zdjęcie archiwalne: z sieci http://fakty.tvn24.pl/ludzie-faktow,2324,c/justyna-pochanke,2212,p.html
„Fakty po faktach”…
Udany bon mot Bronisława Komorowskiego o PBK – prezydencie Bronisławie Komorowskim:
„ma kampanię japońską – 12 dni”
zdjecie archiwalne: z sieci http://www.gazetaprawna.pl/galerie/496272,duze-zdjecie,1,aleksander_kwasniewski_2900_zl_emerytury_to_niewiele.html
Po Aleksandrze Kwaśniewskim Jan Maria Rokita…
http://prezydent2015.pkw.gov.pl/aktualnosci/5/21_Cisza_wyborcza
Cisza wyborcza rozpoczyna się na 24 godziny przed dniem głosowania, tj. w dniu 9 maja od godz. 0.00 i trwa do zakończenia głosowania, tj. do godz. 21.00 w dniu 10 maja 2015 r., jeżeli żadna z obwodowych komisji wyborczych, w wyniku nadzwyczajnych wydarzeń, nie podejmie uchwały o przedłużeniu głosowania.
W okresie tym zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej, w tym zwoływanie zgromadzeń, organizowanie pochodów i manifestacji, wygłaszanie przemówień oraz rozpowszechnianie materiałów wyborczych.
W trakcie trwania ciszy wyborczej zabronione jest także podawanie do publicznej wiadomości wyników przedwyborczych badań (sondaży) opinii publicznej dotyczących przewidywanych zachowań wyborczych i wyników wyborów oraz wyników sondaży wyborczych przeprowadzanych w dniu głosowania.
Naruszenie zakazu prowadzenia agitacji wyborczej w okresie ciszy wyborczej stanowi wykroczenie, a naruszenie zakazu podawania do publicznej wiadomości wyników sondaży zachowań wyborczych i przewidywanych wyników wyborów — występek. Zatem ocena czy w danym przypadku doszło do naruszenia tego zakazu nie będzie należała do Państwowej Komisji Wyborczej, lecz do organów ścigania i sądów.
Dlatego też, wszystkie przypadki naruszenia ciszy wyborczej należy zgłaszać Policji.
http://prezydent2015.pkw.gov.pl/aktualnosci/5/21_Cisza_wyborcza
- Niesforne Dziecię Gutenberga.