najgorszy rok i brak informacji o wynikach wcześniej
  - brak informacji ile program zarabiał na tle innych programów w dłuższym czasie
  - brak wzmianki, że normalne jest, że telewizje inwestują w programy informacyjne i publicystyczne ponieważ budują prestiż stacji i przekłada się to na wizerunek marki. Później reklamy dla całej anteny sprzedaje się drożej. Nie byłoby nic dziwnego gdyby program tego typu przynosił straty (a co Wiadomości są dochodowe może?)
  - i co jest dziwnego w tym, że 3 osoby są odpowiedzialne za publiczność? Jedna ją wydzwania i organizuje. A w takim programie nie chcemy mieć ludzi bez zębów prawda? Ten koordynator pracuje poza planem i dniem emisji. Inna na planie się zajmuje gośćmi. Upewnia się czy dotarli, potwierdza. To politycy i vipy – nie zajmie się tym kierownik produkcji. Trzecia ogarnia publiczność na planie. Jasne – wszystko może robić jedna, ale już mi się na wymioty zbiera w tym kraju, że wszystko ma być najtaniej i każda osoba ma robić 5 rzeczy na raz. Nie ważne ile jest tych osób, ważne jest ile zarabiają każda. I to mnie prowadzi do ostatniego wniosku.
  - nic dziwnego, że żadna gazeta nie chciała tego wydrukować, bo to jest zły tekst warsztatowo. Nie ma w nim sensownego porównania kosztów, przychodów i oglądalności z innymi programami, które mają podobną rolę dla stacji: wizerunkową.

  Przykro mi to pisać, ale p. Andrzeju jeżeli Pan uczy studentów to chyba jednak takie absolutne podstawy powinien Pan w tekście wskazać i nie pozwolić na jego publikację. Mam wciąż dla Pana wiele szacunku, ale to wielkie dla mnie rozczarowanie.

  Nie mam żadnej sympatii dla Lisa. Uważam, że bredzą lewi maksymalnie panowie Urbański i Pawlak, że to był sukces. Zniknijcie obaj wreszcie gdzieś w swojej dziurze. Sukces, że twarz komercyjnych informacji będzie twarzą publicystyki w najbardziej prestiżowym miejscu tj. w telewizji publicznej? Wy na głowę upadliście. Sukcesem było wyjęcie przez komercyjnych twarzy informacji z publicznej. To budowało ich wizerunek. No, ale wy nic nie rozumiecie. Nie widzicie różnicy pomiędzy mediami publicznymi a komercyjnymi.

  Niestety ten tekst to paszkwil na Lisa i bezsensownie rozmywa to co jest ważne w sporze o Lisa i publiczną telewizję. Ględzenie o kasie tylko rozmywa inny oczywisty fakt: LIS BYŁ STRONNICZY W PUBLICZNEJ TELEWIZJI. Nie czujecie skandalu? I tego, że mydłek Braun na to pozwalał? To powinien być powód rozwiązania umowy a nie zaglądanie do umów i zastanawianie się ile to kosztuje. Tych umów po prostu nie powinno być od razu kiedy dziennikarzowi w mediach publicznych odbija i zaczyna być politykiem.

  I żeby nikt mnie nie posądził o sympatię do PO lub PiS. Było fatalnie, teraz jest jeszcze gorzej. Znacznie gorzej. Poprzednio interesiki robiła grupka z przyklejonym sztucznym uśmiechem na twarzy, a teraz wszyscy będą robić bezmyślnie to co im się powie – zaraz, nie powie, to będzie rozkaz.

  Tego nikt wam nie powie. O tym jaka jest telewizja decyduje prezes. Może zrobić co chce dopóki go nie odwołają. A dlaczego mamy syf od lat w TVP? Bo politycy wybierają takich, którzy się ich słuchają. Takich, którzy zrobią każde świństwo i nie będą wspierać swoich pracowników, gdyby ci nagle zaczęli robić dobrą telewizję. TVP może być dobrą telewizją publiczną, to jest łatwiejsze niż się komuś wydaje – wybierzcie samodzielnego dobrego prezesa i stanie się cud.
  A czemu jest jak jest? Popatrzcie na nazwiska prezesów. Który z nich był niezależny? Żaden. Który trochę próbował? Chociaż troszkę? Na pewno nie PiSowscy. PiS daje do zarządu twardych polityków, którzy nie udają dziennikarzy. Inne partie – udają, efekt jest tylko minimalnie lepszy.
  To kłamstwo, że za PO było tak dobrze, a teraz jest źle. Było trochę lepiej ale było do dupy. A do tego PO samo sobie w stopę strzeliło pozwalając na to, żeby „flagowy program” był wprost proplatfusiany.

  I jeszcze taka uwaga do „właściciela” bloga. Widziałem w komentarzach, że Łazarewicza wywalił Lis z Newsweeka. No, przepraszam p. Andrzeju… nie wiem czy to prawda. Ale jeżeli prawda, to źle pan wychowuje.

     Odpowiedz
  7
  1
 13. Jak się pisze o pieniądzach, to się liczy rok po roku koszt – zysk, a potem się sumuje i podaje koszt całości – zysk z całości.
  A tu jest kociokwik i pomieszanie z poplątaniem.

  Szkoda, bo ten artykuł mógł pokazać, że Lis i TVP uczciwie zarobili na wspólnej produkcji i wypracowali zysk, albo nie zarobili wcale.

  Z braku konkretów, wyszedł półpaszkwil z liczbami z sufitu.

     Odpowiedz
  4
  1
 14. czy tylko „dobrzy dziennikarze” dostają HIENĘ ROKU???
  Czyżby jakaś kłótnia w „rodzinie”, już bez dodatku „na swoim”, bo demokracja skruszyła extra pieniążki w proplatformianej MENDialnej sitwie-extra kontrakciki i posadki, extra wykupy stron w Gazetkach itd itp….

     Odpowiedz
  0
  0
 15. Wartościowy tekst. Dla mnie do pewnego stopnia pociecha, bom jeszcze nigdy nie próbował pisać do szuflady i rozsyłać oferty. Toteż i nic mi się nie odkładało na wątrobie. Wszystko, co rodziło się w głowie i sercu natychmiast wypływało do internetu, for free. A jakaż to różnica, czy przestroga odbija się grochem od ściany czy wpada kamieniem w wodę?

  Mam nadzieję, że po wprowadzeniu podatku na media „narodowe” będziemy na bieżąco informowani komu, za co, ile będzie się płaciło za te żenujące produkcje, których nie sposób oglądać bez odruchu wymiotnego.

  A Lisa już dawno podsumował Wyspiański:

  MIAŁEŚ CHAMIE ZŁOTY RÓG.

  Gdyby potrafił zachować proporcje, pewnie by tak łatwo nie sponiewierali hejterzy i trolle jego autorytetu, na który sobie początkowo zasłużył.

     Odpowiedz
  2
  0
 16. purchase peptides cialis review
  cialis generico acquisto sicuro online
  buy cialis free shipping
  non prescription cialis alternative

  do you need prescription cialis canada
  cialis 5mg lilly
  buy cialis express shipping 244
  cialis online pharmacy scams
  https://stowe365.com

     Odpowiedz
  0
  0
 17. cialis without a doctor’s prescription
  cialis without a doctor’s prescription cialis without a doctor’s prescription cialis without prescription online cialis without prescription online

     Odpowiedz
  0
  0
 18. is cialis a prescription medicationlow-dose cialis canada Buy cheap cialis
  comprare cialis online illegalemedco pharmacy cialis [url="http://kaivanrosendaal.com"]cheap cialis[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 19. speed dating in the hudson valley new york best free dating sites in torontohttps://www.benrubigallery.com/us/movie-where-cops-are-dating-same-girl473.php dating for christian singles advice
  adult grooming statistics of online dating texting online dating how to break it off dating sites what to write about yourself examples how much do dating sites cost
  speed dating leeds la tasca flirt chat dating app [url=https://www.benrubigallery.com/us/kern-girl-dating-friends-dad-phoenix462.php]kern girl dating friends dad phoenix[/url] randell san angelo tx dating profile

     Odpowiedz
  0
  0
 20. Useful material. Kudos.

  discount order viagra
  viagra 32
  viagra boring pages search edinburgh find
  [url=http://viaonlinebuymsn.com/]uk buy online viagra[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 21. With thanks! Awesome information!

  is cialis available over the counter in mexico
  generic cialis
  which works better viagra cialis or levitra
  [url=http://ciaonlinebuymsn.com/]generic cialis[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 22. [url=http://retina911.com/]retin a[/url] [url=http://eccutane.com/]accutane[/url] [url=http://levitra19.com/]buy cheap generic levitra[/url] [url=http://diflucan24.com/]diflucan 150[/url] [url=http://fluoxetine1.com/]100mg fluoxetine[/url] [url=http://propecia10.com/]propecia tablets cost[/url] [url=http://accutanisotretinoin.com/]accutane[/url] [url=http://arimidex24.com/]buy arimidex[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 23. [url=https://wellbutrin1.com/]wellbutrin 151 pill[/url] [url=https://levitra7.com/]cheap levitra 10mg[/url] [url=https://viagra48.com/]how can i get viagra[/url] [url=https://accutanisotretinoin.com/]accutane[/url] [url=https://retina0.com/]retin a[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 24. [url=https://cipro2019.com/]cipro[/url] [url=https://tretinoin1.com/]tretinoin cream coupon[/url] [url=https://viagrasoft24.com/]buy soft viagra[/url] [url=https://lexapr0.com/]lexapro[/url] [url=https://colchicine24.com/]colchicine[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 25. [url=http://leadloansgriu.com/]cash loans no credit[/url] [url=http://cashadvanceapr.com/]cash now no credit check[/url] [url=http://loansonlinei.com/]personal loans online[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 26. [url=https://viagra0.com/]viagra[/url] [url=https://cialis360.com/]order cialis online[/url] [url=https://tadalafil360.com/]buy tadalafil online uk[/url] [url=https://lexapraw.com/]lexapro[/url] [url=https://wellbutrin1.com/]wellbutrin 75 mg[/url] [url=https://aqutane.com/]estrace generic[/url] [url=https://lisinopril911.com/]lisinopril canada[/url] [url=https://viagrasoft24.com/]viagra soft tabs[/url] [url=https://proscar24.com/]gen[/url] [url=https://retina0.com/]buy retin a online[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 27. [url=https://levitra7.com/]levitra from usa[/url] [url=https://lexapr0.com/]lexapro australia price[/url] [url=https://viagra0.com/]viagra[/url] [url=https://paxil40.com/]paxil 20[/url] [url=https://buspar24.com/]buspar 10mg tablets[/url] [url=https://estrace2019.com/]estrace 01 cream[/url] [url=https://retina911.com/]can you buy retin a in canada[/url] [url=https://colchicine24.com/]colchicine cheapest price[/url] [url=https://retina0.com/]buy retin a online[/url] [url=https://viagrasoft24.com/]soft viagra 100mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 28. [url=https://sildenafil360.com/]cheapest sildenafil tablets in india[/url] [url=https://lisinopril911.com/]lisinopril online canadian pharmacy[/url] [url=https://paxil40.com/]paxil 40[/url] [url=https://accutanisotretinoin.com/]where to get accutane online[/url] [url=https://levitra19.com/]buy levitra in usa[/url] [url=https://cialis1000.com/]buy cialis online best price[/url] [url=https://hydrochlorothiazide2019.com/]hydrochlorothiazide cost[/url] [url=https://colchicine05.com/]colchicine 6 mg price[/url] [url=https://sildenafil3.com/]sildenafil generic[/url] [url=https://eccutane.com/]accutane[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 29. [url=http://tadalafil360.com/]tadalafil[/url] [url=http://retina0.com/]retin a prescription[/url] [url=http://zithromax24.com/]zithromax 500[/url] [url=http://viagra101.com/]viagra over the counter usa[/url] [url=http://dapoxetine1.com/]dapoxetine[/url] [url=http://accutanisotretinoin.com/]accutane[/url] [url=http://cialis360.com/]cialis[/url] [url=http://strattera24.com/]canada generic strattera[/url] [url=http://advair24.com/]advair[/url] [url=http://buspar24.com/]buspar 15 mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 30. [url=https://levitra7.com/]levitra 10[/url] [url=https://cialis360.com/]cialis[/url] [url=https://arimidex24.com/]arimidex[/url] [url=https://aqutane.com/]estrace[/url] [url=https://clomid2019.com/]clomid over the counter[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 31. [url=http://ureqicer.tk/]installment loans no credit[/url] [url=http://xyjawoweqopa.tk/]need a personal loan[/url] [url=http://paydayloansikpc.com/]online payday loans instant approval[/url] [url=http://okuqocoriv.tk/]fast cash advance payday loan[/url] [url=http://cashadvancefft.com/]http://cashadvancefft.com/[/url] [url=http://leadloansgriu.com/]http://leadloansgriu.com/[/url] [url=http://wyvysisegime.tk/]need cash now[/url] [url=http://qemitubajoji.tk/]housing loans[/url] [url=http://datoxoxuwyfo.tk/]find loan[/url] [url=http://ryfazipy.tk/]payday loans online no credit check[/url] [url=http://atyfulivuf.tk/]how to apply for a loan[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 32. [url=http://propecia10.com/]generic propecia online[/url] [url=http://avodart5.com/]avodart 5[/url] [url=http://lexapr0.com/]lexapro 40[/url] [url=http://propecia360.com/]buy propecia online[/url] [url=http://fluoxetine1.com/]fluoxetine 10 mg prescription[/url] [url=http://lisinopril1.com/]lisinopril comparison[/url] [url=http://hydrochlorothiazide2019.com/]hydrochlorothiazide 12.5 mg cap[/url] [url=http://arimidex24.com/]arimidex purchase online[/url] [url=http://zithromax24.com/]zithromax 250mg[/url] [url=http://eccutane.com/]accutane medicine singapore[/url] [url=http://sildenafil360.com/]sildenafil 100mg online india[/url] [url=http://lexapraw.com/]where to buy lexapro online[/url] [url=http://accutanisotretinoin.com/]accutane prescription[/url] [url=http://viagra48.com/]viagra[/url] [url=http://viagrasoft24.com/]soft viagra pills[/url] [url=http://wellbutrin1.com/]wellbutrin 300 mg coupon[/url] [url=http://colchicine24.com/]colchicine generic[/url] [url=http://paxil40.com/]paxil 40[/url] [url=http://lisinopril911.com/]lisinopril cost canada[/url] [url=http://strattera24.com/]strattera online generic[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 33. [url=https://lexapraw.com/]buy brand name lexapro[/url] [url=https://strattera24.com/]strattera[/url] [url=https://aqutane.com/]estrace[/url] [url=https://robaxin1.com/]robaxin[/url] [url=https://colchicine05.com/]colchicine 0.5[/url] [url=https://retina0.com/]retin a online[/url] [url=https://advair24.com/]advair[/url] [url=https://estrace2019.com/]estrace cream medication[/url] [url=https://avodart5.com/]buy avodart online[/url] [url=https://lexapr0.com/]lexapro generic[/url] [url=https://levitra7.com/]levitra[/url] [url=https://dapoxetine2019.com/]dapoxetine tablets online in india[/url] [url=https://viagra101.com/]can you buy over the counter viagra[/url] [url=https://proscar911.com/]proscar generic[/url] [url=https://lisinopril911.com/]lisinopril 20 mg cost[/url] [url=https://levitra19.com/]canadian levitra generic[/url] [url=https://viagrasoft24.com/]viagra soft[/url] [url=https://cipro2019.com/]cipro 750 mg[/url] [url=https://wellbutrin1.com/]wellbutrin cost generic[/url] [url=https://retina911.com/]where to buy retin a cream in canada[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 34. [url=https://viagra48.com/]viagra tablets india online[/url] [url=https://hydrochlorothiazide2019.com/]hydrochlorothiazide 12.5 mg brand name[/url] [url=https://viagra0.com/]viagra[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 35. [url=http://ikymywum.tk/]http://ikymywum.tk/[/url] [url=http://uvajusesuc.tk/]http://uvajusesuc.tk/[/url] [url=http://cashadvanceonlinepayday.com/]advance cash[/url] [url=http://ufevityk.tk/]personal loans low interest rates[/url] [url=http://nujutysyvugy.ga/]affordable payday loans[/url] [url=http://ureqicer.tk/]online installment loans[/url] [url=http://wyvysisegime.tk/]http://wyvysisegime.tk/[/url] [url=http://tykafaqoginu.gq/]payday advance loan[/url] [url=http://xyjawoweqopa.tk/]borrow money[/url] [url=http://cashadvancefft.com/]advance payday loan[/url] [url=http://norixanyvo.tk/]http://norixanyvo.tk/[/url] [url=http://loansonlinei.com/]payday loans fast[/url] [url=http://datoxoxuwyfo.tk/]same day loans[/url] [url=http://iqozaxufed.ga/]http://iqozaxufed.ga/[/url] [url=http://cashadvanceapr.com/]payday now loans[/url] [url=http://okuqocoriv.tk/]advance loan[/url] [url=http://qemitubajoji.tk/]short term loans[/url] [url=http://paydayloansikpc.com/]https://paydayloansikpc.com/[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 36. [url=https://paydayloansikpc.com/]https://paydayloansikpc.com/[/url] [url=http://cashadvanceapr.com/]advance cash[/url] [url=http://loansonlinei.com/]bad credit signature loans[/url] [url=https://cashadvancefft.com/]online payday advance[/url] [url=https://cashadvanceonlinepayday.com/]advance payday loans[/url] [url=http://leadloansgriu.com/]cash america loans[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 37. [url=https://levitra7.com/]where to get levitra online no prescription[/url] [url=https://paxil40.com/]paxil 40[/url] [url=https://proscar911.com/]buy proscar canada[/url] [url=https://wellbutrin1.com/]wellbutrin[/url] [url=https://strattera24.com/]strattera price south africa[/url] [url=https://propecia10.com/]cheap generic propecia[/url] [url=https://hydrochlorothiazide2019.com/]hydrochlorothiazide[/url] [url=https://lisinopril911.com/]lisinopril[/url] [url=https://advair24.com/]advair 250 50 mcg[/url] [url=https://cialis1000.com/]cialis 20mg coupon[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 38. [url=http://retina0.com/]buy 1 retin a cream[/url] [url=http://proscar24.com/]buy generic proscar[/url] [url=http://sildenafil360.com/]sildenafil[/url] [url=http://lexapr0.com/]lexapro[/url] [url=http://colchicine24.com/]500 mcg colchicine[/url] [url=http://proscar911.com/]proscar 5mg[/url] [url=http://levitra7.com/]levitra 20 mg[/url] [url=http://cialis360.com/]order cialis[/url] [url=http://propecia10.com/]propecia prescription cost[/url] [url=http://lexapraw.com/]lexapro[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 39. [url=https://tretinoin1.com/]tretinoin 1[/url] [url=https://proscar911.com/]buy proscar canada[/url] [url=https://dapoxetine1.com/]dapoxetine[/url] [url=https://levitra7.com/]levitra[/url] [url=https://sildenafil3.com/]buy sildenafil online[/url] [url=https://propecia360.com/]propecia cost india[/url] [url=https://tadalafil360.com/]tadalafil[/url] [url=https://propecia10.com/]propecia[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 40. [url=https://clomid2019.com/]clomid[/url] [url=https://colchicine24.com/]colchicine[/url] [url=https://dapoxetine1.com/]dapoxetine pills online[/url] [url=https://paxil40.com/]paxil 40[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 41. [url=http://robaxin1.com/]robaxin[/url] [url=http://levitra19.com/]levitra[/url] [url=http://colchicine24.com/]colchicine price[/url] [url=http://viagra0.com/]how to order viagra pills from canada[/url] [url=http://cialis1000.com/]generic cialis cost 10mg[/url] [url=http://eccutane.com/]how much is accutane[/url] [url=http://proscar24.com/]proscar canada drug[/url] [url=http://lexapr0.com/]lexapro[/url] [url=http://retina0.com/]retin a generic cream price[/url] [url=http://lisinopril1.com/]cost for generic lisinopril[/url] [url=http://clomid2019.com/]clomid[/url] [url=http://wellbutrin1.com/]cost of wellbutrin 150 mg[/url] [url=http://propecia360.com/]propecia[/url] [url=http://sildenafil3.com/]sildenafil[/url] [url=http://cialis360.com/]cialis 2 mg[/url] [url=http://arimidex24.com/]arimidex[/url] [url=http://cipro2019.com/]cipro 500 mg[/url] [url=http://colchicine05.com/]colchicine 0.5[/url] [url=http://viagra101.com/]viagra purchase buy[/url] [url=http://advair24.com/]advair[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 42. [url=https://levitra19.com/]levitra[/url] [url=https://proscar24.com/]proscar generic price[/url] [url=https://sildenafil360.com/]sildenafil medicine in india[/url] [url=https://strattera24.com/]strattera[/url] [url=https://viagra101.com/]generic viagra fast delivery us[/url] [url=https://retina0.com/]retin a[/url] [url=https://viagra48.com/]can i buy viagra from india[/url] [url=https://sildenafil3.com/]sildenafil[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 43. [url=http://hydrochlorothiazide2019.com/]hydrochlorothiazide online canada no prescription[/url] [url=http://cialis1000.com/]order cialis online usa[/url] [url=http://estrace2019.com/]estrace cream coupon[/url] [url=http://robaxin1.com/]robaxin 750 mg generic[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 44. [url=https://viagra0.com/]viagra tablet price online[/url] [url=https://wellbutrin1.com/]wellbutrin 300 mg cost[/url] [url=https://tretinoin1.com/]tretinoin 025[/url] [url=https://buspar24.com/]buspar online[/url] [url=https://clomid2019.com/]clomid[/url] [url=https://levitra19.com/]levitra 10 mg canada[/url] [url=https://retina911.com/]buy retin a online south africa[/url] [url=https://viagra48.com/]how to get viagra tablets[/url] [url=https://viagrasoft24.com/]buy viagra soft online[/url] [url=https://propecia10.com/]cost of generic propecia[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 45. [url=https://viagra101.com/]cheap generic viagra india[/url] [url=https://proscar911.com/]cost of proscar in canada[/url] [url=https://tadalafil360.com/]best price tadalafil online[/url] [url=https://retina0.com/]best retin a cream prescription[/url] [url=https://tadalafil0.com/]tadalafil brand name in india[/url] [url=https://buspar24.com/]buspar[/url] [url=https://colchicine24.com/]colchicine price[/url] [url=https://cipro2019.com/]generic cialis generic pharmacy[/url] [url=https://fluoxetine1.com/]fluoxetine 20 mg[/url] [url=https://lexapr0.com/]how to get lexapro[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 46. [url=https://lexapraw.com/]lexapro[/url] [url=https://retina911.com/]retin a[/url] [url=https://strattera24.com/]strattera[/url] [url=https://clomid2019.com/]clomid[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 47. [url=https://avodart5.com/]avodart 5[/url] [url=https://colchicine24.com/]colchicine cheapest price[/url] [url=https://levitra19.com/]levitra[/url] [url=https://viagra101.com/]where to buy viagra over the counter[/url] [url=https://lisinopril1.com/]lisinopril 10 mg tablet[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 48. [url=http://levitra7.com/]cost of levitra in india[/url] [url=http://arimidex24.com/]arimidex pills buy[/url] [url=http://avodart5.com/]avodart 5[/url] [url=http://propecia10.com/]cost of propecia generic[/url] [url=http://aqutane.com/]estrace generic[/url] [url=http://hydrochlorothiazide2019.com/]hydrochlorothiazide 12.5 mg capsule[/url] [url=http://accutanisotretinoin.com/]accutane generic[/url] [url=http://retina911.com/]retin a[/url] [url=http://cialis360.com/]how to order generic cialis[/url] [url=http://viagra101.com/]where can you buy viagra[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 49. [url=https://colchicine05.com/]colchicine 0.6 mg price[/url] [url=https://dapoxetine2019.com/]dapoxetine purchase in india[/url] [url=https://propecia10.com/]propecia[/url] [url=https://strattera24.com/]strattera 10 mg[/url] [url=https://colchicine24.com/]colchicine[/url] [url=https://viagra0.com/]viagra[/url] [url=https://retina911.com/]0.05 retin a cream uk[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 50. [url=http://lexapr0.com/]lexapro[/url] [url=http://diflucan24.com/]diflucan 150[/url] [url=http://cipro2019.com/]cipro 250 mg[/url] [url=http://arimidex24.com/]arimidex medication[/url] [url=http://cialis360.com/]cialis 100mg price in india[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 51. [url=http://colchicine05.com/]colchicine 0.5[/url] [url=http://eccutane.com/]accutane[/url] [url=http://colchicine24.com/]colchicine[/url] [url=http://wellbutrin1.com/]wellbutrin 150 mg price[/url] [url=http://proscar24.com/]buy proscar generic[/url] [url=http://diflucan24.com/]diflucan 150 mg tablet[/url] [url=http://tretinoin1.com/]tretinoin cream price[/url] [url=http://levitra7.com/]brand levitra from canada[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 52. [url=http://estrace2019.com/]estrace[/url] [url=http://accutanisotretinoin.com/]how to get accutane without prescription[/url] [url=http://retina911.com/]buy retin a[/url] [url=http://sildenafil360.com/]sildenafil cost[/url] [url=http://colchicine24.com/]colchicine price south africa[/url] [url=http://advair24.com/]advair[/url] [url=http://dapoxetine2019.com/]dapoxetine 30 mg tablet price in india[/url] [url=http://sildenafil3.com/]sildenafil generic[/url] [url=http://proscar24.com/]proscar generic[/url] [url=http://dapoxetine1.com/]buy dapoxetine 30mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 53. [url=https://estrace2019.com/]estrace cream generic[/url] [url=https://propecia10.com/]propecia[/url] [url=https://colchicine05.com/]colchicine generic cost from canada to usa[/url] [url=https://accutanisotretinoin.com/]accutane[/url] [url=https://fluoxetine1.com/]buy fluoxetine 20 mg[/url] [url=https://buspar24.com/]buspar[/url] [url=https://lexapraw.com/]drug lexapro generic[/url] [url=https://avodart5.com/]avodart 0.5 mg tablet[/url] [url=https://paxil40.com/]paxil 30 mg[/url] [url=https://levitra7.com/]levitra 10mg tablets[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 54. [url=https://viagra101.com/]viagra[/url] [url=https://lexapr0.com/]lexapro 25mg[/url] [url=https://viagra48.com/]viagra for sale online usa[/url] [url=https://dapoxetine1.com/]dapoxetine 30mg price[/url] [url=https://sildenafil360.com/]sildenafil[/url] [url=https://tadalafil360.com/]best price tadalafil online[/url] [url=https://estrace2019.com/]estrace canadian[/url] [url=https://accutanisotretinoin.com/]accutane[/url] [url=https://lisinopril1.com/]lisinopril 10 mg tablet[/url] [url=https://viagrasoft24.com/]generic viagra soft tablets[/url] [url=https://tretinoin1.com/]tretinoin 0.05 australia prescription[/url] [url=https://aqutane.com/]estrace 0.5 mg tablet[/url] [url=https://levitra7.com/]best price levitra 20 mg[/url] [url=https://buspar24.com/]buspar over the counter[/url] [url=https://clomid2019.com/]clomid[/url] [url=https://hydrochlorothiazide2019.com/]hydrochlorothiazide purchase online[/url] [url=https://lexapraw.com/]buy lexapro online australia[/url] [url=https://sildenafil3.com/]sildenafil generic[/url] [url=https://arimidex24.com/]buying arimidex in australia[/url] [url=https://avodart5.com/]buy avodart canada[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 55. Appreciate it, Numerous data.

  how much is the cost of cialis
  cialis generic
  how long before sex should you take cialis
  [url=http://ciaonlinebuyntx.com/]quanto tempo o cialis leva para fazer efeito[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 56. [url=https://diflucan24.com/]buy diflucan 150 mg online[/url] [url=https://proscar911.com/]proscar[/url] [url=https://paxil40.com/]how to get paxil online[/url] [url=https://levitra7.com/]levitra 10 mg[/url] [url=https://viagra48.com/]cheap viagra 100mg canada[/url] [url=https://hydrochlorothiazide2019.com/]hydrochlorothiazide 12.5 mg price[/url] [url=https://tadalafil360.com/]cheap tadalafil[/url] [url=https://cipro2019.com/]daily cialis from canada[/url] [url=https://robaxin1.com/]robaxin[/url] [url=https://retina0.com/]retin a[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 57. [url=https://viagra48.com/]viagra tablets price india[/url] [url=https://dapoxetine1.com/]where to buy dapoxetine in usa[/url] [url=https://tretinoin1.com/]tretinoin 0.1 cream[/url] [url=https://fluoxetine1.com/]fluoxetine 20 mg tablet brand name[/url] [url=https://lexapraw.com/]lexapro[/url] [url=https://propecia360.com/]propecia[/url] [url=https://propecia10.com/]propecia[/url] [url=https://sildenafil360.com/]sildenafil gel india[/url] [url=https://hydrochlorothiazide2019.com/]hydrochlorothiazide 12.5 tablet[/url] [url=https://avodart5.com/]avodart 2.5 mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 58. [url=https://avodart5.com/]buy avodart online[/url] [url=https://viagra101.com/]how to buy generic viagra online[/url] [url=https://dapoxetine1.com/]buy dapoxetine online[/url] [url=https://strattera24.com/]strattera[/url] [url=https://tadalafil360.com/]tadalafil[/url] [url=https://colchicine24.com/]colchicine without a prescription[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 59. [url=https://proscar24.com/]buy proscar online canada[/url] [url=https://paxil40.com/]paxil 20[/url] [url=https://cialis360.com/]cialis[/url] [url=https://cialis1000.com/]cialis[/url] [url=https://lisinopril1.com/]lisinopril[/url] [url=https://dapoxetine2019.com/]dapoxetine[/url] [url=https://retina911.com/]retin a 1 prices[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 60. [url=https://aqutane.com/]estrace 1mg tablet[/url] [url=https://cipro2019.com/]generic cialis for sale canada[/url] [url=https://strattera24.com/]strattera 40[/url] [url=https://wellbutrin1.com/]wellbutrin[/url] [url=https://retina0.com/]buy retin a 05 online[/url] [url=https://fluoxetine1.com/]fluoxetine 10 mg[/url] [url=https://accutanisotretinoin.com/]accutane[/url] [url=https://cialis1000.com/]cialis 20mg[/url] [url=https://colchicine05.com/]colchicine 0.6 mg without prescription[/url] [url=https://proscar911.com/]proscar medication[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 61. [url=http://cialis360.com/]can i order cialis online[/url] [url=http://propecia10.com/]generic propecia cost[/url] [url=http://diflucan24.com/]diflucan[/url] [url=http://sildenafil3.com/]sildenafil[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 62. [url=http://lexapr0.com/]lexapro[/url] [url=http://tretinoin1.com/]tretinoin 0.1 cream[/url] [url=http://wellbutrin1.com/]wellbutrin[/url] [url=http://viagrasoft24.com/]generic viagra soft tabs online[/url] [url=http://proscar24.com/]generic proscar online[/url] [url=http://sildenafil360.com/]cost of 100mg sildenafil[/url] [url=http://colchicine05.com/]colchicine 6 mg price[/url] [url=http://viagra0.com/]viagra[/url] [url=http://retina0.com/]buy retin a 05 online[/url] [url=http://levitra7.com/]cheap levitra 20mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 63. [url=https://viagra48.com/]cheap viagra 100mg[/url] [url=https://clomid2019.com/]clomid[/url] [url=https://propecia360.com/]can i buy propecia over the counter[/url] [url=https://cialis360.com/]cialis australia over the counter[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 64. [url=https://lexapraw.com/]lexapro 20 mg prescription[/url] [url=https://viagra48.com/]viagra[/url] [url=https://strattera24.com/]strattera cap 80mg[/url] [url=https://clomid2019.com/]online prescription clomid[/url] [url=https://levitra7.com/]levitra 5mg tablets[/url] [url=https://retina911.com/]retin a[/url] [url=https://viagrasoft24.com/]generic soft viagra online[/url] [url=https://propecia360.com/]over the counter propecia[/url] [url=https://propecia10.com/]can you buy propecia online[/url] [url=https://cialis360.com/]order cialis online us pharmacy[/url] [url=https://tadalafil0.com/]tadalafil 20mg coupon[/url] [url=https://tretinoin1.com/]tretinoin 1[/url] [url=https://sildenafil360.com/]sildenafil[/url] [url=https://estrace2019.com/]estrace[/url] [url=https://dapoxetine1.com/]buy dapoxetine 30mg[/url] [url=https://arimidex24.com/]buy cheap arimidex[/url] [url=https://fluoxetine1.com/]10mg fluoxetine uk[/url] [url=https://cipro2019.com/]cipro[/url] [url=https://buspar24.com/]buspar[/url] [url=https://lisinopril1.com/]buy lisinopril online[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 65. [url=https://paxil40.com/]cost of 10mg paxil[/url] [url=https://viagra0.com/]order viagra online[/url] [url=https://hydrochlorothiazide2019.com/]hydrochlorothiazide 25 mg[/url] [url=https://eccutane.com/]accutane[/url] [url=https://viagrasoft24.com/]viagra generic soft tabs[/url] [url=https://dapoxetine1.com/]where to buy dapoxetine in us[/url] [url=https://strattera24.com/]buy generic strattera[/url] [url=https://colchicine05.com/]buy colchicine 0.6 mg online[/url] [url=https://propecia360.com/]propecia[/url] [url=https://proscar24.com/]order generic proscar[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 66. [url=https://paxil40.com/]paxil lowest price[/url] [url=https://sildenafil3.com/]where to buy sildenafil[/url] [url=https://cialis360.com/]how to order generic cialis[/url] [url=https://dapoxetine2019.com/]dapoxetine tablet[/url] [url=https://tretinoin1.com/]tretinoin 0.05 cream[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 67. [url=http://acyclovir400.com/]buy acyclovir 400 mg[/url] [url=http://viagraforwomen.com/]viagra for women online[/url] [url=http://prednisolone10.com/]prednisolone 5 mg[/url] [url=http://ventolin100.com/]ventolin[/url] [url=http://doxycycline2.com/]doxycycline[/url] [url=http://cialis5.com/]cialis[/url] [url=http://atenolol50mg.com/]atenolol[/url] [url=http://xenicalcapsules.com/]cheap xenical[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 68. [url=http://motiliumotc.com/]motilium usa[/url] [url=http://cafergotmedication.com/]cafergot[/url] [url=http://prednisolone1.com/]buy prendisalone on line uk[/url] [url=http://ventolinhfainhaler.com/]ventolin 90 mcg[/url] [url=http://metformin850.com/]metformin 850[/url] [url=http://prednisolone20.com/]buy online 10mg prednisolone[/url] [url=http://zoloft50.com/]zoloft sertraline[/url] [url=http://cialisq.com/]cialis[/url] [url=http://prednisone5.com/]prednisone 2.5 mg[/url] [url=http://prednisolone40.com/]prednisolone 40mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 69. [url=https://buspar10.com/]buspirone 10mg[/url] [url=https://motilium10mg.com/]motilium 10mg[/url] [url=https://prednisolone10.com/]buy prednisolone[/url] [url=https://tadalafil20tab.com/]tadalafil[/url] [url=https://antabusedisulfiram.com/]antabuse disulfiram[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 70. [url=http://genericsynthroid.com/]synthroid 150 mcg[/url] [url=http://zithromaxazithromycin.com/]generic zithromax azithromycin[/url] [url=http://acyclovir400.com/]acyclovir 400mg tablets[/url] [url=http://cialis5.com/]cheap cialis 5 mg[/url] [url=http://genericcolchicine.com/]colchicine brand name[/url] [url=http://ventolin100.com/]ventolin[/url] [url=http://celebrex400.com/]buy celebrex online[/url] [url=http://tadacip2019.com/]buy tadacip online[/url] [url=http://ventolinhfainhaler.com/]no prescription ventolin[/url] [url=http://prednisone10.com/]prednisone[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 71. [url=https://atarax50.com/]atarax[/url] [url=https://motiliumotc.com/]buy motilium online[/url] [url=https://zoloft50.com/]zoloft drug[/url] [url=https://atarax25.com/]50 mg atarax[/url] [url=https://nolvadex10.com/]nolvadex buy[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 72. [url=http://kamagra10.com/]generic kamagra[/url] [url=http://valtrexcost.com/]valtrex cost[/url] [url=http://tadalafil20tab.com/]tadalafil[/url] [url=http://ventolinhfainhaler.com/]buy ventolin inhaler online[/url] [url=http://tadacip2019.com/]tadacip 20mg[/url] [url=http://celebrex400.com/]celebrex[/url] [url=http://azithromycinwithoutprescription.com/]azithromycin[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 73. [url=https://prednisolone10.com/]prednisolone[/url] [url=https://sildenafilx.com/]sildenafil citrate generic[/url] [url=https://prednisolone40.com/]prednisolone 20 mg[/url] [url=https://acyclovir800.com/]acyclovir 400 mg[/url] [url=https://ventolin100.com/]ventolin[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 74. [url=http://motilium10mg.com/]buy motilium[/url] [url=http://kamagra10.com/]kamagra gel[/url] [url=http://atarax50.com/]buy atarax[/url] [url=http://valtrexcost.com/]generic valtrex cost[/url] [url=http://azithromycinwithoutprescription.com/]azithromycin pack[/url] [url=http://lipitor20.com/]generic lipitor[/url] [url=http://buyindocinonline.com/]indocin[/url] [url=http://genericcolchicine.com/]colchicine generic[/url] [url=http://ventolin100.com/]buy cheap ventolin[/url] [url=http://viagraforwomen.com/]viagra womens[/url] [url=http://sildenafilx.com/]sildenafil 100mg price[/url] [url=http://ventolinhfainhaler.com/]ventolin hfa inhaler[/url] [url=http://doxycycline02.com/]doxycycline 100mg online[/url] [url=http://clomidforwomen.com/]purchase clomid online[/url] [url=http://buspar10.com/]buspar[/url] [url=http://tadacip2019.com/]tadacip[/url] [url=http://zoloft50.com/]zoloft[/url] [url=http://doxycycline2.com/]doxycycline hyclate 100 mg cap[/url] [url=http://acyclovir800.com/]acyclovir 800[/url] [url=http://metformin850.com/]buy metformin 500mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 75. [url=https://ventolinhfainhaler.com/]generic for ventolin[/url] [url=https://tadacip2019.com/]tadacip online[/url] [url=https://viagraforwomen.com/]viagra womens[/url] [url=https://tetracyclinerx.com/]where to buy tetracycline[/url] [url=https://genericcolchicine.com/]generic colchicine[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 76. [url=https://tadaciponline.com/]tadacip online[/url] [url=https://prednisone1.com/]prednisone[/url] [url=https://tadalafil20tab.com/]buy tadalafil online[/url] [url=https://acyclovir400.com/]acyclovir[/url] [url=https://cialisq.com/]buy cialis online[/url] [url=https://xenicalcapsules.com/]xenical[/url] [url=https://tadacip2019.com/]tadacip[/url] [url=https://doxycycline2.com/]tetracycline doxycycline[/url] [url=https://ventolinhfainhaler.com/]ventolin inhalers[/url] [url=https://metformin850.com/]metformin 850[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 77. [url=http://kamagra10.com/]kamagra[/url] [url=http://sildenafilx.com/]sildenafil citrate tablets 100mg[/url] [url=http://lisinopril5.com/]lisinopril generic[/url] [url=http://prednisone5.com/]buying prednisone online[/url] [url=http://seroquelwithoutprescription.com/]seroquel online[/url] [url=http://buspar10.com/]buspar online[/url] [url=http://atarax50.com/]atarax cost[/url] [url=http://doxycycline2.com/]doxy 200[/url] [url=http://genericcolchicine.com/]colchicine tablets[/url] [url=http://antabuse250.com/]antabuse medication[/url] [url=http://ventolin100.com/]buy ventolin inhaler[/url] [url=http://acyclovir800.com/]acyclovir 800[/url] [url=http://tetracyclinerx.com/]tetracycline[/url] [url=http://advair250.com/]buy advair diskus online[/url] [url=http://cialis5.com/]cialis 5mg[/url] [url=http://azithromycinwithoutprescription.com/]where to buy azithromycin[/url] [url=http://xenicalcapsules.com/]xenical capsules[/url] [url=http://tadaciponline.com/]tadacip online[/url] [url=http://prednisone10.com/]prednisone 40 mg[/url] [url=http://tadalafil20tab.com/]buy tadalafil online[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 78. [url=http://doxycycline02.com/]antibiotic doxycycline[/url] [url=http://prednisolone20.com/]cheap prednisolne[/url] [url=http://doxycycline2.com/]doxycycline[/url] [url=http://antabusedisulfiram.com/]antabus[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 79. [url=https://atarax25.com/]atarax tablets[/url] [url=https://sildenafilx.com/]buy sildenafil online[/url] [url=https://cafergotmedication.com/]cafergot online[/url] [url=https://genericcolchicine.com/]colchicine[/url] [url=https://motiliumotc.com/]motilium[/url] [url=https://prednisolone10.com/]prednisolone[/url] [url=https://genericsynthroid.com/]synthroid buy[/url] [url=https://seroquelwithoutprescription.com/]seroquel for sleep[/url] [url=https://prednisolone1.com/]prednisolone[/url] [url=https://xenicalcapsules.com/]xenical generic[/url] [url=https://cialis5.com/]cialis[/url] [url=https://valtrexcost.com/]valtrex over counter[/url] [url=https://viagraforwomen.com/]viagra for women[/url] [url=https://metformin850.com/]buy metformin on line[/url] [url=https://tetracyclinerx.com/]tetracycline 250 mg[/url] [url=https://prednisone1.com/]prednisone[/url] [url=https://lipitor20.com/]lipitor[/url] [url=https://nolvadex10.com/]buy nolvadex tamoxifen citrate[/url] [url=https://zoloft50.com/]buy sertraline[/url] [url=https://lisinopril5.com/]zestril lisinopril[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 80. [url=https://prednisone10.com/]prednisone 10mg pack[/url] [url=https://cialisq.com/]buy cialis online[/url] [url=https://advair250.com/]advair 500[/url] [url=https://celebrex400.com/]buy celebrex[/url] [url=https://tetracyclinerx.com/]buying tetracycline online[/url] [url=https://buyindocinonline.com/]buy indocin[/url] [url=https://viagraforwomen.com/]viagra for women[/url] [url=https://motilium10mg.com/]buy motilium[/url] [url=https://atenolol50mg.com/]atenolol[/url] [url=https://atarax50.com/]atarax for hives[/url] [url=https://metformin850.com/]buy metformin 500mg[/url] [url=https://acyclovir800.com/]generic acyclovir cream[/url] [url=https://tadaciponline.com/]generic tadacip[/url] [url=https://prednisolone20.com/]prednisolone sodium phosphate[/url] [url=https://xenicalcapsules.com/]xenical generic[/url] [url=https://prednisolone40.com/]prednisolone 20 mg[/url] [url=https://doxycycline02.com/]doxycycline 100mg price[/url] [url=https://prednisone5.com/]prednisone 20mg by mail without prescription[/url] [url=https://lipitor20.com/]buy lipitor[/url] [url=https://acyclovir400.com/]acyclovir cream over the counter[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 81. [url=https://sildenafilx.com/]sildenafil 100mg price[/url] [url=https://metformin850.com/]metformin 850[/url] [url=https://atarax50.com/]atarax for children[/url] [url=https://lasix911.com/]lasix water pill[/url] [url=https://kamagra10.com/]kamagra[/url] [url=https://buspar10.com/]generic for buspar[/url] [url=https://cialisq.com/]cheap cialis pills[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 82. [url=https://sildenafilx.com/]sildenafil 100mg price[/url] [url=https://advair250.com/]advair 500 mg[/url] [url=https://azithromycinwithoutprescription.com/]azithromycin z-pack[/url] [url=https://elimite5.com/]elimite[/url] [url=https://antabuse250.com/]antabuse cost[/url] [url=https://prednisone10.com/]prednisone10 mg[/url] [url=https://lasix911.com/]lasix[/url] [url=https://tretinoincream01.com/]tretinoin cream 1[/url] [url=https://buspar10.com/]buspar[/url] [url=https://doxycycline2.com/]doxycycline[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 83. [url=https://genericsynthroid.com/]buy synthroid online[/url] [url=https://tadaciponline.com/]buy tadacip[/url] [url=https://antabusedisulfiram.com/]antabuse prices[/url] [url=https://antabuse250.com/]antabuse[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 84. [url=https://genericcolchicine.com/]buy colchicine[/url] [url=https://doxycycline02.com/]doxycycline[/url] [url=https://ventolinhfainhaler.com/]ventolin nebulizer[/url] [url=https://antabuse250.com/]antibuse[/url] [url=https://cialisq.com/]cialis where to buy[/url] [url=https://kamagra10.com/]kamagra for sale[/url] [url=https://prednisolone10.com/]prednisolone drug[/url] [url=https://zoloft50.com/]online zoloft[/url] [url=https://cialis5.com/]cialis 5 mg price[/url] [url=https://metformin850.com/]buy metfornin without prescription drugs online[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 85. [url=http://metformin850.com/]metformin hcl 500 mg[/url] [url=http://doxycycline2.com/]doxycycline tablets[/url] [url=http://antabusedisulfiram.com/]buy cheap antabuse[/url] [url=http://clomidforwomen.com/]clomid buy online[/url] [url=http://tetracyclinerx.com/]buying tetracycline online[/url] [url=http://prednisolone10.com/]prednisolone[/url] [url=http://cafergotmedication.com/]cafergot[/url] [url=http://kamagra10.com/]buy kamagra[/url] [url=http://prednisone5.com/]prednixone tables for sale[/url] [url=http://motilium10mg.com/]motilium[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 86. [url=https://advair250.com/]order advair[/url] [url=https://atenolol50mg.com/]atenolol 50 mg tablets[/url] [url=https://tetracyclinerx.com/]buying tetracycline online[/url] [url=https://prednisolone10.com/]prednisolone 10 mg[/url] [url=https://acyclovir400.com/]acyclovir[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 87. [url=https://prednisone1.com/]buy prednisone without a prescription[/url] [url=https://acyclovir800.com/]acyclovir[/url] [url=https://doxycycline2.com/]100 mg doxycycline[/url] [url=https://buspar10.com/]buy buspar[/url] [url=https://lisinopril5.com/]lisinopril[/url] [url=https://metformin850.com/]buy metformin 500mg[/url] [url=https://cialisq.com/]cialis[/url] [url=https://azithromycinwithoutprescription.com/]azithromycin[/url] [url=https://clomidforwomen.com/]buy clomid for men[/url] [url=https://genericcolchicine.com/]buy colchicine online[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 88. [url=https://zoloft50.com/]zoloft online[/url] [url=https://seroquelwithoutprescription.com/]seroquel[/url] [url=https://prednisolone20.com/]prednisolone 20mg[/url] [url=https://atarax50.com/]atarax[/url] [url=https://motilium10mg.com/]motilium[/url] [url=https://antabuse250.com/]antabuse[/url] [url=https://ventolinhfainhaler.com/]ventolin nebulizer[/url] [url=https://atarax25.com/]atarax 25[/url] [url=https://kamagra10.com/]kamagra oral jelly[/url] [url=https://xenicalcapsules.com/]xenical[/url] [url=https://cialisq.com/]cialis purchase[/url] [url=https://ventolin100.com/]ventolin inhaler without prescription[/url] [url=https://tadacip2019.com/]tadacip 20mg[/url] [url=https://tetracyclinerx.com/]tetracycline capsules[/url] [url=https://azithromycinwithoutprescription.com/]azithromycin[/url] [url=https://buyindocinonline.com/]indocin[/url] [url=https://celebrex400.com/]celebrex[/url] [url=https://doxycycline02.com/]doxycycline price[/url] [url=https://genericsynthroid.com/]generic synthroid[/url] [url=https://motiliumotc.com/]motilium domperidone 10mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 89. [url=https://advair250.com/]advair[/url] [url=https://tadaciponline.com/]tadacip online[/url] [url=https://seroquelwithoutprescription.com/]seroquel xr generic[/url] [url=https://doxycycline2.com/]doxycycline[/url] [url=https://tadalafil20tab.com/]tadalafil[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 90. [url=https://viagraforwomen.com/]viagra for women[/url] [url=https://lasix911.com/]lasix buy[/url] [url=https://cialisq.com/]cialis[/url] [url=https://genericcolchicine.com/]gout colchicine[/url] [url=https://nolvadex10.com/]buy nolvadex[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 91. [url=http://prednisolone40.com/]prednisolne online[/url] [url=http://advair250.com/]advair[/url] [url=http://viagraforwomen.com/]viagra for women[/url] [url=http://ventolinhfainhaler.com/]ventolin inhalers[/url] [url=http://seroquelwithoutprescription.com/]seroquel[/url] [url=http://motilium10mg.com/]motilium[/url] [url=http://tadaciponline.com/]tadacip[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 92. [url=https://zoloft50.com/]zoloft no prescription[/url] [url=https://tadaciponline.com/]tadacip[/url] [url=https://doxycycline2.com/]doxycycline 100mg capsules[/url] [url=https://zithromaxazithromycin.com/]zithromax[/url] [url=https://acyclovir400.com/]acyclovir[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 93. [url=http://motilium10mg.com/]motilium 10mg[/url] [url=http://metformin850.com/]buy metformin on line[/url] [url=http://xenicalcapsules.com/]xenical[/url] [url=http://cialisq.com/]cialis[/url] [url=http://kamagra10.com/]generic kamagra[/url] [url=http://clomidforwomen.com/]clomid buy[/url] [url=http://sildenafilx.com/]buy sildenafil citrate online[/url] [url=http://atarax25.com/]atarax eq[/url] [url=http://cafergotmedication.com/]buy cafergot online[/url] [url=http://motiliumotc.com/]motilium tablets[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 94. [url=https://tadaciponline.com/]tadacip online[/url] [url=https://prednisone1.com/]prednisone[/url] [url=https://valtrexcost.com/]generic valtrex[/url] [url=https://metformin850.com/]metformin 850[/url] [url=https://celebrex400.com/]cheap celebrex[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 95. [url=https://prednisolone20.com/]methyl prednisolone[/url] [url=https://prednisone1.com/]ordering prednisone[/url] [url=https://tadalafil20tab.com/]buy tadalafil cialis[/url] [url=https://cialis5.com/]cialis 5 mg cost[/url] [url=https://advair250.com/]advair[/url] [url=https://tretinoincream01.com/]tretinoin cream .1[/url] [url=https://prednisone10.com/]prednisone 10mg pack[/url] [url=https://metformin850.com/]buy metformin 500mg[/url] [url=https://tadaciponline.com/]tadacip 20mg[/url] [url=https://acyclovir800.com/]acyclovir 400mg[/url] [url=https://xenicalcapsules.com/]xenical[/url] [url=https://azithromycinwithoutprescription.com/]purchase azithromycin 500 mg tablets[/url] [url=https://sildenafilx.com/]sildenafil citrate 100mg tab[/url] [url=https://elimite5.com/]elimite cream[/url] [url=https://valtrexcost.com/]generic for valtrex[/url] [url=https://atenolol50mg.com/]atenolol prices[/url] [url=https://prednisolone40.com/]prednisolone 20 mg[/url] [url=https://cafergotmedication.com/]cafergot pills[/url] [url=https://genericsynthroid.com/]synthroid[/url] [url=https://zoloft50.com/]zoloft[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 96. [url=https://cafergotmedication.com/]cafergot tablets[/url] [url=https://atarax25.com/]atarax 25mg tab[/url] [url=https://tretinoincream01.com/]tretinoin cream[/url] [url=https://motiliumotc.com/]motilium 10mg[/url] [url=https://azithromycinwithoutprescription.com/]buy azithromycin[/url] [url=https://prednisolone10.com/]prednisolone tablets[/url] [url=https://antabusedisulfiram.com/]buy antabuse online without prescription[/url] [url=https://prednisolone1.com/]prednisolone online[/url] [url=https://tadalafil20tab.com/]tadalafil drug[/url] [url=https://sildenafilx.com/]generic sildenafil citrate 100mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 97. [url=https://xenicalcapsules.com/]xenical orlistat[/url] [url=https://buspar10.com/]buspirone price[/url] [url=https://cialis5.com/]cialis 5mg[/url] [url=https://lisinopril5.com/]lisinopril 5 mg[/url] [url=https://motiliumotc.com/]buy motilium online[/url] [url=https://doxycycline2.com/]doxycycline[/url] [url=https://prednisone1.com/]prednisone[/url] [url=https://metformin850.com/]metformin 850[/url] [url=https://genericsynthroid.com/]synthroid[/url] [url=https://lipitor20.com/]lipitor[/url] [url=https://viagraforwomen.com/]viagra pills for sale[/url] [url=https://lasix911.com/]buy lasix cheap[/url] [url=https://zoloft50.com/]zoloft drug[/url] [url=https://cialisq.com/]buy cheap cialis online[/url] [url=https://buyindocinonline.com/]buy indocin[/url] [url=https://acyclovir400.com/]acyclovir buy[/url] [url=https://tadacip2019.com/]tadacip[/url] [url=https://atarax50.com/]atarax for ic[/url] [url=https://prednisone10.com/]prednisone 10 mg[/url] [url=https://atenolol50mg.com/]price of atenolol[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 98. [url=https://lipitor20.com/]generic lipitor[/url] [url=https://advair250.com/]advair diskus 500[/url] [url=https://metformin850.com/]buy metformin without prescription[/url] [url=https://prednisolone1.com/]prednisolone[/url] [url=https://prednisolone20.com/]methyl prednisolone[/url] [url=https://ventolinhfainhaler.com/]generic for ventolin[/url] [url=https://prednisone5.com/]prednisone 5mg[/url] [url=https://lasix911.com/]buy cheap lasix[/url] [url=https://prednisone10.com/]prednisone steroids[/url] [url=https://celebrex400.com/]generic celebrex[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 99. [url=http://acyclovir400.com/]acyclovir 400 mg[/url] [url=http://lipitor20.com/]lipitor 10 mg[/url] [url=http://antabusedisulfiram.com/]buy anti buse[/url] [url=http://prednisone10.com/]10mg prednisone[/url] [url=http://zoloft50.com/]buy zoloft[/url] [url=http://metformin850.com/]where i can buy metformin without a prescription drugs[/url] [url=http://tadacip2019.com/]buy tadacip[/url] [url=http://prednisolone10.com/]prednisolone[/url] [url=http://kamagra10.com/]kamagra[/url] [url=http://tadalafil20tab.com/]buy tadalafil cialis[/url] [url=http://cafergotmedication.com/]generic cafergot[/url] [url=http://lisinopril5.com/]lisinopril[/url] [url=http://cialisq.com/]40mg cialis[/url] [url=http://genericcolchicine.com/]colchicine[/url] [url=http://antabuse250.com/]buy antabuse[/url] [url=http://prednisone5.com/]prednisone sale[/url] [url=http://sildenafilx.com/]sildenafil without a prescription[/url] [url=http://atarax50.com/]atarax 25mg[/url] [url=http://doxycycline2.com/]doxycycline monohydrate[/url] [url=http://lasix911.com/]buy lasix[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 100. [url=https://sildenafilx.com/]sildenafil 100mg price[/url] [url=https://seroquelwithoutprescription.com/]seroquel prices[/url] [url=https://ventolin100.com/]ventolin[/url] [url=https://valtrexcost.com/]valtrex[/url] [url=https://genericcolchicine.com/]colchicine[/url] [url=https://doxycycline2.com/]doxycycline[/url] [url=https://clomidforwomen.com/]clomid medication[/url] [url=https://lisinopril5.com/]lisinopril 40 mg[/url] [url=https://tetracyclinerx.com/]tetracycline buy online[/url] [url=https://cafergotmedication.com/]cafergot[/url] [url=https://ventolinhfainhaler.com/]buy ventolin inhaler[/url] [url=https://zoloft50.com/]zoloft[/url] [url=https://atarax25.com/]50 mg atarax[/url] [url=https://tadacip2019.com/]buy tadacip 20 mg[/url] [url=https://tretinoincream01.com/]retin[/url] [url=https://xenicalcapsules.com/]xenical capsules[/url] [url=https://lasix911.com/]lasix[/url] [url=https://cialisq.com/]where to buy cialis[/url] [url=https://prednisolone10.com/]prednisolone tablets[/url] [url=https://viagraforwomen.com/]viagra substitute over the counter[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 101. [url=https://metformin850.com/]metformin buy online[/url] [url=https://prednisolone40.com/]prednisolone buy[/url] [url=https://xenicalcapsules.com/]xenical capsules[/url] [url=https://valtrexcost.com/]valtrex[/url] [url=https://buspar10.com/]buspirone 10 mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 102. [url=http://genericcolchicine.com/]colchicine[/url] [url=http://prednisone5.com/]prednisone[/url] [url=http://tadalafil20tab.com/]tadalafil[/url] [url=http://atarax50.com/]atarax tablets[/url] [url=http://prednisone1.com/]generic prednisone without prescription[/url] [url=http://prednisone10.com/]prednisone 10 mg[/url] [url=http://prednisolone40.com/]prednisolone 20 mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 103. [url=http://acyclovir800.com/]acyclovir 800mg tablets[/url] [url=http://clomidforwomen.com/]clomid[/url] [url=http://prednisone10.com/]prednisone[/url] [url=http://antabuse250.com/]antabus[/url] [url=http://antabusedisulfiram.com/]antabuse disulfiram[/url] [url=http://buyindocinonline.com/]buy indocin[/url] [url=http://buspar10.com/]buspar[/url] [url=http://tadaciponline.com/]tadacip[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 104. [url=https://cialisq.com/]generic cialis 100mg[/url] [url=https://buyindocinonline.com/]buy indocin online[/url] [url=https://tadaciponline.com/]tadacip[/url] [url=https://atarax50.com/]50 mg atarax[/url] [url=https://tetracyclinerx.com/]buying tetracycline online[/url] [url=https://prednisone10.com/]prednisone[/url] [url=https://prednisone1.com/]prednisone for dogs[/url] [url=https://doxycycline2.com/]doxycycline acne[/url] [url=https://doxycycline02.com/]doxycycline buy[/url] [url=https://valtrexcost.com/]buy generic valtrex online[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 105. [url=https://lisinopril5.com/]lisinopril[/url] [url=https://tetracyclinerx.com/]buy tetracycline online[/url] [url=https://tadaciponline.com/]tadacip online[/url] [url=https://antabusedisulfiram.com/]anti buse pills[/url] [url=https://ventolin100.com/]ventolin[/url] [url=https://acyclovir400.com/]acyclovir[/url] [url=https://prednisone10.com/]apo prednisone[/url] [url=https://elimite5.com/]permethrin cream for sale[/url] [url=https://lasix911.com/]lasix buy[/url] [url=https://cafergotmedication.com/]cafergot medication[/url] [url=https://tadacip2019.com/]tadacip 20[/url] [url=https://acyclovir800.com/]acyclovir no prescription[/url] [url=https://buspar10.com/]buspar 10mg[/url] [url=https://atarax50.com/]atarax pills[/url] [url=https://genericcolchicine.com/]colchicine 0.6 mg tablets[/url] [url=https://prednisolone40.com/]prednisolone 40 mg[/url] [url=https://lipitor20.com/]buy lipitor[/url] [url=https://motiliumotc.com/]motilium 10mg[/url] [url=https://buyindocinonline.com/]indocin 25 mg[/url] [url=https://cialis5.com/]cialis 5[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 106. [url=https://lisinopril5.com/]buy lisinopril[/url] [url=https://motiliumotc.com/]buy motilium[/url] [url=https://celebrex400.com/]buy celebrex[/url] [url=https://prednisone1.com/]prednisone without a prescription[/url] [url=https://viagraforwomen.com/]viagra cheap online[/url] [url=https://tadaciponline.com/]tadacip 20mg[/url] [url=https://buyindocinonline.com/]indocin[/url] [url=https://lasix911.com/]buy lasix without prescription[/url] [url=https://prednisolone10.com/]prednisolone[/url] [url=https://sildenafilx.com/]sildenafil 50mg[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 107. [url=https://atarax50.com/]atarax hydroxyzine[/url] [url=https://kamagra10.com/]buy kamagra online[/url] [url=https://ventolinhfainhaler.com/]ventolin hfa inhaler[/url] [url=https://xenicalcapsules.com/]purchase xenical[/url] [url=https://tadalafil20tab.com/]buy tadalafil cialis[/url] [url=https://cafergotmedication.com/]cafergot generic[/url] [url=https://azithromycinwithoutprescription.com/]buy azithromycin without prescription[/url] [url=https://elimite5.com/]elimite cream 5[/url] [url=https://nolvadex10.com/]nolvadex 10[/url] [url=https://prednisolone20.com/]methyl prednisolone[/url] [url=https://atenolol50mg.com/]atenolol drug[/url] [url=https://cialisq.com/]cialis buy[/url] [url=https://antabusedisulfiram.com/]antabuse disulfiram[/url] [url=https://tretinoincream01.com/]tretinoin cream[/url] [url=https://prednisone10.com/]prednisone[/url] [url=https://tadaciponline.com/]tadacip[/url] [url=https://metformin850.com/]buy cheap metformin[/url] [url=https://zithromaxazithromycin.com/]buy azithromycin[/url] [url=https://prednisolone1.com/]prednisolone[/url] [url=https://clomidforwomen.com/]order clomid[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 108. [url=https://atarax50.com/]atarax[/url] [url=https://atarax25.com/]hydroxyzine atarax[/url] [url=https://buspar10.com/]buspar[/url] [url=https://zoloft50.com/]sertraline without a prescription[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 109. [url=http://prednisone5.com/]prednisone[/url] [url=http://acyclovir400.com/]acyclovir[/url] [url=http://seroquelwithoutprescription.com/]seroquel xr[/url] [url=http://metformin850.com/]metformin 850[/url] [url=http://buyindocinonline.com/]buy indocin online[/url] [url=http://prednisolone10.com/]buy prednisolone online[/url] [url=http://tadaciponline.com/]tadacip 20 mg[/url] [url=http://celebrex400.com/]celebrex[/url] [url=http://kamagra10.com/]kamagra oral jelly[/url] [url=http://buspar10.com/]buspar[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 110. [url=https://tretinoincream01.com/]tretinoin cream 1[/url] [url=https://viagraforwomen.com/]women’s viagra pink pill[/url] [url=https://nolvadex10.com/]nolvadex 20[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 111. [url=https://prednisone5.com/]prednisone[/url] [url=https://acyclovir800.com/]acyclovir 800 mg[/url] [url=https://atarax25.com/]atarax eq[/url] [url=https://cialis5.com/]cheap cialis 5 mg[/url] [url=https://antabuse250.com/]antabuse[/url] [url=https://sildenafilx.com/]sildenafil[/url] [url=https://celebrex400.com/]buy celebrex[/url] [url=https://ventolinhfainhaler.com/]buy ventolin inhaler[/url] [url=https://motiliumotc.com/]buy motilium[/url] [url=https://viagraforwomen.com/]viagra for women[/url] [url=https://tretinoincream01.com/]buy tretinoin cream online[/url] [url=https://buspar10.com/]buspar[/url] [url=https://xenicalcapsules.com/]xenical[/url] [url=https://kamagra10.com/]buy kamagra online[/url] [url=https://doxycycline02.com/]doxycycline[/url] [url=https://acyclovir400.com/]acyclovir[/url] [url=https://tadalafil20tab.com/]tadalafil[/url] [url=https://advair250.com/]price of advair[/url] [url=https://zithromaxazithromycin.com/]azithromycin no prescription[/url] [url=https://lipitor20.com/]cost of generic lipitor[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 112. [url=http://clomidforwomen.com/]buy online clomid[/url] [url=http://atenolol50mg.com/]where to buy atenolol[/url] [url=http://zithromaxazithromycin.com/]azithromycin online[/url] [url=http://tretinoincream01.com/]tretinoin cream[/url] [url=http://ventolin100.com/]buy ventolin on line[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 113. [url=https://atarax50.com/]atarax[/url] [url=https://nolvadex10.com/]generic nolvadex[/url] [url=https://acyclovir400.com/]acyclovir[/url] [url=https://buyindocinonline.com/]indocin 25 mg[/url] [url=https://ventolinhfainhaler.com/]no prescription ventolin inhaler[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 114. [url=https://advair250.com/]advair 500 50[/url] [url=https://buspar10.com/]generic buspar[/url] [url=https://atarax50.com/]atarax[/url] [url=https://tetracyclinerx.com/]tetracycline[/url] [url=https://acyclovir400.com/]buy acyclovir[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 115. [url=http://prednisone10.com/]prednizone for sale[/url] [url=http://lipitor20.com/]lipitor pfizer[/url] [url=http://acyclovir400.com/]acyclovir[/url] [url=http://atenolol50mg.com/]buy atenolol online[/url] [url=http://advair250.com/]advair 500[/url] [url=http://buyindocinonline.com/]indocin 25 mg[/url] [url=http://antabusedisulfiram.com/]buy disulfiram[/url] [url=http://prednisolone1.com/]prednisolone 40 mg[/url] [url=http://celebrex400.com/]celebrex generic[/url] [url=http://prednisolone20.com/]prednisolone[/url] [url=http://prednisolone10.com/]prednisolone 10 mg[/url] [url=http://genericsynthroid.com/]synthroid[/url] [url=http://prednisone5.com/]prednisone 5 mg tablets[/url] [url=http://prednisolone40.com/]prednisolone buy[/url] [url=http://zoloft50.com/]buy zoloft online[/url] [url=http://acyclovir800.com/]acytoclovir 800[/url] [url=http://tetracyclinerx.com/]tetracycline[/url] [url=http://zithromaxazithromycin.com/]generic zithromax azithromycin[/url] [url=http://tadacip2019.com/]tadacip[/url] [url=http://atarax25.com/]atarax over the counter[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 116. [url=http://buyindocinonline.com/]indocin[/url] [url=http://valtrexcost.com/]valtrex cost[/url] [url=http://clomidforwomen.com/]clomid[/url] [url=http://prednisolone20.com/]prednisolone[/url] [url=http://celebrex400.com/]generic for celebrex[/url] [url=http://antabusedisulfiram.com/]antabuse disulfiram[/url] [url=http://buspar10.com/]buspar[/url] [url=http://ventolinhfainhaler.com/]buy ventolin inhaler[/url] [url=http://doxycycline02.com/]doxycycline[/url] [url=http://tadacip2019.com/]tadacip[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 117. [url=https://nolvadex10.com/]pct nolvadex[/url] [url=https://tetracyclinerx.com/]tetracycline[/url] [url=https://prednisolone20.com/]prednisolone sodium phosphate[/url] [url=https://tadacip2019.com/]tadacip 20 mg[/url] [url=https://cialisq.com/]buy generic cialis online[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 118. [url=https://elimite5.com/]elimite cream 5[/url] [url=https://prednisolone1.com/]methylprednisolone[/url] [url=https://viagraforwomen.com/]professional viagra[/url] [url=https://acyclovir800.com/]acyclovir 500 mg[/url] [url=https://motiliumotc.com/]motilium buy[/url] [url=https://azithromycinwithoutprescription.com/]azithromycin[/url] [url=https://lipitor20.com/]lipitor 20[/url] [url=https://genericsynthroid.com/]levoxyl synthroid[/url] [url=https://ventolin100.com/]buy ventolin inhaler online[/url] [url=https://prednisolone10.com/]prednisolone to buy[/url] [url=https://seroquelwithoutprescription.com/]buy seroquel[/url] [url=https://prednisolone20.com/]prednisolone[/url] [url=https://xenicalcapsules.com/]xenical prices[/url] [url=https://cafergotmedication.com/]cafergot pills[/url] [url=https://genericcolchicine.com/]buy colchicine[/url] [url=https://valtrexcost.com/]valtrex[/url] [url=https://buspar10.com/]buy buspar[/url] [url=https://tetracyclinerx.com/]tetracycline buy online[/url] [url=https://antabusedisulfiram.com/]antabuse disulfiram[/url] [url=https://kamagra10.com/]cheap kamagra[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 119. [url=http://zoloft50.com/]zoloft[/url] [url=http://cafergotmedication.com/]buy cafergot online[/url] [url=http://lisinopril5.com/]lisinopril[/url] [url=http://atarax50.com/]atarax[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 120. [url=http://seroquelwithoutprescription.com/]seroquel[/url] [url=http://tadacip2019.com/]buy tadacip[/url] [url=http://lipitor20.com/]lipitor[/url] [url=http://ventolin100.com/]generic for ventolin[/url] [url=http://prednisolone40.com/]purchass of prednisolone tablets[/url] [url=http://prednisolone1.com/]prednisolone 5mg[/url] [url=http://celebrex400.com/]buy celebrex online[/url] [url=http://xenicalcapsules.com/]buy xenical[/url] [url=http://prednisone1.com/]generic prednisone without prescription[/url] [url=http://doxycycline02.com/]doxy[/url] [url=http://motiliumotc.com/]motilium buy[/url] [url=http://elimite5.com/]elimite online[/url] [url=http://nolvadex10.com/]nolvadex oral[/url] [url=http://genericcolchicine.com/]buy colchicine online[/url] [url=http://prednisone10.com/]prednisone[/url] [url=http://tetracyclinerx.com/]tetracycline pill[/url] [url=http://zithromaxazithromycin.com/]zithromax[/url] [url=http://metformin850.com/]metformin 500 mg no prescription[/url] [url=http://cialisq.com/]cialis[/url] [url=http://acyclovir400.com/]acyclovir 400mg tab[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 121. [url=https://metformin850.com/]buy metformin er online without prescription[/url] [url=https://tretinoincream01.com/]tretinoin cream .1[/url] [url=https://cialis5.com/]cialis[/url] [url=https://ventolin100.com/]no prescription ventolin[/url] [url=https://ventolinhfainhaler.com/]ventolin inhaler[/url] [url=https://antabuse250.com/]antabuse[/url] [url=https://azithromycinwithoutprescription.com/]purchase azithromycin[/url] [url=https://cialisq.com/]buy cheap cialis online[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 122. [url=https://celebrex400.com/]buy celebrex online[/url] [url=https://tretinoincream01.com/]buy tretinoin cream online[/url] [url=https://genericsynthroid.com/]buy synthroid online[/url] [url=https://buspar10.com/]generic buspar[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 123. [url=https://advair250.com/]advair[/url] [url=https://valtrexcost.com/]valtrex pills[/url] [url=https://doxycycline02.com/]buy doxycycline 100mg pills[/url] [url=https://cafergotmedication.com/]cafergot pills[/url] [url=https://tretinoincream01.com/]buy tretinoin cream online[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 124. I was having provoke figuring out what I should to do. I tried so innumerable other things before I came to a final conclusion. My confidante and I were talking a given era, and it whip me out-moded of nowhere. I without warning realized that I heard of a website some time ago that would facilitate me out. I came on here because I wanted to share my shocking discovery with you all. Here it is: [url=https://mypersonalloansonline.com/]check it out[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 125. [url=http://viagrau.com/]viagra generic[/url] [url=http://nzcialis.com/]buy cialis[/url] [url=http://levitraau.com/]levitra 20[/url] [url=http://cialis2uk.com/]cialis coupons[/url] [url=http://nzviagra.com/]viagra from india[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 126. [url=https://nzcialis.com/]buy cialis[/url] [url=https://levitraca.com/]levitra canadian pharmacy[/url] [url=https://nzviagra.com/]viagra 100mg cost[/url] [url=https://uksildenafil.com/]sildenafil 100mg price[/url] [url=https://cialis2uk.com/]cialis online[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 127. [url=http://levitraau.com/]buy levitra[/url] [url=http://sildenafilca.com/]sildenafil[/url] [url=http://levitraca.com/]levitra 20 mg from canada[/url] [url=http://nzcialis.com/]cialis viagra[/url] [url=http://aucialis.com/]cialis coupon[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 128. [url=https://aucialis.com/]cialis online[/url] [url=https://nzviagra.com/]buy viagra online[/url] [url=https://cialis2uk.com/]cialis tadalafil[/url] [url=https://nzcialis.com/]buy cialis online nz[/url] [url=https://viagrau.com/]buy viagra[/url]

     Odpowiedz
  0
  0
 129. [url=https://levitraca.com/]levitra price[/url] [url=https://levitraau.com/]levitra price comparison[/url] [url=https://cialis2uk.com/]generic cialis online in uk[/url]